0
info@redzet.lv

Daba » Augi » Krūmi

Forsītijas zieda tuvplānsRododendri Operas skvērā
Lasīt aprakstu
Forsītijas plaukstoši pumpuri, Forsītija (Forsythia), Ziedi

Forsītijas plaukstoši pumpuri

Kods: A-071-15
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2015. gada 25. aprīlī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
104 KB
S 2000 x 1333 px
1.87 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3318 x 2212 px
28.09 x 18.73 cm / 300 dpi
4.87 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Forsītija (Forsythia)

Forsītijas (Forsythia) pavasarī ir pirmās, kas rotā dārzus. Tās uzzied dažādu nokrāsu dzeltenos toņos atkarībā no šķirnes. Forsītiju spilgti dzeltenie zvanveida ziedi nav lieli, bet to ir tik daudz, ka pilnīgi noklāj krūma zarus pavasarī. Pēc noziedēšanas plaukst lapas, kas saglabā dekorativitāti līdz rudenim.

Latvijā audzētās forsītijas visbiežāk ir vidēja vai liela auguma krūmi 1,5-3m.

Forsītijas uz Eiropu sākotnēji atceļojušas no Ķīnas, vēlāk no Japānas un iedzīvojušās dārzos un parkos uz palikšanu gandrīz visā pasaulē. Senajā Ķīnā forsītiju izmantoja medicīnā, proti, izmantoja tās augļus, kas gan ir tik mazi un necili, ka tos pēc krāšņās ziedēšanas pat grūti pamanīt.

Forsītijas ir ziemcietīgas, tomēr īpaši bargas ziemas krūms var arī neizturēt un apsalt, bojā var iet arī ziedpumpuri, tādēļ bagātīgāku forsītijas ziedēšanu varam sagaidīt pēc maigas ziemas. Pavasarī, par spīti salnām, spilgtais ziedu dzeltenums ir pamanāms jau iztālēm – sākot ar martu, līdz pat maijam, kad krūmam sāk plaukt lapas.


FORSĪTIJU ŠĶIRNES
Forsythia x intermedia – vidējā forsītija – ir vispazīstamākā un plašāk audzēta forsītija. Tai ir spēcīgs, stāvs zarojums. Augstums 2m, platums 1,5m, vainags izplests. Ziedlapiņas zelta dzeltenas, šauras, mazliet ieritinājušās. Tai ir izveidotas ļoti daudzas dekoratīvas šķirnes. Pieredze rāda, ka šie krāšņie krūmi pavisam labi aug Latvijas rietumos, centrālajā un dienvidu daļā.
Forsythia x intermedia ‘Lynwood’ – vidējās forsītijas šķirne ar spēcīgu zarojumu. Augstums 2-2,5m, platums 1,5m, vainags stipri izplests. Ziedu krāsa gaiši dzeltena. Bagātīgi ziedoša šķirne.
Forsythia x intermedia ‘Goldzauber’ – šķirne ar spēcīgu, izplestas formas krūmu. Ziedi spilgti dzelteni, lielāki kā ‘Lynwood’ šķirnei. Piemērota pilsētu apstādījumiem, jo samērā izturīga šķirne.
Forsythia x intermedia ‘Spectabilis’ – šķirne ar spēcīgu, stāvu krūma formu un tumši dzelteniem ziediem. Ļoti bagātīgi ziedoša šķirne.
Forsythia x intermedia ‘Week End’ – izaug 1,5m augsta. Ļoti bagātīgi ziedoša, jauna šķirne.
Forsythia ‘Maluch’ – brīvi augošs, apaļīgas formas krūms. Izaug tikai 1m augsts. Ziedi nelieli, blīvi noklāj zarus. Piemērota šķirne maziem dārziem.
Forsythia ovata – olveida forsītija. Izaug 1,5m augsta. Visagrāk ziedošā forsītija ar teicamu ziemcietību. Tā piemērota arī dzīvžogiem.Rudenī šīs forsītijas lapas krāsojas sārti violetos toņos.

AUDZĒŠANA
Forsītijas izaudzēt nav sarežģīti, tās ieteicams stādīt saulainās vai nedaudz noēnotās, no vēja aizsargātās vietās. Pilnīgā ēnā zarojums izplešas un ziedēšana samazinās.
Augsnes ziņā tās ir samērā neizvēlīgas, bet labāk aug trūdvielām bagātās, vidēji smagās un mitrās augsnēs.

KOPŠANA
Pēc noziedēšanas izgriež vecos zarus līdz zemei vai saīsina līdz jaunam, spēcīgam dzinumam. Krūmu nav ieteicams bieži apgriezt, tad tas neziedēs.
Pret slimībām un kaitēkļiem forsītijas ir izturīgas.
Bargās ziemās var apsalt ziedpumpuri un nenobriedušās dzinumu galotnītes. Ja salā bojāti zari, tos apgriež līdz veselai koksnei saglabājot dabīgāku krūma formu.
Sakņu zonu vēlams noklāt ar mulču, kas bezsniega ziemās aizsargās sakņu sistēmu no aukstuma un izžūšanas.
www.galantus.lv

Forsītijas plaukstoši pumpuri

Kods: A-071-15
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2015. gada 25. aprīlī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
104 KB
S 2000 x 1333 px
1.87 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3318 x 2212 px
28.09 x 18.73 cm / 300 dpi
4.87 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.