0
info@redzet.lv

Daba » Augi » Savvaļas augi, puķes

Zeltslotiņu invāzijaBiškrēšliņu un purva sārmenes pušķis jāņogu krūmā
Lasīt aprakstu
Zeltslotiņu pļava, Kanādas zeltslotiņa (Solidago canadensis), Kanādas zeltgalvīte (Solidago canadensis), Āra bērzs (Betula pendula)

Zeltslotiņu pļava

Kods: A-024-18-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2018. gada 01. augustā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
218 KB
S 2000 x 1333 px
2.5 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
8.4 MB
XL 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
17.9 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
 Kanādas zeltgalvīte
Solidago canadensis 
 Valsts     Augi (Plantae)
 Nodalījums  Segsēkļi (Magnoliophyta)
 Klase  Divdīgļlapji (Magnoliopsida)
 Dzimta  Kurvjziežu dzimta (Asteraceae)
 Ģints  Zeltgalvītes (Solidago)
 Suga  Kanādas zeltgalvīte (S. canadensis)

Kanādas zeltgalvīte jeb Kanādas zeltslotiņa - Solidago canadensis L. s.l. (s.str.: S. altissima L.; S. canadensis ssp. altissima (L.) Bolos et Vigo; S. canadensis var. scabra Torr. et A.Gray)

Kanādas zeltgalvīte jeb Kanādas zeltslotiņa - angliski: Canadian Goldenrod; vāciski: Kanadische Goldrute; zviedru: kanadensiskt gullris; igauņu: kanada kuldvits; lietuviešu: kanadinė rykštenė; krievu: золотарник канадский

Kanādas zeltgalvīte jeb Kanādas zeltslotiņa (Solidago canadensis) ir kurvjziežu dzimtas augu suga, kuras dabiskais izplatības areāls atrodas Ziemeļamerikā, taču tā ir ieviesta un sekmīgi izplatījusies invazīva suga arī daudzviet Eiropā, tostarp Latvijā. Latvijā plaši izplatījusies, veido blīvas grupas nezālienēs, atmatās, gar dzelzceļiem un ceļiem.

Kanādas zeltgalvīte ir daudzgadīgs, liels lakstaugs, kas augstumā sasniedz 70—150 cm. Lapu daudz, tās izvietojušās uz stublāja blīvi līdz pat ziedkopai, kas ir diezgan blīva, skarveidīga ar dzelteniem ziediem. Zied no jūlija līdz septembrim.
lv.wikipedia.org

Apraksts:
Daudzgadīgs, liels (ga 70-150 cm) kurvjziežu dzimtas lakstaugs. Stublājs stāvs, vienkāršs, zaro ziedkopā, blīvi apmatots. Lapu daudz, tās uz stublāja blīvi līdz pat ziedkopai, iegareni lancetiskas vai lancetiskas (ga 7-15 cm, pl 2-4 cm), mala zāģzobaina, gals smails, pamats ķīļveidīgs. Apakšējās lapas ar īsu kātu, augšējās sēdošas. Lapas no stublāja atstāv vairāk vai mazāk horizontāli, vismaz apakšpusē apmatotas. Ziedkopa diezgan blīva, skarveidīga. Ziedu kurvīši (pl 0.4-0.6 cm) uz skaras zariņiem tikai vienā pusē. Vīkala lapas strupas. Visi ziedi dzelteni: gan sievišķie mēlziedi, gan divdzimumu stobrziedi (abi aptuveni vienāda garuma un nedaudz pārsniedz vīkalu). Auglis - cilindrisks, apmatots sēklenis. Zied no jūlija līdz septembrim.

Izplatība:
Ziemeļamerikas suga. Faktiski šī ir kopsuga, kas šaurā izpratnē Eiropā tiek nodalīta kā S. altissima; citi autori to aplūko kā vienu no daudzajām S. canadensis pasugām vai varietātēm. Eiropā ieviests un daudzviet naturalizējies augs.

Latvijā nerets naturalizējies dārzbēglis.

Biotopi:
Nelielas, vietām blīvas grupas nezālienēs, gar dzelzceļiem, izgāztuvēs un izmīdītos sausieņu mežos.

Īpašas norādes:
Ļoti līdzīga retajai milzu zeltgalvītei (S. gigantea). Atšķirama pēc blīvi apmatota stublāja un vismaz apakšpusē apmatotām lapām (nevis stublājs pie pamata kails, augšdaļā kails vai skraji apmatots, lapas parasti kailas). Lapas no stublāja atstāv horizontāli (nevis vērstas slīpi augšup), skarveidīgā ziedkopa salīdzinoši skrajāka, tai iegareni piramidāla (nevis plati trīsstūraini piramidāla) forma.
www.latvijasdaba.lv


Kanādas zeltslotiņa (Solidago canadensis)
ir Ziemeļamerikas suga, kas dabiskajā areālā izplatīta lielākoties prērijās un atmatās. Eiropā tā nonākusi pirms aptuveni 300 gadiem kā dārzu krāšņumaugs – sākotnēji Lielbritānijā, vēlāk visā Eiropā to sāka audzēt dārzos. Domājams, ka Latvijā sugu 19. gadsimta sākumā ieveda baltvācu puķu stādu un sēklu tirgotājs J. Cigra, kura uzņēmums tolaik apgādāja ar stādiem un sēklām lielu daļu Krievijas impērijas. Sākotnēji jaunā suga tika stādīta muižu apstādījumos un līdz ar to nonāca arī zemnieku dārzos. Zeltslotiņa kā krāšņumaugs gan pilsētu apstādījumos, gan mazdārziņos ir populāra joprojām. Ap 20. gadsimta sākumu suga jau bija pārgājusi savvaļā. Mūsdienās tā ir viena no bieži sastopamām svešzemju sugām, it īpaši pilsētās, dzelzceļu malās, ceļmalās, kur tā vietām veido blīvas audzes. Piemēram, Rīgā šo sugu varam novērot teju ikvienā žogmalē, gar dzelzceļiem, neapbūvētās teritorijās mikrorajonos un daudzviet citur. Suga ļoti veiksmīgi izplatās arī atmatās un mežmalās ārpus apdzīvotām vietām. Augs ik gadu ražo ārkārtīgi daudz sēklu, ko pārnēsā vējš un dzīvnieki, palīdzot sugai nonākt arvien jaunās teritorijās un veidot arvien blīvākas audzes, tradicionāli pierasto zālāju vietā veidojot dzelteni ziedošas augstzāļu audzes. Pagaidām suga dod priekšroku pārmainītiem biotopiem un atmatām, dabiskās pļavās tā sastopama reti, taču tas nenozīmē, ka nākotnē suga nevar ieviesties arī dabiskās pļavās, kas pagaidām ar savu sugu daudzveidību darbojas kā ekoloģisks buferis svešajam ienācējam. Suga agresīvi izplatās gan dabiskos, gan pārveidotos biotopos visā mēreno platuma grādu Eiropā.
www.videsvestis.lv

Zeltslotiņu pļava

Kods: A-024-18-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2018. gada 01. augustā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
218 KB
S 2000 x 1333 px
2.5 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
8.4 MB
XL 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
17.9 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.