0
info@redzet.lv

Daba » Ainava » Ainava

Embūtes baznīcas drupas nakts panorāmāEmbūtes dabas parks (panorāma)
Lasīt aprakstu
Embūtes dabas parka ainava, Embūtes dabas parks, Vaiņodes novads, Nakts ainava, Migla

Embūtes dabas parka ainava

Kods: A-634-10
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2010. gada 25. septembrī
PAR
BRĪVU
1000 x 420 px
72 dpi
67 KB
S 2000 x 839 px
1.58 MB
M 3941 x 1653 px
33.37 x 14 cm / 300 dpi
L 5662 x 2375 px
47.94 x 20.11 cm / 300 dpi
9.45 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Embūtes dabas parks sākotnēji dibināts 1977. gadā kā Embūtes pauguraines kompleksais dabas liegums 232 ha platībā. Tas atrodas Liepājas rajona Embūtes pagastā. Tā ir teritorija ar savdabīgu šļūdoņa erozijas izcelsmes pauguraines ainavu un platlapju mežu nogabaliem.

Embūtes dabas parks ir neparasti ainaviska teritorija Embūtes pauguraines vidusdaļā, kas veidota Embūtes apkārtnes ainavas, biotopu un sugu aizsardzībai. Teritorijā atrodas gan interesanti dabas, gan kultūrtūrisma objekti: Embūtes pilskalns, muižas, pils un baznīcas drupas, Kuršu virsaiša Induļa nāves vieta, Joda dambis, skatu tornis u.c. No aizsargājamajām augu sugām te atrasta mieturu mugurene (Polygonatum verticillatum), Baltijas dzegužpirkstīte (Dactylorhiza baltica), vīru dzegužpuķe (Orchis mascula) u.c.

Embūtes tūrisma centrs
Embūtes tūrisma informācijas centra darba laiks:
Pirmdienas, otrdienas: —
Trešdienas, ceturtdienas, piektdienas, sestdienas, svētdienas: 10:00 – 17:00

Ja vēlaties apmeklēt centru citā laikā sazinieties pa info tālruņiem.
Info tālrunis: Dinai – 26632134, Ingūnai – 25417962
e-pasts: embutes.tic@inbox.lv

Embūtes tūrisma informācijas centra vadītāja: Dina Ziemele
www.vainode.lv

Dabas parks ietver daļu no Embūtes paugurainē esošā gravu kompleksa, kas turpinās vēl vairākus kilometrus uz dienvidiem no dabas parka patreizējās robežas. Embūtes dabas parka teritorijas nozīmīgāko kultūras mantojuma daļu sastāda 3 valsts aizsargājamie kultūras pieminekļi – arheoloģiskas senvietas, kas kopā ar Embūtes pauguraini veido vienreizēju un neatkārtojamu Kurzemes kultūrvēsturisko ainavu. Arhitektūras mantojuma fragmentāras paliekas dabas parkā - Embūtes viduslaiku pilsdrupas un Embūtes luterāņu baznīcas mūri - ļauj ierindot šo pieminekļu tipoloģisko grupu visvairāk apdraudētā kultūras mantojuma statusā.

Ap kultūras mantojuma objektiem atrodas kultūrvēsturiski koku stādījumi un kultūras pieminekļu meži, kā arī atsevišķi reti, lieli un vērtīgi koki.

Dabas parka teritorijā diemžēl nav saglabājies vēsturiski vērtīgs tautas celtniecības koka arhitektūras mantojums - senas etnogrāfiskas celtnes - dzīvojamās un saimniecības ēkas, kā arī vēsturiski nozīmīgas industriālas būves. Tas ir izskaidrojams ar 1. un 2.Pasaules kara darbības sekām Embūtes pagasta teritorijā.

Dabas parka teritorija atrodas Embūtes paugurainē. Tā aizņem 481 ha lielu platību. Pauguraine ziemeļos robežojas ar Bandavas augstieni, un robeža stiepjas pa Vārtājas un Dzeldas ieleju. Austrumu robeža ir labi izteikta un iet gar Rietumkursas augstienes austrumu nogāzes piekāji - pa Ventas ieleju. Rietumos pauguraine robežojas ar Vārtājas viļņoto līdzenumu. Z - Dabas parka teritorija aizņem tikai nelielu daļu no apkārtnes gravu un pauguru kompleksa, un ir savdabīga gan no dabas daudzveidības, gan kultūrvēsturiskā viedokļa.
daba.gov.lv

Embūtes dabas parka ainava

Kods: A-634-10
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2010. gada 25. septembrī
PAR
BRĪVU
1000 x 420 px
72 dpi
67 KB
S 2000 x 839 px
1.58 MB
M 3941 x 1653 px
33.37 x 14 cm / 300 dpi
L 5662 x 2375 px
47.94 x 20.11 cm / 300 dpi
9.45 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.