0
info@redzet.lv

Pilsēta » Arhitektūra » Baznīcas

Kaltenes Sv. Katrīnas luterāņu baznīcaEmbūtes luterāņu baznīcas drupas
Lasīt aprakstu
Embūtes baznīcas drupas nakts panorāmā, Embūtes baznīcas drupas, Embūtes dabas parks, Vaiņodes novads, Nakts ainava, Migla

Embūtes baznīcas drupas nakts panorāmā

Kods: A-635-10
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2010. gada 25. septembrī
PAR
BRĪVU
1000 x 226 px
72 dpi
37 KB
S 2000 x 452 px
921 KB
M 7317 x 1653 px
61.95 x 14 cm / 300 dpi
10.4 MB
L 10292 x 2325 px
87.14 x 19.69 cm / 300 dpi
18.3 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Embūtes luterāņu baznīcas dibināšanas gads nav zināms, pirmo reizi tā minēta 1553. gadā. Mūra baznīca celta 1674. – 1684. gadā, būvniecību finansējis Embūtes muižas īpašnieks Emmerihs fon Mirbahs un citi apkaimes muižu īpašnieki. Altāris darināts 19. gadsimta sākumā klasicisma stilā. Baznīcā bijušas milzīgas kristāla lustras, ērģeles būvējis Hermanis, altāra gleznu gleznojis Fr. Špērs. 17. gadsimta beigu kokgriezumi un fon der Osten-Sakenu, Bages af Bo un fon Gēzu dzimtu ģerboņi ērģeļu luktās. Baznīcā bijušas 300 sēdvietas. Pie kreisās sienas 18. gadsimta vidū veidotā Dinsdurbes muižas īpašnieka Karla Bages af Bo epitāfija – barokāls kokgriezums ar kolonnām sānos un mirušā krūšutēlu vidū, blakus raudoši eņģeļi, 16 muižnieku ģerboņi, karogi, vāzes. Šis bijis vienīgais šāda tipa piemineklis visā Latvijā. Baznīca Pirmā pasaules karā nav cietusi, remontēta 1926. gadā. Baznīca nodegusi Otrā pasaules kara beigās. Palikuši tikai mūri un zvana tornis, kurā var pamanīt artilērijas lādiņu atstātās pēdas. Embūtes evanģeliski luteriskā draudze atjaunota 1991. gadā.
www.zudusilatvija.lv

Embūtes baznīcas drupas ir Embūtes kultūras piemineklis. Nesen no baznīcas izvāktas visas mūru atliekas un zemes, atsedzot baznīcas grīdu. Mūsdienās baznīcas drupās ir notikuši dievkalpojumi.

Embūtes  luterāņu baznīca - vietējas  nozīmes  arhitektūras  objekts.  Baznīcas  hronoloģija aizsākās Livonijas Vācu laikos - tā rakstītajos avotos minēta jau 1553.gadā kā Embūtes draudzes baznīca, domājams koka celtne. Rakstos minēta arī mācītājmuiža, kura 1799. gadā nodegusi un nav vairs saglabājusies (tā atradusies pie Embūtes Upurkalna). Mūra dievnama celtniecība notikusi 1674. – 1684.gadā, to realizējis muižas īpašnieks Emmerihs fon Mirbahs. 19.gs. sākumā tā no jauna tika kopta un uzlabota - izveidots klasicisma stila altāris, baznīcas iekšējā sienā kā ievērojams mākslas piemineklis iestrādāta muižnieku kapa epitāfija, iekštelpas izrotātas kristāla lustrām.

Embūtes baznīcu neizpostīja pat revolūcijas vilnis un 1. pasaules karš. 1926.gadā baznīcas iekštelpās notikuši remonti, izveidotas 300 sēdvietas, atvestas pazīstamā ērģeļbūves meistara Hermaņa būvētās ērģeles, altāri greznojusi mākslinieka Fr.Špēra altārglezna. Baznīca sabombardēta Otrā pasaules kara beigās, 1944.gadā un līdz šim laikam nav atjaunota. Tagad baznīcas mūrus lēni un pamatīgi posta laiks, nav atrasti līdzekļi konservācijai. Dievnamam vēl labi saglabājušies mūru fragmenti - draudzes telpa ar logu ailām un apsīdas daļa, redzams neliela logaila uz aizgruvušiem baznīcas pagrabiem, torņa masīvais stāvs ar sānos iestrādātajiem metāla enkuriem un vienreizēju gotiskā stilā veidotu centrālo ieeju, ko noslēdz izteikta smailloku arka, gotikas stilam raksturīgā “ēzeļmugura”. Baznīca celta netālu no viduslaiku pils, tāpat kā pils atrodas pakalnā, no tālienes labi redzamā vietā, ap baznīcu stādīti dekoratīvi krūmi un koki, kas šodien klasificējami kā kultūrtvēsturiski stādījumi. Baznīcas pakalnā risinājušies arī nopietni vēsturiski notikumi. Par to liecības saglabājusi padomju varas gados uzstādītā piemiņas plāksne 1905. gada revolucionāra atcerei.
daba.gov.lv

Embūtes baznīcas drupas nakts panorāmā

Kods: A-635-10
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2010. gada 25. septembrī
PAR
BRĪVU
1000 x 226 px
72 dpi
37 KB
S 2000 x 452 px
921 KB
M 7317 x 1653 px
61.95 x 14 cm / 300 dpi
10.4 MB
L 10292 x 2325 px
87.14 x 19.69 cm / 300 dpi
18.3 MB
Bildes fragmenti:
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.