0
info@redzet.lv

Valstis » Valstis » Izraēla

DateļpalmaCeļš Izraēlā
Lasīt aprakstu
Vīģu opuncija, Vīģu opuncija (Opuntia ficus-indica), Kaktuss, Izraēla

Vīģu opuncija

Kods: IL-308-07
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2007. gada 24. septembrī, Izraēlā
PAR
BRĪVU
667 x 1000 px
72 dpi
258 KB
S 1333 x 2000 px
2.85 MB
M 1653 x 2480 px
14 x 21 cm / 300 dpi
L 2592 x 3888 px
22 x 33 cm / 300 dpi
8.45 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Opuncija (botānikā: Opuntia ficus – indica) ir kaktusu dzimtas augs, kura izcelsmes reģions ir Meksika. Šajā teritorijā kaktusu augus audzēja inki un acteki (indiāņu tauta).

Opuncija ir daudzgadīgs stumbra sukulenta augs, kas aug tuksnešos un pustuksteņos, tai skaitā vulkāniskās augsnēs. Kaktusu augi ir pielāgojušies ūdens uzņemšanai un uzkrāšanai ar saknēm, stumbru vai lapām retajos lietus periodos, kā arī no mitra gaisa un nakts rasas. Kaktusu virsma ir pārklāta ar kutikulu – vaskveida vielu, kura gandrīz nelaiž cauri ūdeni un gāzes (aizkavē mitruma iztvaikošanu), bet kokvilnai līdzīgais pūkojums kā sūklītis iesūc miglas un kondensāta pilienus no atmosfēras un novada iegūto mitrumu pie stumbra šūnām. Līdzīgu lomu dažiem kaktusiem var spēlēt ērkšķi. Tāda īpatnība ļauj kaktusiem efektīvi izmantot mitru gaisu ūdens rezervju papildināšanai. No citiem sukulentiem kaktusi atšķiras ar to, ka tiem ir īpaši žākles pumpuri – areolas (no latīņu val. areola – laukumiņš), kuri izskatās kā nelieli spilventiņi. No tiem attīstās ziedi un augļi, bet dažiem kaktusiem no areolām izaug arī lapas. Pie tam, no areolām sākas ērkšķu un matiņu attīstība. Kaktusu areolās var sintezēties saldens šķidrums, kurš pievelk kukaiņus vai kolibrijus. Kaktusu ērkšķi (adatas) ir tikai pumpuru zvīņas, nevis pārveidotas lapas.

Kaktusu augiem ir raksturīgas ļoti biezas, gaļīgas un sulīgas virszemes daļas (stumbrs, lapas), turklāt, lapas ir mainīgas (lapu koks). Saknes ir ne vairāk kā 30 min dziļas, bet ļoti, ļoti plašas. Augstums – līdz pat 5 m.

Kaktusi parasti zied Maijā – Jūnijā dzelteniem vai sarkaniem ziediem, no kuriem 40 – 50 dienu laikā izveidojas ogveida augļi. Agrīno šķirņu pirmā raža ir Augustā, vēlīno šķirņu – rudenī, maksimumu sasniedzot Oktobrī. Pirmo ražu kaktusi sāk dot jau pēc 3 gadiem, bet kvalitatīvus augļus ražo apmēram 30 – 40 gadus.

Kaktusu augļi ir dažādi gan pēc to formas, gan arī krāsām, turklāt, pārklāti ar ērkšķiem (smalkām adatiņām). Augļu vidējā daļa ir mīksta, sulīga, satur daudzas sēklas. Vidējais augļa svars ir apmēram 150 – 400 gr.

Vīģu opuncija

Kods: IL-308-07
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2007. gada 24. septembrī, Izraēlā
PAR
BRĪVU
667 x 1000 px
72 dpi
258 KB
S 1333 x 2000 px
2.85 MB
M 1653 x 2480 px
14 x 21 cm / 300 dpi
L 2592 x 3888 px
22 x 33 cm / 300 dpi
8.45 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.