0
info@redzet.eu

Daba » Augi » Koki

Zied magnolijas LU Botāniskajā dārzāLU Botāniskā dārza ievas
Lasīt aprakstu
Sulanža magnolija LU Botāniskajā dārzā, Sulanža magnolija (Magnolia x soulangeana), Magnolijas (Magnolia), LU Botāniskais dārzs, Pavasaris, Rīga (pilsēta)

Sulanža magnolija LU Botāniskajā dārzā

Kods: A-299-19-AM
Fotogrāfijas autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 29. aprīlī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
404 KB
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
23.1 MB
REDZĒT licence
Bezmaksas komerciālai lietošanai
Ja vēlaties atbalstīt portālu www.redzet.eu
ar savu brīvprātīgo ziedojumu tā attīstībai

Sulanža magnolija LU Botāniskajā dārzā

Kods: A-299-19-AM
Fotogrāfijas autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 29. aprīlī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
404 KB
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
23.1 MB
REDZĒT licence
Bezmaksas komerciālai lietošanai
Ja vēlaties atbalstīt portālu www.redzet.eu
ar savu brīvprātīgo ziedojumu tā attīstībai

Sulanža magnolija (Magnolia x soulangeana) apskatāma LU Botāniskajā dārzā, kur aug no 1936. gada. Bagātīgi zied pirms lapu plaukšanas, ar lieliem līdz 15 cm platiem, zvanveida, gaiši sārtiem, aromātiskiem ziediem. Šo krāšņo hibrīdu pirms simt septiņdesmit gadiem izaudzējis franču dārznieks, bijušais Napoleona armijas virsnieks Sulanžs-Bodins, krustojot kailo ar lilijziedu magnoliju. Turpmākajos gados šo divu sugu krustošanu atkārtoja arī citi dārznieki. Rezultātā radās vairāki desmit šķirņu, kas atšķiras ar ziedu un to elementu formu un krāsu - no gandrīz baltiem, gaiši sārtiem līdz intensīvi sārtiem un purpursarkaniem, kā arī ar ziedēšanas laiku un ziemcietību. Firmu katalogi biežāk piedāvā šķirnes: „ Alexandrina”- ziedi sārti, ārpusē ar tumšām purpurkrāsas līnijām; „Lennei” – ziedi izteikti aromātiski, ārpusē rožaini, iekšpusē balti; „ Rubra” – ziedi intensīvi sārti; „Nigra” – ziedu ārpuse ir tumši aveņsarkana, bet iekšpuse rožaina,- šo šķirni nereti pieskaita lilijziedu magnolijai (Magnolia liliiflora). Bargākās ziemās Sulanža magnolijas šķirnes vairāk vai mazāk apsalst. Tas atkarīgs arī no augšanas vietas dārzā.
www.termorelax.com

Vasarzaļi vai mūžzaļi koki un krūmi. Augstums 6m, platums 5m, vainags noapaļots, ziedi rozā, zied aprīlī, maijā. Stādāmi iekoptās, mālainās dārza augsnēs ar pietiekamu mitrumu, pavasarī augsni jāmulčē (ar lapām, mizām). Labāk jūtas citu koku sabiedrībā un daļējā apēnojumā, vidēji ātraudzīgas. Ziemcietība viduvēja – suga piemērota rietumu, vidus, retāk austrumu Latvijas klimatiskajai zonai. Stāda aizsargātās vietās.

Magnolijai saknes ir ļoti jūtīgas, biezas un seklas, tādēļ pēc iestādīšanas nedrīkst pārrakt zemi ap pašu augu. Stādīšanas vietai ir jābūt pietiekami plašai. Magnolijai patīk labi drenēta, irdena, barības vielām bagāta augsne, pH5,5 – 6,5. Ieteicams stādīt komposts, kūdras, grants vai smilts (4:2:1) maisījumā. Apdobe jātur tīra no nezālēm, vēlams mulčēt ar kūdru, mulču, kompostu vai citu materiālu, īpaši rudenī, jo magnolijas ir jūtīgas pret salu. Ar minerālmēsliem var sākt mēslot 3-4 gadus pēc stādīšanas. Nedrīkst pieļaut augsnes izžūšanu. Regulāri jālaista. Pavasarī izgriež sala bojātos zarus.

Stāda pa vienai vai nelielās grupās, aizsargātā vietā.
www.stadibulduri.lv

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes lai uzlabotu vietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību un funkcionalitāti.
Sapratu
Priecājamies dalīties ar savām fotogrāfijām! (Par mums)

Turpināt lejuplādēt

Portāla darbību varat atbalstīt, nopērkot kādu no fotogrāfijām augstākā kvalitātē vai ar brīvprātīgo ziedojumu:
PayPal:
vai
Bankas pārskaitījums:
Aivars Gulbis
Konts: LT503250065545151024
REVOLT21