0
info@redzet.lv

Dzīvnieki » Mājdzīvnieki » Suņi

Sanbernārs
Lasīt aprakstu
Samojeds, Samojeds, Suns (Canis lupus familiaris)

Samojeds

Kods: D-032-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 21. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
250 KB
S 2000 x 1333 px
2.26 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
19.5 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Samojeds

Šķirnes standarts

Šķirne: Samojedu suns.
Izcelsme: Ziemeļ Krievija un Sibīrija
F.C.I. grupa: V-špici un primitīvie tipi.
Izmantošana: Kamanu, kompanjon un ganu suņi.

Vēsture
Samojedu suņi bija uzticīgi pavadoņi Tālo Ziemeļu klejotāju ciltīm ņenciem, enciem, lapiem u.c. Tos pirmo reizi atklāja tieši pie samojedu cilts, kas mūsdienās dzīvo Urālu kalnu ziemeļaustrumu daļā, tā šie suņi ir ieguvuši savu nosaukumu. Skarbā daba, sniegotie bezceļi un stindzinošais aukstums klejotājciltis nebaidīja, ja viņiem piederēja vismaz ducis samojedu. Suņi bija izdzīvošanas garants. Ziemeļu tautām samojedu suņi bija liela bagātība, dažādos darījumos, tie bieži vien aizstāja naudu. Ceļotāju piezīmēs “sniega suņi” minēti jau XIV gs., taču populāri šie suņi kļuva pagājušajā gadsimtā lielo polāro zemju atklājumu laikā.

Par samojedu izcelsmi ir dažādas versijas, visticamāk, ka tie ir balto vilku tiešie pēcteči. Iespējams, ka izcilais Norvēģu pētnieks Nansens, bija pirmais cilvēks, kuram 1893.gadā,iekarojot Ziemeļpolu, ienāca prātā kamanu vilkšanai izmantot samojedus.

Tas patiešām bija suns, kas 1909.gada 6.aprīlī pirmais nostājās tieši tur, kur atrodas Ziemeļpols un arī samojedu suns vārdā ETAKS, 1911.gada 14.decembrī Ruala Amundsena ekspedīcijā, bija dzīvnieks, kurš šķērsoja un pirmais spēra savu ķepu Dienvidpolā.!!!

Izskats
Samojedu auguma izmērs suņiem = 57cm +,- 3cm, kucēm= 53 cm +,- 3cm

Pieauguši suņi izskatās vienlīdz spēcīgi un izturīgi, kā arī graciozi. Samojeds ir vidēja lieluma suns, ar biezu un garu baltu, krēmkrāsas vai balta ar biskvītkrāsas apmatojumu (bet pamattonim vienmēr jābūt baltam). Šiem ziemeļu suņiem ir ļoti kupls kažoks, kuru veido divi slāņi. Virsējā slānī ir gari, ūdensnecaurlaidīgi akotmati, bet pavilna-blīva un bieza. Kuplā aste saritināta ritulī uz muguras (miera stājā tā var būt nolaista ). Mandeļformas acis ir tumšas un dzīvīgas, bet mutes kaktiņi pavērsti uz augšu, tādēļ izskatās, ka suns vienmēr smaida. Ausis neliela izmēra plati novietotas, stāvas, kustīgas un nedaudz noapaļotiem ausu galiņiem.

Samojeda raksturīgais izskats ir šāds: smaidīga balta “seja”, tumšas acis ar tumšām acu maliņām un tumšām lūpām, kuru kaktiņi vērsti augšup, veidojot patiesi samojedisko nebēdnieka izteiksmi. Viena no nedaudzajām pārmaiņām, kas skārušas šķirni, šķiet, ir tāda, ka priekšroka tiek dota melniem deguniem, nevis “sniegotais deguns” (rozā/sarkanīgi plankumi uz melna deguna). “Sniegotais deguns” tomēr var mainīties atkarībā no laika apstākļiem, tāpēc vairums audzētāju par to neuztraucas.

Raksturs
Sava draudzīgā un atsaucīgā rakstura dēļ, Samojedi ir uzticami ģimenes kompanjonsuņi, kuriem patīk rotaļāties ar bērniem. Tie labāk jūtas ģimenes lokā (ģimene viņu skatījumā ir viņa bars) nekā atstāti vienatnē. Tie var būt gudri un paklausīgi, lai arī dažreiz neatkarīgi.

Paklausības apmācībā samojedi ir īsts izaicinājums – tie grib priecāties par to, ko dara, un strādāt kopā ar Jums, nevis priekš Jums, tāpēc var gadīties, ka Jums nāksies mainīt apmācības metodes.

Samojeda cēlais raksturs atspoguļojas kucēnos, kurus dēvē par mazajiem baltajiem spēļu lācēniem. Tie ir skaistuma iemiesojums ar garu pūkainu kažoku un laimīgu “sejas” izteiksmi. Runā, ka samojeda sejā Ziemassvētku gars atspoguļojas visu cauru gadu.
www.ventspilsdog.lv

 

Paredzamais dzīves ilgums
Videji samojeds dzivo 14 - 15 gadus.


Vidējais metiena lielums
Metiena parasti ir 4 - 6 kuceni, tomer dažos gadijumos var but gan vairak, gan mazak.


Svara/Augstuma amplitūda
Skausta augstums kucei ir 46 - 51 cm, svars - 23 -30 kg, sunim attiecigi - 51 - 56 cm un 23 – 30 kg.

AUGSTUMSMINIMĀLAISMAKSIMĀLAIS
Kuce 46 51
Suns 51 56
 
SVARSMINIMĀLAISMAKSIMĀLAIS
Kuce 23 30
Suns 23 30

 

 

www.purina.lv

Samojeds

Kods: D-032-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 21. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
250 KB
S 2000 x 1333 px
2.26 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
19.5 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.