0
info@redzet.lv

Daba » Augi » Telpaugi

Vairogveida pelargonijas un glehomas grezno Ķekavas tiltu ĶekavāDegremona kalanhojas stādi
Lasīt aprakstu
Antūrija , Antūrijas (Anthurium), Ziedi

Antūrija

Kods: A-105-18-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2018. gada 10. septembrī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
71 KB
S 2000 x 1333 px
1.28 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
5.4 MB
XL 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
13.1 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Antūrija (Anthurium). Antūriju ģints ir plašākā ārumu jeb kallu (Araceae) dzimtas ģints, ko pārstāv ap 1000 sugu, no kurām daļa ir epifīti, bet daļa augsnē augoši. Daļu antūriju audzē interesanto un krāšņo ziedu, citus iespaidīgas lapotnes dēļ, tomēr jāņem vērā, ka lielākā daļa ir piemēroti audzēšanai īpašos apstākļos, nevis dzīvoklī. Telpās visvieglāk audzēt ir Šercera (A. Scherzerinaum) antūriju hibrīdus. Pārējām antūrijām piemērotus dzīves apstākļus nodrošināt ir samērā grūti. Daudzi hibrīdi radīti no A. andreanum or A. scherzerianum.

Raksturojums. Antūrijas nosaukums veidots no grieķu  vārdiem anthos, kas nozīmē zieds un oura – aste. Antūrijām ir tumši zaļas lapas uz gara kāta, bet skaistā sarkanā vai citos toņos zaigojošā vaskainā lapa nav viss auga zieds, bet seglapa, kas  ieskauj sīkos, vālītē sakārtotos ziediņus.

Citi nosaukumi: astes zieds, flamingo zieds, flamingo lilija, Lady Jane, Cotton Candy, Painted Tongue

Izcelsme: Antūrijas dabiskā vide ir Meksikas un Aregentīnas ziemeļu, Urogvajas kā arī Karību salu tropiskie meži.

Augsne. Kā lielai daļai telpaugu, antūrijām piemērota ir labi drenējoša augsne, kas tomēr arī uztur mitrumu. Augsnes reakcija – viegli skāba. Kaļķaina vide var traucēt antūriju augšanu. Daži nosacījumi augsnei – antūrijas aug  gan smilšmālā gan pat smagā māla zemē, substrātam ieteicams būt ar augstu organiskās vielas saturu. Visvienkāršāk piemērotu substrātu izveidot izmantojott orhideju augsni  un „parasto” telpaugu substrātu.

Klimats. Antūrijas nav ieteicams turēt tiešā saulē (izņemot ziemu), bet tajā pašā laikā jānodrošina pietiekoši daudz gaismas, kas var būt noteicošais, lai augs ziedētu. Kā jau tropu augam, antūrijām nepieciešams paaugstināts gaisa mitrums. Augu, izņemto ziedus var  rasināt. Raināšana īpaši patiks lapu antūrijām, kam veidojas gaisa saknes. Vasarā piemērota gaisa temperatūra virs 20o C. ANtūrijām nepatīk straujas temperatūras svārstības. Ziemā antūrijām var “pieķirt” atpūtu kādas sešas nedēļas ap 15°C temperatūrā. Šāds laiks atpūtai vēsākā vietā var arī palīdzēt, ja augs ilgāku laiku atsakās ziedēt..

Laistīšana: Augsne jālaista kārtīgi, bet nepārlaistīt un nepārvērst puķu podu par purvu – augsnei jābūt labi drenējošai un podiņam ar drenžās caurumu apakšā, starp laistīšanas reizēm zemes virskārtai jāapžūst. Regulārs laistīšanas režīms un mīksts ūdens būs piemēroti šim telpaugam.

Mēslošana: augšanas periodā (sākumā ar vairāk N saturošu mēslojumu, vēlāk P un K), reizi nedēļā. Parasto, istabas augiem domāto mēslojuma devu atšķaidīt uz pusi lielākā ūdens daudzumā.

Pārstādīšana, pavairošana: Antūrijas nedrīkst stādīt dziļāk kā 5 cm, savādāk var sākties sakņu puve. Pavairo ar spraudeņiem vai sadalot ceru vai ar sēklām. Apsakņošanās laikā augs jāapsedz ar stikla trauku, lai nodrošinātu vienmērīgu mikroklimatu un paaugstinātu gaisa mitrumu.

Vēl par antūrijām u.c. telpaugiem www.telpaugi.wordpress.lv

Antūrija

Kods: A-105-18-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2018. gada 10. septembrī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
71 KB
S 2000 x 1333 px
1.28 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
5.4 MB
XL 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
13.1 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.