0
info@redzet.lv

Daba » Augi » Savvaļas augi, puķes

Pļavas nārbulisNesmaržīgā suņkumelīte
Lasīt aprakstu
Nesmaržīgā suņkumelīte, Nesmaržīgā suņkumelīte (Matricaria perforata Mérat), Ziedi

Nesmaržīgā suņkumelīte

Kods: A-498-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 27. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
227 KB
S 2000 x 1333 px
2.09 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
18.8 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Nesmaržīgā suņkumelīte - Matricaria perforata Mérat (syn. Tripleurospermum inodorum (L.) Sch.Bip.; T. perforatum (Mérat) M.Laínz)

Nesmaržīgā suņkumelīte - angliski: scentless Mayweed; vāciski: Geruchlose Kamille; zviedru: baldersbrå; igauņu: harilik kesalill; lietuviešu: bekvapis šunramunis; krievu: трехреберник непахучий

APRAKSTS:
Viengadīgs, vidēja lieluma (ga 20-60 cm) kurvjziežu dzimtas lakstaugs. Stublājs stāvs, kails, zaro. Lapas (ga 3-8 cm) uz stublāja pamīšus, kailas, daudzkārt plūksnainas lineārās (pl 0.05 cm) plūksnās. Ziedu kurvīši (pl 1.5-4 cm) pa vienam daudzo zaru galos. Vīkallapas vairākās rindās, dažāda garuma. Vīkallapas apmale gaiša, blāvi dzeltenbrūna, mazliet plēvjaina, gals strups. Kurvīša ārmalā ir balti mēlziedi, centrā - dzelteni stobrziedi. Auglis - strups sēklenis. Zied no jūnija līdz oktobrim.

IZPLATĪBA:
Plaši Eiropas austrumu, rietumu un ziemeļu daļā, kā arī rietumu un austrumu Āzijā un Ziemeļamerikā sastopama suga. Kā nezāle ieviesusies ārpus pamatareāla.

Latvijā ļoti bieži visā teritorijā.

BIOTOPI:
Atsevišķi eksemplāri un dažāda lieluma grupas vai audzes tīrumos, dārzos, sētos zālājos, ceļmalās, karjeros, jūrmalas sanešu joslās un dažādās nezālienēs. Raksturīga suga viengadīgo augu sabiedrībās ar slāpekli bagātās pludmalēs (Cl. Cakiletea maritimae) un augu sabiedrībās kultivētos tīrumos: Cl. Stellarietea mediae, O. Secali-Violetalia arvensis.

ĪPAŠAS NORĀDES:
Vislīdzīgākā jūras piekrastē iespējamajai jūrmalas suņkumelītei (M. maritima). Droši atšķirama tikai pēc vīkallapām: dažāda garuma, ar blāvi dzeltenbrūnu apmali (nevis daudzmaz vienāda garuma, ar brūni plēvjainu apmali). Parasti ir arī lielāka, ar slaidākām un šaurākām lapu plūksnām. No citiem kurvjziežiem līdzīga lauka ilzītei (Anthemis arvensis). Atšķirama pēc ziedgultnes bez (nevis ar) plēkšņlapiņām, stublājs un lapas pataustot mīksti (nevis stīvi). Arī lapu plūksnas salīdzinoši šaurākas un garākas. Līdzīga arī Latvijā ļoti retām, ievazātām ilzītēm - suņu (A. cotula) un Krievijas (A. ruthenica) -, kam tāpat ziedgultnē ir plēkšņlapiņas; suņu ilzītei turklāt raksturīga specifiska, nepatīkama smaka.
www.latvijasdaba.lv

Nesmaržīgā suņkumelīte

Kods: A-498-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 27. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
227 KB
S 2000 x 1333 px
2.09 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
18.8 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.