0
info@redzet.lv

Pilsēta » Pilsēta » Pieminekļi, skulptūras, vides objekti

Zirga skulptūra no metāla stieplēmDzērves skulptūra no metāla
Lasīt aprakstu
Zirgu pļaujmašīna, Maiznīca „Liepkalni” (Liepsalās), Pļaviņu novads

Zirgu pļaujmašīna

Kods: V-833-14
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2014. gada 28. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
295 KB
S 2000 x 1333 px
3.06 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
9.26 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Liepkalnu maiznīca - veikals - kafejnīca atrodas Pļaviņu novada, Klintaines pagasta "Liepsalās" (Rīga - Daugavpils 117. km).

Ikviens mūsu viesis aicināts:

  • aplūkot ar malku kurināmo pārvietojamo maizes krāsni, ar kuru atsākās "Liepkalnu" maizes stāsts pirms vairākiem gadiem, kad Jāņa Mendziņa mazdēls Dagnis atguva "Liepkalnu" zemi un iemīcīja rupjmaizi no pašu audzētiem graudiem "Liepsalās";
  • iemalkot kafiju;
  • baudīt Liepkalnu maizes kvasu;
  • iegādāties SIA „Liepkalni” maiznīcas cepto maizi, bulciņas, cepumus un citus gardumus;
  • vērot skaisto, sakopto, vēsturisko Daugavas krastu;
  • vasarā izbraukt ar Vikingu kuģi, bet ziemā - ar kamanām;
  • paēst gardas pusdienas; lielākām grupām pieteikties iepriekš, zvanot pa tālr. 28301838 vai info@liepkalni.lv


Ekskursijām/degustācijām "Liepsalās" pieteikties iepriekš, zvanot pa tālr. Gunta 26449567
Par vikinga laivu sīkāka informācija www.mezmalaslaivas.lv

www.liepkalni.lv

Liepkalnu produkcija atšķiras no citām. Tās pamatā ir Mendziņu dzimtas iekoptās maizes cepšanas tradīcijas, kuras aizsākušās pirms vairāk nekā 80 gadiem. Šīs tradīcijas ir pārmantojusi maiznīca „Liepkalni” un veiksmīgi tās turpina pilnveidot un pielietot.

Katrā lauku sētā savulaik tika cepta maize, arī Liepkalnu mājās, kur Latvijas laikā Naukšēnu pagastā saimniekoja krietns saimnieks Jānis Mendziņš. Viņam piederēja liela, labi iekopta saimniecība ”Liepkalni”, kura izveidota 1928. gadā. Liepkalnu tīrumos sēja rudzus un miežus, mājai blakus auga kuplas liepas.

Rudenī nokultos zeltainos graudus mala dzirnavās: rudzus - rudzu maizei, miežus – karašai . Sestdienās saimniece, apsējusi ap galvu baltu lakatiņu, abrā iejauca maizi, iekūra lielo maizes krāsni un ar koka lizi lika krāsnī lielos, apaļos maizes klaipus. Drīz jau visa sēta kārdinoši smaržoja pēc svaigas maizītes. Saimnieks Jānis pirmo nogriezto riecienu vienmēr nobučoja. Liepkalnu saimniece zināja savus īpašos meistarstiķus, ar gadiem krātas receptes, pēc kurām ceptā maizīte bija īpaši maiga un sātīga. Maizei tika pievienotas arī pašu izaudzētās linsēklas, ķirbju sēklas, ķimenes.

Līdz 20.gs. 70 gadiem Mendziņu saimnieks savu māju unikālo auru glabāja un sargāja. Citi no viņa mācījās, pozitīvi iedvesmojās. Laiks un notikumi nenosargāja ne pašu saimnieku, ne stiprās mājas. “Liepkalni ” kolhozu gados aizgāja nebūtībā, kā daudzas lauku sētas. 20 gadus, no 1972. - 1991. gadam, savu spēku glabāja zeme un lauki, lai atkal atdzīvotos labās rokās.

Kad Mendziņu Jāņa mazdēls Dagnis ar brāli 90. gadu sākumā atguva “Liepkalnu” zemi, mājas vairs nebija. Vēl arvien stāvēja tikai laukakmeņu krāvumi gar tīrumu malām, kurus vectēvs bija savēlis no akmeņiem kā robežzīmes. Dagnis izjuta piederību savai dzimtai un viņš vēlējās stiprināt aizcirstās saknes. Dagnis godāja zemi, un sapnis atkal tajā audzēt labību bija tik stiprs, ka piepildījās pavisam drīz. 1993. gadā, kad pirmā rudzu un miežu raža bija nokulta, no pašu izaudzētiem graudiem jaunais saimnieks atsāka cept maizi ne tikai savai ģimenei, bet apkārtējiem pagastiem. Pats iejauca ieraugu, pats mīcīja mīklu. Savu pirmo cepienu Dagnis vēlējās stipru un pamatīgu, tāpēc abrā iejauca rudzu miltus un cepa rupjmaizi, vislatviskāko un sātīgāko, kādu cep tikai Latvijā. Recepšu un meistarstiķu gudrības saņēma no vecāsmātes atstātajiem pierakstiem un apkārtnes tantēm, kas visu mūžu bija cepušas maizi. Vēlāk receptes tika pilnveidotas un papildinātas.

Maizes stāsts pa īstam atsākās Rūjienā, kad to sāka cept pārvietojamā lauku maizes krāsnī, kas bija kurināma ar malku. Krāsns tagad apskatāma jaunākajā Liepkalnu ražotnē – Klintainē pie Daugavas. Maize tika cepta tikai no Liepkalnu saimniecībā izaudzētiem graudiem, kurus samala vietējās sudmalās. Paplašinoties ražošanai, graudus sāka iepirkt no apkārtnes zemniekiem. Tā tas turpinās vēl arvien. Graudus pamatā maļ Naukšēnu dzirnavās. Liepkalnu rudzu maize joprojām tiek cepta tikai no Latvijā audzētiem rudziem un daram to pēc latviskām tradīcijām jau SIA "Liepkalni" maiznīcās Rūjienā, Valmierā, Klintaines pag. ”Liepsalās”, Ķekavas pag., ""Džutas", t/c A7, kā arī Igaunijā, Pērnavā. 
www.liepkalni.lv

Zirgu pļaujmašīna

Kods: V-833-14
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2014. gada 28. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
295 KB
S 2000 x 1333 px
3.06 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
9.26 MB
Bildes fragmenti:
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.