0
info@redzet.lv

Dzīvnieki » Mājdzīvnieki » Suņi

SamojedsSuns izkāris mēli atvēsinās
Lasīt aprakstu
Sanbernārs, Sanbernārs, Suns

Sanbernārs

Kods: D-026-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 19. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
178 KB
S 2000 x 1333 px
1.97 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 5757 x 3838 px
48.74 x 32.5 cm / 300 dpi
17.4 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Lielos, krāšņos suņus, ar kuriem saistās daudz brīnišķīgu, turklāt patiesu nostāstu, sāka audzēt Augustīnu ordeņa mūki klosterī, kas atradās Šveicē Lielajā Sv. Bernāra kalnu pārejā. Saglabājies pirmais šāda suņa attēls - 1695. gadā to gleznojis nezināms mākslinieks. Līdzīgi lieli suņi Alpos bija audzēti arī agrāk, bet mūki prasmīgi un ārkārtīgi rūpīgi izkopa savu šķirni. Iegūto suņu uzdevums daļēji bija sargdienests, daļēji sniega lavīnu apraktu cilvēku meklēšana. Vārdu - Svētā Bernāra suns - šķirnei piešķīra tikai 1835. gadā. Visdižāko slavu no lielās cilvēku glābēju cilts izpelnījies suns Barrijs, kas savos divpadsmit mūža gados izglābis dzīvību četrdesmit cilvēkiem. Četrdesmit pirmais noturējis savu glābēju par plēsīgu zvēru un nošāvis. Parīzes suņu kapsētā Barrijam uzcelts piemineklis, bet Bernes dabas muzejā vēl šobaltdien apskatāms tā izbāzenis. Sākumā audzēja vienīgi īsspalvainos sanbernārus. Garspalvainie suņi pazīstami tikai kopš 1830. gada, kad īsspalvainos sanbernārus sapāroja ar ņūfaundlendiem. Pēc aptuvenām aplēsēm uzskata, ka vairāk kā divarpus gadsimtos mūku izaudzētie suņi Lielajā Sv. Bernāra pārejā izglābuši vai palīdzējuši izglābt ap 2000 cilvēku.

 Sanbernārs ir liels, spēcīgs, muskuļots suns (augstums suņiem - ne mazāk par 70 cm, kucēm - ne mazāk par 65 cm). Galva liela, ļoti impozanta un varena. Labi iezīmēta pāreja no pieres uz īsu purnu. Tomēr galvai jābūt samērīgai ar ķermeni, tā nedrīkst nomākt ar saviem izmēriem. Lūpas mēreni, ne pārāk biezas. Pilna zobu formula. Acis tumšbrūnas vai brūnas. Trijstūrainās ausis vidēji lielas, nokarenas. Tikpat impozants kā galva ir sanbernāra ķermenis ar platiem pleciem, labi izteiktu krūšukurvi un spēcīgu, stingru muguru. Kājas spēcīgas, ar platām, "kamoliņā" savilktām ķepām. Aste plata, gara un smaga. Neatkarīgi no spalvas garuma (runājot par garspalvaino un īsspalvaino variantu) krāsu sadalījumam jābūt precīzam un tīram, krāsām intensīvām. Balta ir deguna virsa un svēdra uz pieres, apkakle, krūtis, priekškājas, vēders, pakaļkājas līdz lēcienlocītavai un astes gals. Melnums iezīmējas ap lūpām, acu apakšējo daļu un līdz pierei pamazām pāriet uz rudu krāsu, kas turpinās uz pakauša un ausīm līdz apkaklei, mugura un gurni - rudi. Uz muguras atļauti balti plankumi. Ja rudais apmatojums sadalīts lielos laukumos - "plātnēs", tām jābūt ļoti skaidri, neizplūstoši norobežotām. Kažoku kopj, to sukājot.

 Zinot sanbernāra izcelšanās vēsturi, būtu lieki vēl stāstīt par šā suņa cildenajām īpašībām. Nedrīkst nekad aizmirst, ka sanbernārs no laika gala bijis cilvēka draugs, uzticams palīgs un glābējs grūtā brīdī. Impulsīva, ļoti strauja rakstura cilvēkiem vai arī tādiem, kam patīk pavēlēt un komandēt, nav ieteicams šo suni iegādāties, jo tad var rasties nesaderība temperamentos un nelabojamas kļūmes audzināšanā. Nedrīkst sanbernāru aizvest uz māju, kur tam nāktos "apsargāt" siltumnīcu, un šai nolūkā censties to "padarīt niknu". Agresīvs sanbernārs ir psihiski traumēts, sakropļots suns un, tā kā nespēj ātri mainīt reakcijas, tas kļūst sociāli bīstams. No negantajiem dusmu uzplūdiem, kurus apturēt nav suņa spēkos, var ciest ne tikai nevēlams svešinieks, bet arī pats suņa īpašnieks vai viņa ģimenes locekļi.

Sanbernārs

Kods: D-026-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 19. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
178 KB
S 2000 x 1333 px
1.97 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 5757 x 3838 px
48.74 x 32.5 cm / 300 dpi
17.4 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.