0
info@redzet.lv

Daba » Augi » Krūmi

Ziedošs korintes zarsParastā slotzara krūmi meža malā
Lasīt aprakstu
Parastais filadelfs jeb neīstais jasmīns, Neīstais jasmīns (Philadelphus coronarius), Ziedi

Parastais filadelfs jeb neīstais jasmīns

Kods: A-397-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 8. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
197 KB
S 2000 x 1333 px
1.95 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 5805 x 3870 px
49.15 x 32.77 cm / 300 dpi
16.3 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Parastais filadelfs (latīņu: Philadelphus coronarius L.; angļu: Mockorange, vācu: Großer Pfeifenstrauch; krievu: чубушник обыкновенный)


APRAKSTS:
Vidēja lieluma (ga līdz 4 m) hortenziju dzimtas vasarzaļš krūms. Miza brūna, vecākiem kokiem saplaisājusi. Lapas veselas, ar īsu kātu, olveidīgas vai eliptiskas (ga 4-8 cm, pl 1.5-4 cm), ar sīkzobainu malu un smailu galu. Ziedi lieli (Ø līdz 3 cm), ļoti smaržīgi, skarveidīgās ziedkopās ar 4-10 ziediem. Vainaglapas baltas. Auglis - četrcirkņu pogaļa. Zied jūnijā.

IZPLATĪBA:
Savvaļā D, DA Eiropā sastopams krūms. Dekoratīvo īpašību dēļ plaši ieviests ārpus pamatizplatības apvidus.

Latvijā kultivēts krāšņumaugs.

BIOTOPI:
Kultūrā.

ĪPAŠAS NORĀDES:
Ļoti dekoratīvs krūms.
www.latvijasdaba.lv


Parastais filadelfs jeb neīstais jasmīns (Philadelphus coronarius), tautā to nezin kāpēc esam pasākuši saukt par jasmīnu. Pie mums pret salu jutīgie īstie jasmīni audzējami vien siltumnīcās vai ziemas dārzos. Filadelfu un jasmīnu vienīgā līdzība varētu būt divu dažādo dzimtu augu līdzīgā ziedu smarža un izskats, taču, ja īpaši trenēta acs un izsmalcināts deguns vienlaikus degustē gan jasmīnu, gan filadelfu, atšķirības smaržu niansēs noteikti sajūtamas.

Parastais filadelfs (P. coronarius) var izaugt līdz trim metriem un ir viens no visagrāk ziedošajiem filadelfiem: uzzied jūnija otrajā dekādē un zied 2–2,5 nedēļas. Ļoti saulainās vietās iestādīts, zied bagātīgāk. Piemērots arī ļoti sausām, vieglām augsnēm. Šī suga ir viena no visizplatītākajām, taču tai ir vairākas dekoratīvas varietātes, piemēram, parastā filadelfa pundurforma (P. coronarius nanus), kas var veidot ļoti blīvus lodveida vai spilvenveida krūmus (40–50 cm augsti ar tumšzaļām lapām).

Parastā filadelfa krūma dažādās šķirnes spēj nodrošināt ziedēšanu no jūnija sākuma līdz augusta sākumam. Vidēja lieluma (garums līdz 4 m) hortenziju dzimtas vasarzaļš krūms.  Līdzīgā aromāta dēļ, bieži vien šis krūms tiek dēvēts par jasmīnu. Dažām kultivētajām šķirnēm (hibrīdiem) ziedi praktiski nesmaržo. Spēcīgs aromāts ir „Philadelphus x lemoinei", ´Philadelphus coronarius´, „Avalanche" šķirnēm. Sīklapu filadelfam piemīt aromāts ar zemeņu vai anīsa smaržas akcentu.

termorelax.com
viss.lv

Parastais filadelfs jeb neīstais jasmīns

Kods: A-397-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 8. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
197 KB
S 2000 x 1333 px
1.95 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 5805 x 3870 px
49.15 x 32.77 cm / 300 dpi
16.3 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.