0
info@redzet.lv

Pilsēta » Arhitektūra » Arhitektūras elementi

Atašienes baznīcas ieejas portālsKļavas lapa uz parka soliņa
Lasīt aprakstu
Ūdens aka pie Endžeļus lūgšanu nama, Aka, Krustpils novads

Ūdens aka pie Endžeļus lūgšanu nama

Kods: V-138-18-AP
Autors: Aija Pastare
Bildēts 2018. gada 14. oktobrī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
198 KB
S 2000 x 1333 px
2.21 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
8.9 MB
XL 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
18.9 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Aka ir hidrotehniska celtne gruntsūdeņu ieguvei. Ierasti tas ir vertikāls padziļinājums zemē ar nostiprinātām sienām un mehānismu, kas ļauj pacelt ūdeni virspusē. No urbuma aka atšķiras ar to, ka ir daudz platāka, jo lielākoties tiek rakta ar rokām.
lv.wikipedia.org


Aka ir līdz gruntsūdenim izrakta vai izurbta un nostiprināta bedre (tvertne) ūdens ieguvei.
     Tumšs kā akā — ļoti tumšs.
     Laimes aka — loterija, kurā laimestus velk it kā no akas.

tezaurs.lv


Viens no senākajiem un mūsdienās arī lētākajiem ūdens ieguves veidiem ir aka. Tā ir kā ūdens uzkrāšanas tvertne, kurā ūdens ieplūst ilgākā laika periodā no gruntsūdeņiem vai avotiem, kuri nāk no dziļākiem zemes slāņiem, taču pamatā akās ieplūst nokrišņu ūdens, kurš lielā teritorijā pakāpeniski iesūcas gruntī, un pēc tam savācas pa grants, smilšu vai akmeņu veidotām dzīslām vai slāņiem.

Ūdens kvalitāte akā var būt no ļoti labas, līdz pat ļoti sliktai. Rokot aku īpaša uzmanība jāpievērš tās atrašanās vietai, gruntsgabala ģeoloģiskajiem parametriem, ūdens kvalitātei. Lauksaimnieciski aktīvajos rajonos pastāv risks, ka akā var nokļūt minerālmēslojums, pesticīdi, lopkopības un rūpniecības piesārņojums, tāpat akās bieži noslīkst vardes, kukaiņi un grauzēji, kas var radīt nopietnu bakterioloģisko piesārņojumu.

Akas priekšrocība ir dabiska ūdens atdzelžošana, jo lielā ūdens virsma, kas saskaras ar gaisu, dzelzi oksidē pārvēršot to rūsā. Šis oksidējies dzelzs kļūst par mehānisku daļiņu, kas nosēžas akas dibenā, līdz ar to šādam ūdenim dzelzs daļiņu uztveršanai parasti pietiek ar mehāniskā filtra uzstādīšanu.

Jāpiemin, ka lielākoties akās ūdens ir ar paaugstinātu cietības saturu un bieži vien augstu oksidējamību. Tāpēc populāri ir uzstādīt ūdens mīkstināšanas vai organiskas samazināšanas iekārtas.

Latvijā visbiežāk izmantotās ir grodu akas, to dziļums parasti nepārsniedz 10 metrus. Tās var ierīkot arī pašu spēkiem, tomēr pārsvarā tas tiek uzticēts profesionāļiem, kas māk noteikt piemērotāko rakšanas vietu un konkrētās zemes raksturu, lai aka kalpotu ilgi un grodi nenogrimtu. Latvijā dzeramo ūdeni visbiežāk iegūst kvartāra smilšu slānī.

Mūsdienās tiek piedāvāts akas aprīkot ar ūdens sūkņiem, kas nodrošina ūdens apgādi patērētājam. Tomēr akas priekšrocība ir tā, ka avārijas gadījumos, ūdeni var iesmelt vienkārši ar spaini un nav obligāti vajadzīga elektrība un sūknis.
www.udensbuve.lv

Ūdens aka pie Endžeļus lūgšanu nama

Kods: V-138-18-AP
Autors: Aija Pastare
Bildēts 2018. gada 14. oktobrī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
198 KB
S 2000 x 1333 px
2.21 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
8.9 MB
XL 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
18.9 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.