0
info@redzet.lv

Daba » Dabas elementi » Ledus, sniegs

Ledus uz Slokas ezeraKūstoši ledus gabaliņi pludmales smiltīs
Lasīt aprakstu
Aļģes pludmalē kūstošā ledū, Aļģes (Algae), Ledus, Smiltis, Pludmale

Aļģes pludmalē kūstošā ledū

Kods: A-035-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 22. februārī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
246 KB
S 2000 x 1333 px
2.28 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
19.3 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Aļģes (latīņu: Algae) ir gan vienšūnu, gan koloniju, gan daudzšūņu zemākie augi (lapoņaugi), kas satur hlorofilu. Tie aug galvenokārt ūdenī (piestiprinājušies vai brīvi vidusslānī), bet daudz aļģu aug arī augsnē, uz koku mizas, klintīm un citur.
No jūras aļģēm pārstrādes procesā var iegūt labas kvalitātes biodegvielu.

Klasifikācija
Pazīstamas apmēram 300 000 aļģu sugas, kuras ir apvienotas vairākos tipos:

  • Zaļaļģes (Chlorophyta) ir izplatītas galvenokārt saldūdeņos. Tās satur zaļus hromatoforus, kas asimilācijas norisē rada cieti.
  • Nevienādvicaiņi (Xanthophyta).
  • Kramaļģes, diatomejas (Bacillariophyta) ir galvenokārt vienšūnu organismi, kuri sastopami jūrās, saldūdeņos un augsnē. To apvalks sastāv no pektīnvielām, ko sedz krama vāciņi. Papildu pigments ir diatomīns, asimilācijas produkts ir eļļa. Kramaļģu DNS satur ģenētiskas instrukcijas urīnvielu ciklam, t.i., procesiem, kas regulē slāpekļa izmantošanu un izvadi. Šis process kramaļģēm dod priekšrocības ūdenī ar zemu slāpekļa saturu.
  • Brūnaļģes (Phaeophyta) ir daudzšūnu augi, sastopami gandrīz vienīgi jūrās. Šo aļģu krāsa galvenokārt ir atkarīga no papildu pigmenta - fukoksantīna. Asimilācijas produkts ir laminarīns.
  • Sārtaļģes (Rhodophyta) arī ir galvenokārt jūras augi. Raksturīgākie pigmenti - fikoeritīns (sārts) vai fikociāns (zils). Asimilācijas produkts ir florideju ciete.
  • Zilaļģes (Cyanophyta) aug visos ūdeņos - gan peļķēs, gan okeānos, bet visbiežāk saldūdeņos. Sastopamas arī uz augsnes un daudzu ķērpju laponī. Vasarā zilaļģes bieži ir ūdens "ziedēšanas" cēlonis. Atšķirībā no pārejiem aļģu tipiem, tām nav norobežota kodola un hromatoforu. Raksturīgākais pigments ir fikociāns.
  • Vicaiņi (Flagellatae) ir īpatnējs aļģu tips, atrodas it kā uz robežas starp augu un dzīvnieku valstīm. Kustīgi vienšūnas un koloniju organismi, kas savairojoties bieži rada ūdeņu "ziedēšanu". Dažkārt vicaiņus sadala 3 tipos: hrizofītos (Chrysophyta), pirofītos (Pyrrophyta) un eiglenofītos (Euglenophyta).

lv.wikipedia.org


Zemūdens pasaule slēpj sevī lielas bagātības gan augu, gan dzīvnieku daudzveidībā. Zinātnieki atklājuši ap 30 tūkstošiem ūdens augu - aļģu sugu. Starp tām - gan pavisam mikroskopiskās kramalģes - diotomejas, kas piedalās dabiskajos ūdens pašattīrīšanās procesos, gan aļģes giganti, kuras galvenokārt sastopamas Klusā okeāna piekrastē pie Dienvidamerikas krastiem, pie Austrālijas un Dienvidāfrikas rietumu krastiem.

Aļģes satur jodu, tās sevišķi bagātas ar kalcija sāļiem, arī ar fosforu. Tajās atrodami mikroelementi un vitamīni, kas nepieciešami mūsu organismam. Aprēķināts, ka laminārijās jeb jūras kāpostos B vitamīna ir 200 reižu vairāk nekā kartupeļos un 40 reižu vairāk nekā burkānos. C vitamīna daudzumā tās pārspēj ābolus, arbūzus, gurķus, bet ar olbaltumvielām, taukvielām un ogļhidrātiem aļģes ir bagātākas nekā daudzi graudaugi un dārzāji. Tāpēc arī ūdens augus plaši izmanto lauksaimniecībā kā piedevu lopbarības un augsnes mēslošanai, arī medicīnā.

Ķīnā, Japānā, Polinēzijā jau senatnē zināja par aļģu ārstnieciskajām īpašībām. 7. gadsimtā ķīniešu ārsts Sun Si Mao vairogdziedzera ārstēšanai ieteica lietot laminārijas. Ar citas brūnaļģes - fukusu ekstraktu ārstēja reimatismu. Havaju salās sārtaļģes lietoja kuņģa slimību ārstēšanai. Arī krievu mediķi jūras kāpostus izmantoja pret aterosklerozi un sirds - asinsvadu slimībām.

Sevišķi plaši tiek izmantotas brūnaļģes, jo tajās ir daudz joda un citu mikroelementu. Tās plaši izmantoja joda iegūšanai. Bet šo aļģu preparātu - mannītu farmācijas rūpniecībā lieto tabletēs, ziedēs, pilienos, šķīdumos. Tās izmanto apdegumu ārstēšanai. No brūnaļģēm iegūst arī alginskābes sāļus, no kuriem gatavo šķīstošus ķirurģijas diegus. No brūnaļģēm izgatavo arī asins aizstājējus preparātus, kas aizkavē asins sarecēšanu un vielas, kas veicina radioaktīvo savienojumu izdalīšanos no organisma.
www.termorelax.com

Aļģes pludmalē kūstošā ledū

Kods: A-035-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 22. februārī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
246 KB
S 2000 x 1333 px
2.28 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
19.3 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.