Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Rankas muiža

Rankas muižas teritorijā atrodas 12 ha plašs parks ar skulptūrām un 3 dīķi (Romantiskais, Ainavu un Panorāmas dīķis), kurus visas vasaras garumā izdaiļo ūdensrozes. Īpaša uzmanība pievērsta ēku rekonstrukcijai. Uz doto brīdi ir atjaunotas trīs Rankas muižas saimniecības ēkas – klēts, stallis un Jaunā pils. Klēts tapusi par bibliotēku ar 5500 grāmatām un 2 klavierēm, kuru var izmantot arī kā viesību vai koncertu zāli, kā arī antīko priekšmetu un Mercedes Benz automašīnu izstādi. Stallis tapis par greznu balto zāli, kuru var izmantot koncertiem un kāzu viesībām. Jaunajā pilī ir iesvētīta Lurdas Dievmātes un Sv. Bernadetes Romas Katoļu Kapela, kura ir bagāta ar gleznojumiem un kurā vienu reizi mēnesī notiek Sv. Mise.
www.rankasmuiza.lv
 

 

Tagadējā Rankas muižas centra veidošana, domājams, sākusies pēc 1724. gada. Muižas dzīvojamā ēka celta ap 18. gadsimta vidu un vēlāk vairākkārt paplašināta. Plašākās pārbūves notikušas no 1836. līdz 1866. gadam, kad pils iekštelpu plānojums, interjers un fasādes tika izveidotas atbilstoši tā laika valdošajam klasicisma stilam.

Kopš 2013. gada ieguldīts milzīgs darbs, lai Rankas muižas kompleksu atjaunotu un izveidotu par sakārtotu, tīru vidi. Rankas muižas teritorijā atrodas 12 ha plašs parks ar skulptūrām un 3 dīķi.

Ir atjaunotas trīs Rankas muižas saimniecības ēkas – klēts, stallis un Jaunā pils. Klēts tapusi par bibliotēku, kuru izmanto arī kā viesību vai koncertu zāli, kā arī antīko priekšmetu un “Mercedes Benz” automašīnu izstādi; stallis – par greznu balto zāli, kuru var izmantot koncertiem un kāzu viesībām; Jaunajā pilī ir iesvētīta Lurdas Dievmātes un Sv.Bernadetes Romas Katoļu Kapela.

Muižas kafejnīcā apmeklētājiem ir iespēja iedzert kafiju, tēju, kā arī paēst siltas pusdienas. Iespējams izīrēt ģimenes māju, luksus vai standarta numuriņus nakšņošanai un mierīgai atpūtai.
www.latvia.travel

 


Ekskursija pa Rankas muižu iekļauj visu telpu apskati: recepciju, antīko automašīnu un priekšmetu izstādi, mākslas galeriju, bibliotēku un Romas katoļu kapelu, kā arī muižas 8,4 hektārus plašo parku ar trīs dīķiem.

Muižas komplekss ir pieejams dažādu klientu vajadzībām. Reizi mēnesī kapelā notiek Sv.Mise. Parku vai balto zāli ir iespējams izīrēt kāzu pasākumiem. Bibliotēku un mazo zāli iespējams izīrēt semināriem un mazākiem pasākumiem. Regulāri tiek rīkoti arī koncerti gan muižas parkā, gan koncertzālēs. Muižas kafejnīcā apmeklētājiem ir iespēja iedzert kafiju, tēju, kā arī paēst siltas pusdienas.

 

Iespējams izīrēt ģimenes māju, luksus vai standarta numurus nakšņošanai un mierīgai atpūtai.

 

Darbalaiks

Pirmdienās: slēgts

Otrdienās, trešdienās, ceturtdienās, piektdienās: piesakot apmeklējumu pa tālruni 29435542
Sestdienās, svētdienās: 11:00 – 19:00

Rankas muiža, Rankas pagasts, Gulbenes novads
+371 29420502, +371 29435542
rankaspils@gmail.com
www.rankasmuiza.lv
www.facebook.com

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu