0
info@redzet.lv

Pilsēta » Arhitektūra » Pilis, pilsdrupas, muižas

Maras muižas kungu mājaĒdoles viduslaiku pils
Lasīt aprakstu
Akmens tilts pār nocietinājuma grāvi, Ēdoles pils, Ēdoles pils parks, Ēdoles pils, Ēdole

Akmens tilts pār nocietinājuma grāvi, Ēdoles pils

Kods: V-440-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 23. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
345 KB
S 2000 x 1333 px
3.9 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
26.9 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Pils kompleksā ietilpst 19.gs. veidots 7,5 ha liels ainavu parks un saimniecības ēku komplekss aiz aizsardzības grāvja. No vecā barokālā dārza saglabājusies tikai neliela terase, pa kuri gājis kāds no dārza ceļiem,un dīķis parka dienvidrietumu malā. Sākotnējā vietā saglabājies tikai pastaigu ceļš pa "Mīlestības aleju" un tas, pa kuru var nokļūt līdz Rūķīšu ozolam.

Domājams, ka parks sākts ierīkot 19. gadsimta sākumā, par ko liecina saglabājušās regulāra parka iezīmes arī ārpus nocietinājuma grāvja. Vēlāk tas pārveidots par ainavu parku. Tajā ir dīķu sistēma.

Pili no trim pusēm norobežo aizsarggrāvji, ziemeļu pusē uz Vankas upītes uzpludināts dīķis. Galvenā parka daļa ir austrumos no pils. Centrālajā daļā viegli saskatāma plaša, gara lauce ar brīvu ainavisku plānojumu un eksotu akcentiem, vietām simetriskiem. Speciālisti uzskata, ka sākotnējie ceļi izzuduši un dīķi aizsērējuši.

Tikai labi ieskatoties, vēl var sazīmēt aleju ap kādreizējo celiņu (par to vēsta neliels paaugstinājums), kas vedis no Kuldīgas – Ēdoles ceļa uz pils dienvidu fasādes terasi. Ka tā ir taisnība, varētu apstiprināt arī ap 1880. gadu tapusī gravīra, kas rāda romantisku akmens tiltu ar dažādu izmēru arkām, tas šķērsojis nocietinājuma grāvi pretī saules apgaismotajai fasādei, aiz kuras atrodas Baltā un Sarkanā zāle.

Parkā stādītas vietējās un svešzemju koku un krūmu sugas.

No eksotiem minami Sibīrijas baltegle, Eiropas lapegle, Veimuta priede, kalnu kļava, parastā zirgkastaņa, saldais ķirsis, ugunssarkanā krustābele, Šneidera krustābele, parastais dižskābardis, Pensilvānijas osis, baltā apse, smaržīgās avenes, melnais plūškoks, Ungārijas ceriņi, Moltkes liepa, platlapu liepa, tūbainā sudraba liepa, Holandes liepa un citi lapu koki.

Vasarās parkā veldzējošu ēnu sniedz daudzas kļavas, āra bērzi, oši, ievas, egles, liepas un gobas. Tās gan pēdējā gadu desmitā šiem kokiem bīstamās infekcijas dēļ gandrīz visas nokaltušas. Arī Ēdolē, tāpat kā daudzviet citur, vēl nesen varēja redzēt spokainos gaišos, mizu zaudējušos, no Holandes slimības bojā gājušo koku skeletus.

pilis.lv

Akmens tilts pār nocietinājuma grāvi, Ēdoles pils

Kods: V-440-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 23. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
345 KB
S 2000 x 1333 px
3.9 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
26.9 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.