0
info@redzet.lv

Daba » Augi » Telpaugi

Lielziedu pelargonija 'Mandarin'
Lasīt aprakstu
Abutilona jeb istabas kļavas šķirne 'Feuerglocke' LU Botāniskajā dārzā, Istabas kļava jeb abutilons, LU Botāniskais dārzs, Ziedi

Abutilona jeb istabas kļavas šķirne 'Feuerglocke' LU Botāniskajā dārzā

Kods: A-312-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 29. aprīlī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
126 KB
S 2000 x 1333 px
1.92 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
21.0 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Abutiloniem jeb istabas kļavām garenās, šķeltās lapas ir līdz 8 cm garas, tās ir ar smailu galiņu un ļoti līdzīgas kļavas lapām. No ziedu pumpuriem, kas atgādina laternas, attīstās nokareni ziedi, kam apkārt ir tumši sarkani apziedņa posmi. No zieda centra, kura diametrs ir 6cm, izaug garas putekšņu lapas. Abutilonam ir ļoti garš ziedēšanas periods.
Istabas kļavas jeb abutiloni pieder malvu dzimtai. Ģintī ir vairāk kā 150 sugu, kas izplatītas zemeslodes siltajos apgabalos, kur tie aug kā mūžzaļi krūmi ar lapām, kas ļoti līdzīgas kļavas lapām. Savvaļā abutiloni aug Centrālamerikas un Dienvidamerikas tropu un subtropu apgabalos, sasniedzot 2 – 3 m augstumu. Abutiloni brīvā dabā zied no agra pavasara līdz rudenim, reizēm pat visu gadu. Abutiloni ir bagatīgi ziedoši augi ar nokareniem dažādu krāsu ziediem.
Puķu dobēs dārzos audzēts abutilons jeb istabas kļava var sasniegt līdz 1,8 m augstumu, bet puķu podos istabas kļavas izaug  līdz 0,90 – 1,20 m.
Abutilonus jeb istabas kļavas ļoti veiksmīgi var audzēt vēsās gaišās telpās (istabās un oranžērijās) ap +18°C. Vasarā istabas kļavas ļoti labi jūtas uz balkona vai terasēm. Ziemā istabas kļavas spēj izturēt temperatūru, kas ir dažus grādus virs 0°C.
Istabas kļavas maigo lapu dēļ jāsargā no svelmainiem saules stariem, audzēšanai piemērota gaiša vieta. Abutiloni jāsargā arī no lietus un vēja. Ja istabas kļava atsakās ziedēt vai nomet ziedpumpurus, visticamāk pie vainas ir gaismas trūkums. Istabas kļavas nevajadzētu grozīt un pārvietot. Vasarā istabas kļavas vēlams iznest ārā, jo tām patīk svaigs gaiss. Caurvējšs istabas kļavām ļoti nepatiks.
No marta līdz augustam istabas kļavas bagātīgi jālaista ar remdenu ūdeni. Pat īslaicīgi iekaltētiem augiem nobirst ziedi un lapas. Ja laistīšanu ir grūtības nodrošināt, audzēšanas substrātam piemaisa hidrogelu jeb hidroželeju, kas vajadzības gadījumā piesaistīto mitrumu atdod apkārtējai videi. Ziemā laista retāk, bet substrātam neļauj iekalst.
Papildus laistīšanai no marta līdz augusta beigām reizi nedēļā vai reizi divās nedēļās istabas kļavas mēslo ar ziedošām puķēm paredzēto mēslojumu. Ziemā nemēslo.
Istabas kļavas pavairo pavasarī ar dzinumu spraudeņiem vai sēklām. Pārstāda agrā pavasarī, ja saknes sāk līst ārā no poda.  Noņem visus liekos un izstīdzējušos dzinumus. Istabas kļavas vēlams pārstādīt katru gadu trūdvielām bagātā sustrātā vai bagātinātā komposta mālzemē.Lai istabas kļavas saglabātu formu un nepāraugtu, regulāri jāapgriež. Istabas kļavas pacieš pat ļoti stipru apgriešanu. Abutilona formu var veidot tādu, kāda patīk, – tas priecēs acis gan kā krūms, kociņš vai pat bonsai.
Labos apstākļos istabas kļavām kaitēkļi nesagādā problēmas. Toties pārāk sausās un siltās telpās šos augus apdraud laputis, tīklērces un bruņutis. Lai izvairītos no kaitēkļiem, augi bieži jāapsmidzina ar remdenu ūdeni vai augu kopšanas līdzekļiem. Jāuzmanās no insektiem! No tiem atbrīvoties vislabāk ar zaļajām ziepēm, augu kopšanas līdzekļiem, dzeltenajām lipīgajām lamatām vai regulāru mazgāšanu dušā.
Viena no skaistākajām sugām ir Darvina abutilons (Abutilon darwinii). No tās cēlušies daudzi starpsugu hibrīdi. Dārza abutilons (Abutilon hybridum) ar daudzajām formām un šķirnēm izaudzēts, krustojot Darvina abutilonu un svītraino abutilonu. Dārza abutilonam augums ir kompaktāks, nokarens vai stāvs. Zied dažādas krāsas ziediem. Darvina abutilona dzimtene ir Barzīlija. Zied no pavasara līdz rudenim, siltākās telpās zied arī ziemā.
Savu popularitāti kā telpaugs istabas kļavas jeb abutilons (vārds cēlies no arābu valodas) ieguva Viktorijas laikā. Kaut arī auga lapas atgādina kļavas, no kā arī cēlies tautā lietotais nosaukums, abutilons nav kļavas bet gan hibiska (ķīnas roze) radinieks.
www.darzaabc.lv

Abutilona jeb istabas kļavas šķirne 'Feuerglocke' LU Botāniskajā dārzā

Kods: A-312-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 29. aprīlī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
126 KB
S 2000 x 1333 px
1.92 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
21.0 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.