0
info@redzet.lv

Pilsēta » Arhitektūra » Skaista, interesanta arhitektūra

Ēka Graudu ielā 46, LiepājaLiepājas Universitāte ieejas portāls (Kr.Valdemāra 4)
Lasīt aprakstu
Ēka Graudu ielā 44, Liepāja, Nams Graudu ielā 44, Liepāja, Liepāja, Jūgendstils

Ēka Graudu ielā 44, Liepāja

Kods: V-405-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 13. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
227 KB
S 2000 x 1333 px
2.37 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
19.9 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Jūgendstila īres nams ar veikaliem, būvinženieris Čārlzs Karrs, 1908.-1909. gads. Viena no dekoratīvi piesātinātākajām jūgendstila ēkām Liepājā – augu un dzīvnieku motīvi ieejas portālā un zelmiņos, nacionālromantiskas balkonu margas un aiļu pārsedžu rotājums, dalījums kopumā izteikti vertikāls – plaša jūgendstila paņēmienu palete. Jānis Krastiņš raksta, ka ēkas fasādē blīvā slāni izkārtota apjomīga daudzveidīgu ornamentālu ciļņu kolekcija. “Visvairāk tajā ir ģeometriskas figūras un ķermeņi – kvadrāti, rombi, trīsstūri, apļi, spirāles, konusi un piramīdas. Taču pa starpām visam tam ir arī ziedi, lentes, vainagi, festoni, greznas ornamentālas joslas un vēl daudz kas cits. Ieejas portālā ienācēju no abām pusēm uzlūko vareni putni – it kā pelikāni, it kā stārķi. Tēlniecisks pieskāriens jūtams ikvienā fasādes vietā.”Kā īpaši piesaistošs elements ir Lielie skatogi, kas divu stāvu augstumā  izvietoti visas ēkas fasādes garumā.

Padomju laikos tur atradās militārā resora tirdzniecības uzņēmums “Vojentorg”, taču deviņdesmitajos gados šeit iekārtoja banku un visa iekštelpu unikālā arhitektūra tika iznīcināta. 2012.gadā bankas vietā bija mēģinājums izveidot restorānu, kas gan neizdevās. Šobrīd telpās atrodas apavu veikals, blakus telpās lietoto preču un mēbeļu veikals. Ēkā esošie dzīvokļi ir apdzīvoti. Zemesgrāmatā norādīts, ka ēka izpārdota pa dzīvokļiem.

Ēkā saglabājies dzīvokļu plānojums, kā arī kāpnes, stila durvis, krāsnis un kamīni. Diemžēl pārbūvējot pirmā stāva telpas, zaudēts līdz tam pastāvējušais pēdējais Liepājas 20.gs. sākuma divstāvu veikala interjers.

Mūsdienās ēkā atrodas dzīvokļi un daži veikali.

Ēkas pasūtītājs un īpašnieks ilgu gadu garumā bija Liepājā pazīstams komersants Vilhelms Rēders. Viņš savu tirdzniecības firmu nodibināja 1887.gadā. Tā tirgojās sākot ar modes precēm, lampām, sporta precēm un beidzot ar petrolejas plītīm un kafijas mašīnām.
dzejaprozamateriliberniem.wordpress.com

Ēka Graudu ielā 44, Liepāja

Kods: V-405-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 13. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
227 KB
S 2000 x 1333 px
2.37 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
19.9 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.