Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Piemineklis Mārim Liepam (Rīga)

Piemineklis izcilajam baletdejotājam Mārim Rūdolfam Liepam (1936 – 1989) atklāts 2013. gada 5. septembrī, Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra ēkas 150 gadu jubilejas svinību ietvaros. Piemineklis atrodas kanālmalā pie tiltiņa starp Operu un Latvijas Universitāti.

Pieminekli veidojuši igauņu mākslinieki Jāns Tomiks un Jiri Ojavers Igaunijas Mākslas akadēmijas profesori, kas pārstāvējuši savu valsti Venēcijas biennālē, bet Jāns Tomiks ir vislielāko starptautisko atzinību un atpazīstamību guvušais Baltijas valstu mākslinieks. Pieminekļa arhitekti ir Pēters Pere (Igaunija) un Juris Gertmanis (Latvija).

 

Piemineklis baletdejotājam Mārim Rūdolfam Liepam (1936 – 1989)

2010. gada 24. augustā tika parakstīts Nodomu protokols par baletdejotāja M.Liepas pieminekļa izveidi, klātesot Latvijas baleta leģendām, Māra Liepas skatuves partneriem un Latvijas Nacionālā baleta vadošajiem solistiem. Dokumentu parakstīja projektā iesaistītās puses – LR Kultūras ministrija, Rīgas dome, mecenāti Boriss un Ināra Teterevi un mākslinieka dēls, M. Liepas labdarības fonda vadītājs Andris Liepa. Projekta mērķis bija izcilā mākslinieka godināšana ar tikpat augstvērtīgu mākslas darbu, ne tikai pieminot dejotāja Māra Liepas panākumus, bet tiecoties kļūt par ilglaicīgu simbolu Latvijas baleta sasniegumiem. Vēl pirms pieminekļa atklāšanas Latvijas Nacionālā baleta vadītājs Aivars Leimanis atklāja, ka šis būs pirmais piemineklis Latvijā, kas veltīts dejas mākslai: "Māris Liepa bija ne vien izcils baleta mākslinieks un savas dzimtās pilsētas Rīgas patriots, bet vienlaikus ir simbols tai ļoti augstajai un pasaulē novērtētajai kvalitātei, kāda piemīt dejai Latvijā. Līdz ar to piemineklis iemūžinās tās tradīcijas, ko gadu desmitiem kopusi Latvijas baleta skola." Pieminekli pēc kuratores mākslas zinātnieces  Helēnas Demakovas uzaicinājuma veidojuši igauņu mākslinieki Jāns Tomiks un Jiri Ojavers Igaunijas Mākslas akadēmijas profesori, kas pārstāvējuši savu valsti Venēcijas biennālē, bet Jāns Tomiks ir vislielāko starptautisko atzinību un atpazīstamību guvušais Baltijas valstu mākslinieks. Pieminekļa finansētāji ir mecenāti Boriss un Ināra Teterevi. Pieminekli atklāja 2013.gada 5. septembrī Latvijas Nacionālās operas ēkas 150 gadu jubilejas svinību ietvaros.

en.rigaspieminekli.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu