0
info@redzet.lv

Ūdens » Upes » Upes ziemā

Gauja ziemā pie SiguldasRindas upe pie Rindas ziemā
Lasīt aprakstu
Rindas upe pie Rindas ziemā, Rinda (upe), Ventspils novads, Ziema

Rindas upe pie Rindas ziemā

Kods: A-132-10
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2010. gada 16. janvārī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
242 KB
S 2000 x 1333 px
3.07 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
10.6 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Rinda
upe
 Izteka     Puzes ezers
 Ieteka  Irbe
 Caurteces valsts  Latvija
 Garums  29 km
 Iztekas augstums  12,3 m
 Ietekas augstums  5,5 m
 Kritums  6,8 m
 Gada notece  0,16 km³
 Baseina platība 691,6 km²
 Galvenās pietekas  Zviede

Rinda (lejtecē arī Angera) ir viena no Irbes satekupēm (otra ir Stende) Ventspils novadā. Iztek no Puzes ezera Puzes pagastā. Tipiska līdzenumu upe - viena no lēnākajām Latvijā. Kopējais kritums ir 6,8 m, kas sastāda vidēji 0,23 m/km. Upes augštece Ugāles līdzenumā, vidustece Ventavas līdzenumā, sateka ar Stendi - Irves līdzenumā. Augštece 7 km garumā līkumo plašā (līdz 100 m) ielejā ar kopējo kritumu 0,5 m. Tālāk upes platums 15-25 m, gultne vietām regulēta. Lielākā pieteka ir Zviede. Lielākās apdzīvotās vietas krastā ir skrajciemi Topciems, Desciems un Rinda.
lv.wikipedia.org

Irbe

Laivas maršuts: Rindas ciems - jūra

Šis ir viens no populārākajiem ūdenstūrisma maršrutiem Latvijā. Uzsākot maršrutu Rindas ciemā, pirmie 5 km ir Rindas upes lejtece - laba straume, melnalkšņu alejas un tuneļi, asi un bieži līkumi. Pēc satekas ar Stendi upe sāk nest Irbes vārdu. Tā kļūst platāka, krasti kļūst augstāki, bet gar ūdens malu vēl aizvien zarus piņķējot aug melnalkšņi. Irbei nav Rindas spītīgā vēlēšanās mest straujus cilpveida līkumus, tā plūst krietni dižciltīgāk. Krūmājus un pļavas nomaina priežu mežs. Sākas gleznainas vecupes, kas ik pa brīdim dažādos Irbes krastu ainavu līdz pat jūrai. Pēc 4,1km tecējuma parādās Lāžu tilta balsti un pārpalikušās konstrukcijas. Šis ir labs orientieris, ja vēlaties aiziet līdz Irbenes radioastronomijas centram. Kāpiet ārā kreisajā krastā un ejiet ap 500m pa meža ceļu. Iznākot krustcelēs pār koku galiem ieraudzīsit pret klusējošo kosmosu pavērsto milzīgo šķīvi. Aiz Lāžu tilta Irbe pagriež savu tecējumu paralēli jūrai. Būtībā nākamie 20 km ir visai līdzīgi. Labais krasts ir purvaināks un zemāks, bet kreisā krasta līkumu ārmalās slejas skaistas smilšu kāpas. Ik pa brīdim parādās saliņas. Tecējums ir vienmērīgs, bet ne lēns. Apmetnes vietu meklējiet, kad labā krastā ieraugiet orientiera zīmes - sarkanus "4" uz kokiem, tas nozīmē, ka nolaivots ir pusceļš. 25km no Irbes sākuma upē guļ liela, kokiem noaugusi sala. Šeit beidzas kāpu posms, ir atlikuši 3,3km līdz Lielirbei - Ventspils – Kolka šosejas tiltam. Daudzi laivotāji pie Lielirbē pie tilta savu ceļojumu beidz, bet tā darīt ir pilnīgi aplami! Tas ir tāpat, it kā jūs nolemtu aizbraukt līdz Siguldai, bet degvielu ielietu tikai līdz Vangažiem. Līdz jūrai ir jānoairē! Pēdējie 5,8 km līdz jūrai ir ar lēnu straumi. Upe ir plata un pārsvarā sekla – retas ir vietas ar dziļumu „pāri galvai”. Krasti zemi un purvaini, ik pa brīdim parādās pa mājai. Pāri upei vietām novilktas trīšu sistēmas murdu likšanai. Pusceļā līdz jūrai, virs mazbānīša tilta vecajiem pāļiem karājas trošu tiltiņš. Laba vieta savas kompānijas pabildēšanai no augšas. Tieši Irbes ietekā jūrā, tās labajā krastā, ir plaša Valsts mežu apmetnes vieta. Te arī ir ērti piebraukt ar auto.
www.upesoga.lv

Rindas upe pie Rindas ziemā

Kods: A-132-10
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2010. gada 16. janvārī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
242 KB
S 2000 x 1333 px
3.07 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
10.6 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.