0
info@redzet.lv

Pilsēta » Arhitektūra » Baznīcas

Usmas Sv. Pētera baznīcaRendas baznīcas ieejas portāls
Lasīt aprakstu
Usmas Sv. Pētera baznīca, Usmas baznīca (Rendas pag.), Kuldīgas novads, Baznīca, Koka māja

Usmas Sv. Pētera baznīca

Kods: V-046-16
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2016. gada 31. jūlijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
266 KB
S 2000 x 1333 px
2.8 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
8.18 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Usmas ezera krastā pie "Baložkalnu" mājām atrodas koka celtne - Usmas Sv. Pētera draudzes baznīca (celta 1936. gadā), kura pēdējos gados meistarīgi atjaunota.


Faktiskā adrese: "Usmas baznīca" Rendas pag., Kuldīgas nov.
Draudzes mācītāja Agrita Staško 29681195 (Jautājumi par dievkalpojumiem, iesvētībām, kristībām, laulībām)
Draudzes priekšnieks Ernests Bušers 29195412 (Jautājumi par ekskursijām, telpu apskati, dekorēšanu)
E-pasts: usmasbaznica@gmail.com
www.usmasbaznica.lv


Usmas ezera krastā jau 1704. gadā pacēlās dievnams no tēstiem guļbaļķiem. Tas pats dievnams, kuru šobrīd varam skatīt Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā un kas ir muzeja dārgums un tautas kultūras vienreizīguma simbols.

1936. gadā pēc arhitekta un etnogrāfa P.Kundziņa un P.Ārenda projekta uz vecajiem pamatiem tika uzbūvēts jauns Usmas dievnams.

Draudzes dzīve apsīka pagājušā gadsimta 60-tajos gados, kad padomju funkcionāri ar administratīvu un psiholoģisku spiedienu vērsās pret baznīcas dzīves organizētājiem un veidotājiem. Kopš tā laika Usmas baznīcas durvis bija vaļā katram ienācējam. Laika zobs darīja savu un nesaudzēja ne baznīcas grīdu, kuras vietā padomju varas gados bija smilšu klājiens, ne solus, kas tika salauzti, arī izrakņātais klons ar atlauztām kapenēm un tikko apjaušamu altāra vietu kļuva par izdemolētās baznīcas „vizītkartēm”.

Tāda bija Usmas baznīca pirms jaunās dzīves cēliena - pateicoties vietējo iedzīvotāju neatlaidībai, uzņēmībai un sīkstam darbam, dievnams šodien ir atguvis savu sākotnējo skaistumu. Kā lielāko Usmas baznīcas patriotu un entuziastu var minēt Valdi Bierantu-Bierenu.

2002. gada 18. oktobrī pēc vietējo iedzīvotāju iniciatīvas notika pirmais dievkalpojums, kuru vadīja prāvests Viesturs Pirro. Un jau 2003. gada 4. maijā vietējie iedzīvotāji pulcējās uz sapulci, lai dibinātu draudzi un savestu kārtībā baznīcas apkārtni.

Kaut arī baznīcā nebija ne grīdas, ne altāra vietas, regulāri dievkalpojumi Usmas Sv.Pētera draudzē sākās jau ar 2003. gada augusta mēnesi, un tos vadīja Rendas draudzes mācītāja p.i. Agrita Staško.

Jau 2003. gada Ziemsvētkos Usmas baznīcā bija ielikta grīda, un lai arī smilšainos pamatus vēl klāja skujas, dievkalpojumā Usmas dievnams bija ļaužu pārpilns. Solus baznīcai dāvināja Rendas draudze, bet elektrību sagādāja tuvākās mājas iedzīvotājs A.Taubenbergs.

2004. gada Lieldienās tika iesvētīta baznīcas jaunā altārglezna „Jēzus glābj Pēteri”, ko izgatavoja mākslinieks Andris Začests.

2005. gada 24. janvārī draudze tiek oficiāli reģistrēta kā Usmas Sv. Pētera draudze, jo laikā, kad vecā baznīca vēl stāvēja tukša un auksta, otrā pusē ezeram tika uzcelta jauna Usmas baznīca. Nu abos Usmas ezera krastos ir pa vienai Usmas baznīcai.

Šobrīd draudzes priekšnieka Ernesta Bušera vadībā notiek strauja baznīcas atjaunošana. Par draudzes locekļu un vietējo iedzīvotāju ziedojumiem 2005. gada augustā vecais šīfera jumts tika nomainīts pret šķindeļa jumtu, baznīcai atjaunoti griesti, izveidota kancele.
www.lelb.lv

Usmas Sv. Pētera baznīca

Kods: V-046-16
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2016. gada 31. jūlijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
266 KB
S 2000 x 1333 px
2.8 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
8.18 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.