Ventspils novads

Ventspils novads ir pašvaldība Kurzemes rietumos, kurā 2009. gadā apvienoja bijušā Ventspils rajona Piltenes pilsētu ar lauku teritoriju un 11 pagastus. Robežojas ar Ventspils pilsētu, kā arī Dundagas, Talsu, Kuldīgas, Alsungas un Pāvilostas novadiem. Novada dome atrodas Ventspils pilsētā (neietilpst novadā), Skolas ielā 4.

Ventspils novads sastāv no Ances, Jūrkalnes, Piltenes, Popes, Puzes, Tārgales, Ugāles, Usmas, Užavas, Vārves, Ziru, Zlēku pagastiem un Piltenes pilsētas. Pēc Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras datiem Ventspils novada teritorijā atrodas 113 ciemi.

Par Pilteni un katru pagastu lasīt: www.redzet.lv

Ceļotājiem Ventspils novadā ir iespēja apskatīt unikālus vēstures un dabas objektus, kā arī ielūkoties amatnieku darbnīcās, siera un alus pagatavošanas procesā. Ventspils novadam ir 97 km gara jūras robeža ar kāpām, pludmalēm un stāvkrastiem, kas patiks dažādas atpūtas cienītājiem. Moricsalas dabas rezervāts, Vasenieku purvu patiks dabas vērotājiem, padomju militārais mantojums - zinātkārajiem. Ventspils novads ievērojams arī ar savām ūdens tūrismam piemērotajām upēm: Ventu, Rindu un Irbi. Ventspils novads ikkatra ceļotāja dienu padarīs neaizmirstamu, košu un emocijām bagātu. Novadā dzīvo 13 510 iedzīvotāji un tā teritorija aizņem 2 472 km² lielu platību.
ventspils.pilseta24.lv

Ventspils novada daba
Upes
Venta
Abava
Užava
Irbe
Lūžupe

Ezeri
Usmas ezers
Puzes ezers
Būšnieku ezers

Rezervāti
Moricsalas rezervāts

Purvi
Sārnates purvs
Lūžņas purvs
Vārves purvs
Vasenieku purvs

Lasīt tālāk
iepriekšējā123...17
iepriekšējā123...17
Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu