0
info@redzet.lv

Pilsēta » Arhitektūra » Ēkas

Koka ēka Ziemeru muižas parkāApes novada domes ēka
Lasīt aprakstu
Veclaicenes pagasta pārvaldes ēka, Korneti, Veclaicenes pagasts, Alūksnes novads

Veclaicenes pagasta pārvaldes ēka

Kods: V-313-18-AP
Autors: Aija Pastare
Bildēts 2018. gada 15. oktobrī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
260 KB
S 2000 x 1333 px
2.93 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
10.7 MB
XL 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
20.7 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Korneti (IPA: [kɔrnɛti]) ir ciems Alūksnes novada Veclaicenes pagastā, pagasta centrs. Izvietojies pagasta ziemeļdaļā pie autoceļa V381 uz ziemeļiem no Kornetu ezeru virknes 28 km no novada centra Alūksnes un 192 km no Rīgas. Kornetos atrodas pagasta pārvalde, bibliotēka, tautas nams, feldšerpunkts, tūrisma informācijas centrs, novadpētniecības muzejs, veikals. Apdzīvotā vieta izaugusi pēckara gados kā ciema padomes un kolhoza «Veclaicene» centrālais ciemats, kur izbūvēti vairāki infrastruktūras objekti, divas daudzdzīvokļu mājas un «Līvānu» māju kvartāls.

No ciema uz rietumiem atrodas Pilskalna ezers, tā ziemeļu daļā atrodas valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis Drusku (Kornetu) pilskalns.

Korneti
Vidējciems
 Valsts      Latvija
 Novads  Alūksnes novads
 Pagasts  Veclaicenes pagasts
 Augstums  180 m
 Iedzīvotāji (2015. gada 3. jūnijā)  117
 Pasta nodaļa  LV-4335

lv.wikipedia.org

Kornetu ciems
Veclaicenes pagasta centrs izvietojies Kornetu ciemā. Ciema apkārtnes teritorijas ir bijušas apdzīvotas jau tālā senatnē, jo tās vienas no pirmajām pirms 10 tūkstošiem gadu atbrīvojās no ledus. Senā apdzīvojuma liecinieki ir Drusku pilskalns un tam netālu esoši vairāki senkapi, kā arī Vosvu Dieva kalns ar Māras pēdas akmeņiem. Leģenda stāsta, ka Kornetu nosaukums iespējams cēlies no sensenos laikos lietotām līkām tāšu taurēm-korniem, kuras vietējie ļaudis pūtuši, lai sazinātos biezajos mežos.  

Šo skaisto vietu starp Ievas un Dzērves ezeriem 18.gs.vidū vācu baroni izvēlējušies muižas ēkas celtniecībai. Tomēr tās celtniecībā tikuši izmantoti nekvalitatīvi materiāli (ēka būvēta no kokmateriāliem un apmesta ar kaļķiem, kā pagaidu celtne), kā arī celtnieki strādājuši pavirši, darbos bijuši piesaistīti palīgstrādnieki no Sāmsalas, nesavlaicīgi remontēta. Alūksnes pārvaldnieks muižu nodevis kādam V.Jogelsangam, no kura znota Šreibera vārda muiža dabūjusi savu vācu nosaukumu. Muiža vairakkārt tikusi pārdota un pirkta. Pēdējais muižas īpašnieks ir bijis kāds rumāņu grāfs Stalmati, kuru vecie ļaudis atmin kā humānu cilvēku. Korneta (Schreibershof) muižas pils 20. gadsimta 20. gados. sabruka, pils īpašnieks licis to noplēst un pa gabalam pārdot izsolē. Vēl tagad dažam veclaicenietim mājās (arī pagasta bibliotēkā) ir holandiešu podiņu krāsnis.  Mūsdienās  no senās muižas  pils palikušas vien drupas (redzami ēkas 5 dekoratīvie stūru stabi).

Senās muižas pils pakājē 1988.gadā uzcelta brīvdabas estrāde ar dēļu grīdu, nojumi un vairākām solu rindām. Te notiek gan teātra izrādes, koncerti, zaļumballes, disko balles u.c pasākumi. Īpaši vērienīgi te kopš 2006.gada ik gadu augusta pirmajā vai otrajā sestdienā tiek svinētas tradicionālās „Igauņu dienas”. Ciemā dzīvo daudz igauņu, jo tā teritorija daudzkārt (pēdējoreiz –no 1924. gadam līdz pat 20.gs.40.gadiem) bijusi Igaunijai piederīga teritorija.

Pie Ievas ezera (aptuveni, kur tagad ir autobusu pietura Korneti) bijis Korneta krogs, kurš celts jau muižas laikos. 20.gs.20 gados  tajā atradies arī Aizsargu nams, kuru saukuši par „Vaiņagu”. Tomēr 1939.gadā aizsargi uzsāka sava Aizsargu nama celtniecību. Mūsdienās šajā skaistajā dzeltenajā ēkā atrodas Veclaicenes pagasta pārvalde, bibliotēka, tautas nams ar zāli 200 skatītājiem, tūrisma informācijas punkts, kā arī 2009.gadā, likvidējot Veclaicenes pamatskolu, uz šo ēku tika pārcelta Veclaicenes pagasta novadpētniecības ekspozīcija. Pie ēkas izvietota lielformāta pagasta teritorijas karte un iekārtota velo novietne. Pie ēkas var uzsākt pārgājienu pa Drusku pilskalna taku (ir norādes), kā arī pa ceļam uzkāpt Dzērves kalna skatu tornī.

Kornetu ciemam 20.gs. 70.gados tika izstrādāts perspektīvās attīstības plāns, kurā tika plānots, ka te dzīvos 500 cilvēku. Ieceres realizējās tikai daļēji. Nodrošinot dzīves vietas kolhozā” Veclaicene” strādājošiem un veicinot jauniešu palikšanu savā dzimtajā novadā laika posmā no 1978.līdz 1990.gadam Kornetos tika uzceltas 37 t.s. Līvānu mājas, divas daudzdzīvokļu ēkas „Smilgās”, bet iepretim  tām -liela ēka ēdnīcai, veikalam un pastam (šobrīd ēka iet bojā). 1991.gadā kolhozu likvidēja, 1992.g. lielākos objektus privatizēja Latvijas-Kanādas kopuzņēmums LAT EX. Līdz 1998.g. tehnikas pakalpojumus iedzīvotājiem sniedza pašvaldības uzņēmums „Korneti”. Daudzas zemes atguva zemju īpašnieki, izveidojās vairākas zemnieku saimniecības.
veclaicene.lv

Veclaicenes pagasta pārvaldes ēka

Kods: V-313-18-AP
Autors: Aija Pastare
Bildēts 2018. gada 15. oktobrī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
260 KB
S 2000 x 1333 px
2.93 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
10.7 MB
XL 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
20.7 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.