Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Dvietes muižas komplekss

Dvietes muižas komplekss veidojās 19. gs. un tā īpašnieki bija grāfu Plāteru-Zībergu dzimta. Lai arī Dvieti smagi skāra pasaules kari un daudz ēku tika nopostītas, līdz mūsdienām ir saglabājušās vairākas kompleksa ēkas, kas ļauj sajust muižas senatnīgo garu.

Šobrīd Dvietes viesiem ir iespēja apmeklēt seno kantora būvi – „Muižas ēku”, kas kļuvusi par centrālo muižas kompleksa objektu, apskatei pieejamas arī baznīca, dzirnavas un parks. Pakāpeniski tiek atjaunotas arī citas muižas ēkas.

Atjaunotajā „Muižas ēkā” ir apskatāmi abi stāvi un mansards, kurā regulāri tiek izvietotas izstādes un rīkoti pasākumi. Katra ēkas istaba ir iekārtota īpašā stilā, veidojot kopumu, kā muižā dažādos laikos dzīvojuši tās iedzīvotāji.

Apmeklējot Dvietes muižu, interesentiem ir iespēja:

  • aplūkot muižas kompleksa ēkas un parku;
  • uzzināt Dvietes vēsturi;
  • baudīt saldo vīnogu lapu tēju un vīnu;
  • Piedāvājam arī telpas semināru, svinīgu notikumu norisei.


Dvietes muižas dzīvojamā ēka līdz mūsdienām nav saglabājusies. Šodien Dvietes muižas parkā ir apskatāmas muižas pārvaldnieka māja un trīs mūra saimniecības ēkas. 19. gs. veidots ainavu parks ar laukakmeņu mūrējuma tiltu.
www.visitdaugavpils.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu