0
info@redzet.lv

Ūdens » Ezeri » Saulrieti ezerā

Rīta saules atspulgs dīķīTērvetes ūdenskrātuve (Gulbju dīķis)
Lasīt aprakstu
Saulrieta panorāma Usmas ezerā, Usmas ezers, Ventspils novads, Saulriets, Debesis

Saulrieta panorāma Usmas ezerā

Kods: A-495-10
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2010. gada 30. augustā
PAR
BRĪVU
1000 x 334 px
72 dpi
60 KB
S 2000 x 667 px
993 KB
M 4959 x 1653 px
42 x 14 cm / 300 dpi
L 7777 x 2592 px
65.84 x 21.95 cm / 300 dpi
12.8 MB
XL 9449 x 3150 px
80 x 26.67 cm / 300 dpi
17.9 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Usmas ezers 
Atrodas    
 
Usmas pagasts, Ventspils novads, Latvija
Platība 34,692 km2
Lielākais garums 13,5 km
Vidējais dziļums 5,4 m
Lielākais dziļums 27 m
Tilpums 0,19 km3
Augstums v.j.l. 20,6 m
Izteka Engure
Sateces baseins 429 km2
Baseina valstis Latvija
Salas Viskūžu sala
Moricsala
Lielalksnīte
Mazalksnīte
Zossaliņa
2 Dvīnītes
 Apdz. vietas krastos Usma

Usmas ezers ir liels ezers Ventspils novada Usmas pagastā, robežojas ar Kuldīgas novadu un Talsu novadu. Pēc platības sestais lielākais ezers Latvijā (1 Lubāns-8.21ha; 2 Rāznas-5.76ha; 3 Engures-4.13ha; 4 Burtnieku-4.01ha; 5 Liepājas-3.71ha; 6 Usmas-3.47ha), pēc ūdens tilpuma — otrs lielākais.

Baltijas ledus ezera palieka. Salu kopējā platība — 4,2 km². Viskūžu sala ir lielākā ezeru sala Latvijā — 309,2 ha. Starp Viskūžu salu un sauszemi ir upei līdzīgs šaurums — Amjūdzupe. Ap ezeru plešas vieni no lielākajiem mežu masīviem Latvijā, daudzviet ezera krasti pirmatnēji, maz pārveidoti. Arī ezera salas klāj mežs. Ietek Tīrukšupe, Baņģeva, Sudmaliņupe, Kāņupe u.c. Ap ezeru — pauguraines, iekšzemes kāpas. Krasti pārsvarā lēzeni, bet vietām arī stāvi. Dziļākā vieta — Kapkrāsns (27 m) atrodas ezera dienvidu daļā — Baznīcērtē. Kapkrāsns ir kriptodepresija, jo atrodas zemāk par jūras līmeni.

Eitrofs, aizaugošs ezers, aizaugums klāj ap 5% ezera. 9 sugu zivis.

1912. gadā tika nodibināts Latvijā pirmais rezervāts - Moricsalas rezervāts, iekļaujot arī ezera daļu — Luziķērti un Lielalksnītes salu. Dabas liegums "Viskūžu sala" (2004). Populāra burāšanas vieta, ap ezeru ir daudz atpūtas bāzes, tai skaitā "Tiezumi" un "Grāveri - kempings".
lv.wikipedia.org


Usmas ezers ir pēc platības sestais lielākais ezers Latvijā, pēc ūdens tilpuma — otrs lielākais. Atrodas ūdensšķirtnē starp Ventas > Abavu un Baltijas jūras Irves garo > pieteku Stendi. Augstums virs jūras līmeņa 21 metrs. Baltijas Ledus ezera palieka. Forma izrobota, līčota, arī gultnes reljefs daudzveidīgs. Tam atbilstoši vietu nosaukumu kopums. Salu kopējā platība — 4,2 km². Viskūžu sala ir lielākā ezeru sala Latvijā — 309,2 ha. Starp to un sauszemi ir upei līdzīgs šaurums — Amjūdzupe. Dziļākā vieta — Kapkrāsns (27 m) atrodas ezera dienvidu daļā — Baznīcērtē. Kapkrāsns ir kriptodepresija, jo atrodas zemāk par jūras līmeni. Ezera ūdens apjoms pilnībā nomainās divos gados. Krasti pārsvarā lēzeni, bet vietām arī stāvi, daudzviet pirmatnēji, maz pārveidoti. Ap ezeru — pauguraines, iekšzemes kāpas. tajās plešas vieni no lielākajiem mežu masīviem Latvijā. Arī ezera salas klāj mežs. Eitrofs, aizaugošs ezers, aizaugums klāj ap 5% ezera. 9 sugu zivis. Sateces baseina platība 429 km². Usmā savācas ūdeņi no daudzajiem meža ezeriņiem Z un A grupās. Tas nosaka sarežģītu ūdeņu pakārtotību, tapēc atvainojos ja nav izdevies viscaur sakarīgi to atainot.

Pietekas - Tirukšupe, Mazupe; Godele; Melncelma //Vāržupīte; Kāņupe14; Meķupe; Sērža; Ostupe; Baņģava; Struncene;

Tirukšupe - tek cauri Tirukšezeram (45ha) no Spāres ezera un lejteces daļā ir paplatināta, nemanāmi pāriet ezera Z daļas līcī Usmeniekdangā. Sateces baseins pārsniedz 187km².

Vidusupe (augštecē Aizpurve, vidustecē Cēlējupe, Jakša, Līčupe); - Garums 24 km. Tek Talsu novadā, Spāres ezera galvenā pieteka. Sākas grāvju sistēmā dienvidos no Stendes pilsētas. ūdenšķirtne ar VENTAS >Abavu. Tek galvenokārt pa mežainu apvidu Ugāles līdzenumā. Upes gultne visā garumā regulēta. Lielākās apdzīvotās vietas krastos: Stende, Līči, Aizupes. Upi šķērso autoceļš A10 un divreiz dzelzceļš Rīga-Ventspils.

Spāre tek Talsu novada Ģibuļu pagastā un Ventspils novada  Usmas pagastā. Garums 15 km. Iztek no Spāres ezera. Izteka regulēta ar akmeņu krāvumu. Upes pašas baseins (bez Spāres ezera un Vidusupes  baseina) tikai 23,8 km². Upe tek mežainu līdzenu apvidu, gultne pārsvarā regulēta. Vidusposmā ieleja līdz pat 10 m dziļa. Lielākā apdzīvotā vieta krastos Ropiķi. Lielākā pieteka Ķipstvalks no Vieglis. Ietek Ilziķezerā.

Kāņupe jeb Āpupe tek caur Ģibuļu pagastu Talsu novadā. Garums 14 km. Kāņupe iztek no Mordangas ezera ziemeļrietumiem. Kāņupe tek pa mežotu apgabalu uz ziemeļrietumiem, vidustecē metot loku uz austrumiem. Lejtecē upe daļēji iztaisnota tek caur meliorētiem laukiem. Ietek Usmas ezerā pie Āpciema. Tās augštecē atrodas Mordangas hes ar jaudu 80 kW, izstrāde gadā 67,7 MWh (2004.). Hes ierīkots bijušo ūdensdzirnavu vietā; nav informācijas, vai pašlaik darbojas. Pietekas saistītas ar apkārtējiem ezeriem. > Sudmaliņupe; (Briežupīte) no Gulbju ezera;
www.upes.lv

Atpūta ezera krastā
Usmas ezera krastos atrodas vairākas tūristu mītnes un kempingi ar plašām aktīvās atpūtas, burāšanas un makšķerēšanas iespējām. Šī ir iecienīta atpūtas vieta Latvijā.

Peldvietas
Labiekārtota peldvieta iekārtota Usmas ciemā, kas atrodas netālu no guļbaļķiem celtās Usmas luterāņu baznīcas. Peldvietas ir arī ezera austrumu krastā. Peldvietā ik gadus pirmajā augusta nedēļas nogalē notiek Morica svētki.

Mino zoo
Desuciemā samīļošanu gaida mini zoo "Lejnieki" iemītnieki gan mājdzīvnieki, gan dažādi eksotiskie dzīvnieki. Saimnieki īpaši lepojas ar izveidoto dārzu, kurā var sastapt jakobīņu baložus, pāvus, fazānus un citus Latvijai nepierastus putnus.

Skatu tornis
Dabas baudītāji var uzkāpt Ūdru kalna skatu tornī, no kura paveras pasakaina dabas ainava un skats uz 15 km garo Usmas ezeru.

Makšķerēšana
Usmas ezers ir brīnišķīga makšķerēšanas vieta. Tā gultne ir nelīdzena, dūņaina, krasti seklākās vietās aizauguši un smilšaini. Lai gan ezers ir dziļš, tajā ir daudz sēkļu. Tajā mīt - asari, līdakas, brekši, raudas, zandarti, ruduļi, līņi, zuši, karpas, sīgas u.c.

Makšķerēšanas licences Usmas ezerā var iegādāties Usmas pagasta pārvaldē (darba dienās, tālr. + 371 29287631) vai kempingos un viesu namos.

Buru sporta cienītājiem
Ezerā darbojas iekšējo ūdeņu jahtu osta. To apsaimnieko Usmas jahtklubs, kas arī organizē vietējās sacensības un burāšanas skolu jauniešiem.

Velobraucējiem
Velocienītājiem ir iespēja apbraukt apkārt Usmas ezeram, kur apkārt ezeram pa meža un maziem lauku ceļiem izveidots velomaršruts 55 km garumā.

Azartiskākie aicināti piedalīties aizraujošajās un piedzīvojumu pilnās ikgadējās sacensībās „Apkārt Usmas ezeram”, kas notiek katru gadu maija pirmajā sestdienā.

Vasarā kempingu un viesu namu saimnieki piedāvā izbraucienus ar riteņiem, laivām, ūdensriteņiem.

Virvju trase
Gan lieli, gan mazi spēku un veiklību var izbaudīt „Godeļpola” virvju trasē. www.latvia.travel/lv

Laivotājiem
Laivotāji var savus spēkus izmēģināt maršrutā "No Usmas līdz jūrai" (Usmas ezers - Engure - Puzes ezers - Rinda - Irbe - jūra), ko var pieveikt 3-5 dienās. www.upesoga.lv
www.latvia.travel/lv

Saulrieta panorāma Usmas ezerā

Kods: A-495-10
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2010. gada 30. augustā
PAR
BRĪVU
1000 x 334 px
72 dpi
60 KB
S 2000 x 667 px
993 KB
M 4959 x 1653 px
42 x 14 cm / 300 dpi
L 7777 x 2592 px
65.84 x 21.95 cm / 300 dpi
12.8 MB
XL 9449 x 3150 px
80 x 26.67 cm / 300 dpi
17.9 MB
Bildes fragmenti:
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.