0
info@redzet.lv

Pilsēta » Pilsēta » Pilsēta

Hospitāļu iela RīgāBiržu pils Lietuvā
Lasīt aprakstu
Biržu pils Lietuvā, Biržu pils, Lietuva, Birži, Lietuva, Pils

Biržu pils Lietuvā

Kods: V-152-11
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2011. gada 04. jūnijā, Biržos, Lietuvā
PAR
BRĪVU
1000 x 573 px
72 dpi
186 KB
S 2000 x 1146 px
2.6 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
9.8 MB
XL 5872 x 3364 px
49.72 x 28.48 cm / 300 dpi
17.3 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Ainava, kas paveras uz Biržu pili ir viena no visgleznainākajām, visskaistākajām un visvaldzinošākajām ainavām visā Lietuvā.

Biržu pils, vairakkārt nopostīta, ir atdzimusi atkal un atkal no jauna. Pils var lepoties ar notikumiem bagātu likteni, kas ir cieši saistīts ar Biržu pilsētas izveidošanos.

Mūsdienās redzamā Biržu pils ir jau trešais tās variants, tāpēc arī maz atgādina senos viduslaiku cietokšņus – te neredzam cilindriskus torņus, kas uzmūrēti no pelēkiem laukakmeņiem, bet gan mirdzoši baltu fasādi un rudu dakstiņu jumtu. Pilī ir iekārtots Biržu novada muzejs, kura ļoti detalizētā, bagātīgā, daudzpusīgā ekspozīcija aizved ceļojumā cauri gadsimtiem – no brīža, kad sākās Biržu veidošana, līdz pat mūsdienām. Muzejā iespējams redzēt Biržu pilsētu dažādos laikmetos, gūt priekšstatu par dzīvi šeit gan miera, gan karu apstākļos, uzzināt, kā un kāpēc pārtapusi pilsēta un arī iespējams iejusties reģiona iemītnieku daudzveidīgajos dzīvesstāstos.

Vēstījums sākas 15. gadsimtā, kad te, pie Apaščas un Aglonas upju satekas, iespējams, bijušas pievilcīgas bērzu birzis (arī lietuviešu valodā birzis), kas, domājams, arī pilsētai devušas nosaukumu, bet vēl nav bijis ne dzīvojamo ēku, ne pils, pat ne milzīgā ezera. Tajā laikā šī teritorija nonākusi ievērojamās lietuviešu aristokrātu dzimtas Radvilu (pazīstami arī kā Radzivili) īpašumā. Radvili tajā laikā un vēl vairākus gadsimtus bija viena no ietekmīgākajām dzimtām Lietuvā, no Radviliem nāca daudzi ievērojami karavadoņi, valstsvīri, politiķi, to vidū Lietuvas hetmanis Jurģis Radvila, Svētās Romas impērijas hercoga titulu ieguvušais Mikolajs Radvila un arī Polijas karaliene Barbara. Biržu pilsētas sistemātiska veidošana aizsākas 16. gadsimtā, kad Kristofors Mīkols Radvila Pērkons sāka nocietinātas rezidences būvniecību. Cietoksnis bija iecerēts tolaik Eiropā plaši izplatītajā itāļu stilā. Lai padarītu to grūtāk pieejamu iespējamajiem uzbrucējiem, ap 1575. gadu tika nosprostotas Apaščas un Aglonas upes un izveidots vairāk nekā 300 ha lielais Širvenas ezers, kas tiek atzīts par visvecāko mākslīgo ezeru Lietuvā. Jau 1589. gadā ezera krastā izveidotie Birži ieguva t.s. Magdeburgas tiesības jeb t.s. pilsētas tiesības. Tajā pašā gadā arī Biržu pils bija pabeigta. Nekādi mierīgie laiki tad gan nav bijuši, un jau 1625. gadā, karā ar zviedriem pils praktiski tika nopostīta. (Biržu leģenda vēsta: toreiz Radvila 450 karavīru izturējuši 30 dienu ilgu aplenkumu un cīņu ar 10000 karavīru lielo zviedru armiju.) Muzejā iedzīvināti arī vēl daudzi citi nostāsti par ietekmīgajiem, harizmātiskajiem Radviliem, kuri tajos laikos izcēlušies gan ar lietuvisko patriotismu, neatzīstot dominējošo visa poliskā kultivēšanu, gan ar katoliskajā valstī netipisku reliģisko iecietību, kas bijis iemesls arī reformatoru baznīcas un skolas izveidošanai Biržos.

Kad 17. gadsimta vidū Boguslavs Radvila uzbūvē otro Biržu pili, šoreiz, holandiešu stilā, Birži piedzīvo spožus gadus, jo Radvilas rezidencei ir liela politiska nozīme visas Polijas-Lietuvas valsts mērogā. Tā piemēram, 1701. gadā te notiek Žečpospoļitas karaļa Augusta II un Krievijas cara Pētera I tikšanās, kuras laikā tiek slēgta militāra savienība karam pret Zviedriju. Bet Biržu pilij karš izrādās liktenīgs. Trīs gadus vēlāk zviedru armija to noposta, un līdz pat 20. gadsimta otrajai pusei Širvenas ezera krastā vīd vien pamesta drupas.

Pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem sākās pils atjaunošana, to praktiski uzbūvējot no jauna kā mītni muzejam.

Biržu pils Lietuvā

Kods: V-152-11
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2011. gada 04. jūnijā, Biržos, Lietuvā
PAR
BRĪVU
1000 x 573 px
72 dpi
186 KB
S 2000 x 1146 px
2.6 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
9.8 MB
XL 5872 x 3364 px
49.72 x 28.48 cm / 300 dpi
17.3 MB
Bildes fragmenti:
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.