0
info@redzet.lv

Daba » Augi » Koki

Zied magnolijas LU Botāniskajā dārzāLU Botāniskā dārza ievas
Lasīt aprakstu
Sulanža magnolija LU Botāniskajā dārzā, Sulanža magnolija (Magnolia x soulangeana), Magnolijas (Magnolia), LU Botāniskais dārzs, Pavasaris, Rīga (pilsēta)

Sulanža magnolija LU Botāniskajā dārzā

Kods: A-299-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 29. aprīlī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
404 KB
S 2000 x 1333 px
3.54 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
23.1 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Sulanža magnolija (Magnolia x soulangeana) apskatāma LU Botāniskajā dārzā, kur aug no 1936. gada. Bagātīgi zied pirms lapu plaukšanas, ar lieliem līdz 15 cm platiem, zvanveida, gaiši sārtiem, aromātiskiem ziediem. Šo krāšņo hibrīdu pirms simt septiņdesmit gadiem izaudzējis franču dārznieks, bijušais Napoleona armijas virsnieks Sulanžs-Bodins, krustojot kailo ar lilijziedu magnoliju. Turpmākajos gados šo divu sugu krustošanu atkārtoja arī citi dārznieki. Rezultātā radās vairāki desmit šķirņu, kas atšķiras ar ziedu un to elementu formu un krāsu - no gandrīz baltiem, gaiši sārtiem līdz intensīvi sārtiem un purpursarkaniem, kā arī ar ziedēšanas laiku un ziemcietību. Firmu katalogi biežāk piedāvā šķirnes: „ Alexandrina”- ziedi sārti, ārpusē ar tumšām purpurkrāsas līnijām; „Lennei” – ziedi izteikti aromātiski, ārpusē rožaini, iekšpusē balti; „ Rubra” – ziedi intensīvi sārti; „Nigra” – ziedu ārpuse ir tumši aveņsarkana, bet iekšpuse rožaina,- šo šķirni nereti pieskaita lilijziedu magnolijai (Magnolia liliiflora). Bargākās ziemās Sulanža magnolijas šķirnes vairāk vai mazāk apsalst. Tas atkarīgs arī no augšanas vietas dārzā.
www.termorelax.com

Vasarzaļi vai mūžzaļi koki un krūmi. Augstums 6m, platums 5m, vainags noapaļots, ziedi rozā, zied aprīlī, maijā. Stādāmi iekoptās, mālainās dārza augsnēs ar pietiekamu mitrumu, pavasarī augsni jāmulčē (ar lapām, mizām). Labāk jūtas citu koku sabiedrībā un daļējā apēnojumā, vidēji ātraudzīgas. Ziemcietība viduvēja – suga piemērota rietumu, vidus, retāk austrumu Latvijas klimatiskajai zonai. Stāda aizsargātās vietās.

Magnolijai saknes ir ļoti jūtīgas, biezas un seklas, tādēļ pēc iestādīšanas nedrīkst pārrakt zemi ap pašu augu. Stādīšanas vietai ir jābūt pietiekami plašai. Magnolijai patīk labi drenēta, irdena, barības vielām bagāta augsne, pH5,5 – 6,5. Ieteicams stādīt komposts, kūdras, grants vai smilts (4:2:1) maisījumā. Apdobe jātur tīra no nezālēm, vēlams mulčēt ar kūdru, mulču, kompostu vai citu materiālu, īpaši rudenī, jo magnolijas ir jūtīgas pret salu. Ar minerālmēsliem var sākt mēslot 3-4 gadus pēc stādīšanas. Nedrīkst pieļaut augsnes izžūšanu. Regulāri jālaista. Pavasarī izgriež sala bojātos zarus.

Stāda pa vienai vai nelielās grupās, aizsargātā vietā.
www.stadibulduri.lv

 

Sulanža magnolija LU Botāniskajā dārzā

Kods: A-299-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 29. aprīlī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
404 KB
S 2000 x 1333 px
3.54 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
23.1 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.