0
info@redzet.lv

Daba » Augi » Dārza puķes

Aprasojis mārpuķītes ziedsTulpes ziedi
Lasīt aprakstu
Aprasojis mārpuķītes zieds, Ilggadīgā mārpuķīte (Bellis perennis), Ziedi

Aprasojis mārpuķītes zieds

Kods: A-137-15
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2015. gada 24. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
94 KB
S 2000 x 1333 px
1.6 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
4.99 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Ilggadīgā mārpuķīte 
 Bellis perennis
 Valsts     Augi (Plantae)
 Nodalījums  Segsēkļi (Magnoliophyta)
 Klase  Divdīgļlapji (Magnoliopsida)
 Rinda  Asteru rinda (Asterales)
 Dzimta  Kurvjziežu dzimta (Asteraceae)
 Ģints  Mārpuķītes (Bellis)
 Suga  Ilggadīgā mārpuķīte (B. perennis)

Ilggadīgā mārpuķīte - Bellis perennis L.

Ilggadīgā mārpuķīte - angliski: Daisy; vāciski: Ausdauerndes Gänseblümchen; zviedru: tusensköna; igauņu: harilik kirikakar; lietuviešu: daugiametė saulutė; krievu: маргаритка многолетняя


Ilggadīgā mārpuķīte (Bellis perennis)
ir daudzgadīgs, sīks (ga 5-15 cm) kurvjziežu dzimtas lakstaugs. Lapas rozetē, kailas, lāpstveidīgas (ga 2-4 cm, pl 0.5-1.5 cm), mala gluda. Ziedu kurvīši pa vienam stāvu ziednešu galos. Vīkala lapas apmatotas, divās rindās. Ziedu kurvīša (pl 1.5-4 cm) ārmalā balti vai sārti mēlziedi, centrā - dzelteni stobrziedi. Nereti sastopamas formas ar pildītiem ziediem. Auglis - otrādi olveidīgs, sīks sēklenis bez matkausa. Zied no maija līdz oktobrim.

Izplatība: Par savvaļas vietējo sugu atzīstama rietumu, centrālajā un dienvidu Eiropā un dažviet Āzijā. Plaši kultivēta un izplatījusies Eiropas ziemeļdaļā un citos kontinentos.
Latvijā diezgan bieži visā valstī. No kultūras savvaļā pārgājusi un naturalizējusies suga.

Biotopi: No atsevišķiem eksemplāriem līdz blīvās grupās pilsētu zālājos, pļavās mītņu tuvumā, parkos.

Īpašas norādes: Dekoratīvs augs. Bieži kultivē pamatsugas dažādas šķirnes un varietātes.

latvijasdaba.lv

Ārstniecībai izmanto auga lapas, ko pavasarī ēd salātos organisma spēcināšanai un asins attīrīšanai, kā arī ziedus. Tās var vākt visu veģetācijas periodu, bet visstiprākās tās esot laikā ap Jāņiem. Drogas var uzglabāt 1 gadu.

Tautas medicīnā mārpuķīšu tēju lieto pret plaušu slimībām, sieviešu kaitēm, drudža un klepus ārstēšanai, aizcietējumu ārstēšanai, kā asinsattīrītāju līdzekli pie hroniskām ādas slimībām, pinnēm, furunkuliem, pie aknu, nieru, urīnpūšļa slimībām un tūskām. Tēju pagatavo, ņemot ēdamkaroti drogu un aplej ar glāzi karsta ūdens, ļauj ievilkties, tad nokāš. Dzer divas reizes dienā pa tasītei.

Ārīgi tēju lieto pie sasitumiem ar asinsizplūdumiem, strutojošiem iekaisumiem, augoņiem, slikti dzīstošām brūcēm, čūlām un citām ādas problēmām.

No mārpuķītēm var pagatavot arī sīrupu, ko lieto pret klepu un saaukstēšanos, var palīdzēt arī cīņā ar pēkšņām iesnām un balss aizsmakumu. Tā pagatavošanai nepieciešamas divas saujas ar ziediņiem un lapas ar kātiņiem. Tās savāra kopā ar 1 litru ūdens, nokāš un pieliek tikpat cukura, cik šķidruma sanācis. Vāra, līdz izveidojas sīrups. Kad gatavs, sapilda pudelēs un aizvāko. Sīrupu dzer ar siltu pienu vai siltu ūdeni.

Ja nomoka krampji, nelielā vīna daudzumā var uzvārīt mārpuķītes lapas un ziedus un pirms gulētiešanas šo novārījumu izdzert.

Savukārt, pret pigmenta plankumiem palīdzēs novārījums no visām auga daļām (arī saknēm). Var pamēģināt nostādināt 3-4 stundas glāzē auksta ūdens 3 ēdamkarotes sasmalcinātu lapu, šo šķidrumu izmantojot kompresēm vairākas reizes dienā, uzliekot un paturot tās 15-20 minūtes.

dabasspeks.com

Aprasojis mārpuķītes zieds

Kods: A-137-15
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2015. gada 24. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
94 KB
S 2000 x 1333 px
1.6 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
4.99 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.