0
info@redzet.lv

Ūdens » Upes » Ūdenskritumi

Hartlsbach ieteka Enns upēHartlsbach ieteka Enns upē
Lasīt aprakstu
Ūdenskritums Austrijā, Ūdenskritums, Kalnu upe, Austrija

Ūdenskritums Austrijā

Kods: AT-091-08
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2008. gada 22. jūnijā, Austrijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
249 KB
S 2000 x 1333 px
3.08 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3750 x 2500 px
31.75 x 21.17 cm / 300 dpi
9.43 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Ūdenskritums - ūdens straume, kas kādā upes vietā krīt lejup. Pasaulē augstākais ir Anhela ūdenskritums, kura augstums ir 979 metri (pēc citiem datiem 1054 metri), tas atrodas Dienvidamerikā, Venecuēlā.


Parasti ūdenskritumi veidojas vietās, kur upes gultnē kādā vietā beidzas cietie ieži un sākas mīkstie ieži. Tad ūdens izskalo mīkstos iežus un rodas kāple, pa kuru ūdens krīt lejup.

Varbūt pārsteidzoši, bet Latvija ir ūdenskritumiem bagātākā Baltijas valsts. Ja mums var uzskaitīt vismaz 70 ievērības cienīgus ūdenskritumus, tad kaimiņzemē Igaunijā to skaits ir nepilni 40, bet Lietuvā – diemžēl neviens.

Latvijā nav augstu kalnu, tāpēc šeit augsti ūdenskritumi neveidojas - taču pateicoties tam, ka šeit atsedzas cietāki pamatieži, vairākos Latvijas novados sastopami mazi, līdz dažus metrus augsti ūdenskritumi. Daudzi no tiem ir ainaviski, tūristu iecienīti objekti, vispopulārākais ūdenskritums ir Eiropā platākais ūdenskritums - 275 metrus platā un 1,6 - 2 metrus augstā Ventas rumba Kuldīgā. Nav stingru kritēriju minimālam ūdenskrituma izmēram - taču pat Latvijā par ūdenskritumu vairs neatzīst kāpli, kur ūdens krīt mazāk par 20 centimetriem.

Mums ir maz pastāvīgu ūdenskritumu uz visu gadu plūstošām upēm - tāpēc tiek apzinātas arī tērcītes, kas krīt pār pamatiežu atsegumiem tikai pie lielāka nokrišņu daudzuma. Ziemā šādu tērcīšu vietā bieži izveidojas skaisti leduskritumi, kas arī tiek uzskatīti par vērtīgiem dabas pieminekļiem.

Ainavisks dabas piemineklis ir arī krāces - vietas, kur straujāk mainoties līmenim upē izveidojas straujtece jeb vai kur upe plūst caur laukakmeņu krāvumiem. Par dabas pieminekļiem jāuzskata tikai lielākās un iespaidīgākās krāces, jo sīkākas krācītes mazākos strautos sastopamas ļoti bieži.

Latvijā ir vismaz 150 šādu ūdenskritumu, leduskritumu un iespaidīgu krāču.

lv.wikipedia.org
petroglifi.lv
ambermarks.com

Ūdenskritums Austrijā

Kods: AT-091-08
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2008. gada 22. jūnijā, Austrijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
249 KB
S 2000 x 1333 px
3.08 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3750 x 2500 px
31.75 x 21.17 cm / 300 dpi
9.43 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.