0
info@redzet.lv

Dzīvnieki » Putni » Zvirbuļveidīgo kārta

Svilpis jeb sarkankrūtītisGaišais ķauķis
Lasīt aprakstu
Dzilnītis, Dzilnītis (Sitta europaea), Zvirbuļveidīgie, Putni

Dzilnītis

Kods: D-143-10
Autors: Aivars Gulbis
2010. gada 2. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
144 KB
S 2000 x 1334 px
2.11 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3298 x 2199 px
27.92 x 18.62 cm / 300 dpi
5.31 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Dzilnītis (Latīņu v.Sitta europaeaAngļu v. – nuthatch; vācu v.Kleiberkrievu v. – поползень)dzilnīšu dzimtas (Sittidae) suga.

Putna ķermeņa garums ap 14 cm, masa 22 g. Apspalvojums mugurpusē zilganpelēks, vēderpusē balts, zemastes sānos brūns. No knābja pāri acij stiepjas tumša svītra. Knābis taisns, samērā garš. Aste īsa. Lidojums straujš, viļņveidīgs. Dzilnītis veikli kāpelē pa koku stumbriem, arī ar galvu uz leju (vienīgais putns, kas to spēj).

Izplatīts visā Eiropā, tomēr nav Islandē, Somijā un Skandināvijas ziemeļos. Tālāk uz austrumiem sastopams Krievijas mežos līdz pat Kamčatkai. Citur ārpus Eiropas Turcijā, Aizkaukāzā, Irānā, Mongolijā, Ķīnā, Japānā un NW Āfrikā. Sezonālas migrācijas nav raksturīgas, tomēr atsevišķos gados rudeņos vērojamas vairāk vai mazāk izteiktas invāzijas. Ziemo ligzdošanas areālā. Izdala 22 pasugas, no kurām Eiropā sešas (del Hoyo, Elliott, Christie 2008). Jaunākajās taksonomijas publikācijās Āzijas pasugu S.e.arctica rekomendē atzīt par patstāvīgu suguS.arctica (Sangster et al. 2012). Latvijā izplatīta nominālā pasuga S.e.europaeaun invāziju gados no austrumiem ieceļo S.e.asiatica. Pēc neoficiālām ziņām Lietuvā sastopama arī rietumu pasuga S.e.caesia (K.Kastrēna informācija). Ja tas atbilst patiesībai, arī šīs pasugas ieceļošana Latvijā nav izslēgta. Rietumu dzilnīša attēli pievienoti lappuses lejasdaļā.
ornitofaunistika.com

Latvijājā dzilnītis sastopams bieži visā teritorijā (ligzdo 40 000—100 000 pāru). Nometnieks. Dzīvo jauktos un lapkoku mežos, parkos, dārzos, retāk arī skujkoku mežos. Pārtiek no kukaiņiem, to olām, kāpuriem, zirnekļiem, ko atrod galvenokārt uz koku mizas vai arī izkaļ no mizas un tās plaisām. Ēd arī dažādas sēklas, riekstus, ozolzīles. Barojas arī uz zemes, labprāt apmeklē putnu barotavas. Rudenī veido barības krājumus koku mizas plaisās u.c. slēptuvēs.

Vairāk par dzilnīti lasīt: www.letonika.lv 

Dzilnītis

Kods: D-143-10
Autors: Aivars Gulbis
2010. gada 2. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
144 KB
S 2000 x 1334 px
2.11 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3298 x 2199 px
27.92 x 18.62 cm / 300 dpi
5.31 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.