0
info@redzet.lv

Daba » Ainava » Mežs

Dabas parks Pilskalnes “Siguldiņa” rudenīDabas parks Pilskalnes “Siguldiņa” rudenī
Lasīt aprakstu
Dabas parks Pilskalnes “Siguldiņa” rudenī, Dabas parks Pilskalnes “Siguldiņa”, Ilūkstes novads, Ainava, Mežs, Rudens

Dabas parks Pilskalnes “Siguldiņa” rudenī

Kods: A-0568-09
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2009. gada 18. oktobrī
PAR
BRĪVU
667 x 1000 px
72 dpi
378 KB
S 1333 x 2000 px
4.08 MB
M 1653 x 2480 px
14 x 21 cm / 300 dpi
L 2592 x 3888 px
21.95 x 32.92 cm / 300 dpi
12.9 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Dabas liegums “Pilskalnes Siguldiņa” (59,3 ha) platībā atrodas krāšņā ielejā, ko izgrauzuši ledāju kušanas ūdeņi. Ielejas krasti bagātīgi noauguši ar platlapju kokiem. Liegumā izveidotas vairākas mācību izziņu takas.

Pilskalne, Pilskalnes pagasts, Ilūkstes nov.
Tel. +371 65462296. Mob. tel. +371 29264801
E-pasts: livijat@inbox.lv, ilukstestic@inbox.lv

Dendroloģiskais un ģeogrāfiskais maršruts.
Garums 3,8 km. Taka veido noslēgtu apli. Te var iepazīties ar 28 dendroloģiska, 10 ģeoloģiska un kultūrvēsturiska rakstura objektiem. Apskatei nepieciešamais laiks 2-3 stundas. Apmeklētāju skatam paveras vareni dižkoki, zaru tiltu izveidojuši ozoli, dažādu koku sugu saaugumi.

Sprīdīša jeb Mazā taka
Lai radītu interesi par dabas vērtībām, bērniem izveidota Sprīdīša taka ar 32 koka skulptūrās atveidotiem pasaku tēliem par Sprīdīti. Tā ejot līdzi pasakai, bērni iepazīst koku daudzveidību, apskata pilskalnu Melnaiskalns, iet pāri gravām, ieklausoties dabas mūzikā -  strautu čalās, vēja čukstos un putnu dziesmās.
Takas garums 1,6km, nepieciešamais laiks – 1-1,5 stundas. Takas plāns veido noslēgtu apli.

Dendroloģiskā mācību taka
Pieaugušie var izvēlēties dendroloģisko taku 3,8km garumā un iepazīties ar 38 dendroloģiska, ģeoloģiska un kultūrvēsturiska rakstura objektiem. Šī taka sevī ietver arī Sprīdīša taku. Pastaigai nepieciešamais laiks vidēji 2-3 stundas. Taka veido noslēgtu apli.

Taka „Vēstures liecinieki”
Mācību taku veidošana turpinājās arī deviņdesmitajos gados. Kā turpinājums denroloģiskajam maršrutam, izveidota taka „Vēstures liecinieki” gar I Pasaules kara vācu armijas blindāžām . Tā ir sava veida vestures stunda dabā, kur atdzīvojas nu jau gadsimtu seni notikumi.

Purva taka
Šī taka mūs ieved Purva pasaulē. Purva taka ir no dēļiem izveidota laipa pāri nelielam dzērveņu purvam, pa kuru ejot, iespējams iepazīties ar interesanto purva augu un kukaiņēdāju valsti – augu – Raseni.

Augšzemes ainavu taka
Augšzemes ainavu taka aptver visu subglaciālo iegultni 8km garumā un ļauj baudīt skaisto Augšzemes dabu visā krāšņumā, sasniedzot vienu no augstākajiem punktiem pagastā – 186 metri virs jūras līmeņa. Lūkojoties dabas krāšņumā vienā brīdī nonāksiet savdabīgā paugurā - Skudru kalniņā – īpatnējā vietā, kuru par savām mājvietām ir izvēlējušās skudras.


Lai veiktu visu gravas apskati un atpūtinātu ceļā nogurušās kājas ir iespējams izmantot labiekārtotas atpūtas, ugunskura vietas un pārnakšņot atpūtas bāzē „Dubezers” vai arī izejot Augšzemes ainavu taku baudīt dabas veltes peroties pirtī ar zāļu slotiņām un nakšņojot lauku mājā „Driģene”
www.latvia.travel/lv

Dabas parks Pilskalnes “Siguldiņa” rudenī

Kods: A-0568-09
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2009. gada 18. oktobrī
PAR
BRĪVU
667 x 1000 px
72 dpi
378 KB
S 1333 x 2000 px
4.08 MB
M 1653 x 2480 px
14 x 21 cm / 300 dpi
L 2592 x 3888 px
21.95 x 32.92 cm / 300 dpi
12.9 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.