0
info@redzet.lv

Sports » Sports » Triatlons

Triatlona sacensības VentspilīTriatlona sacensības Ventspilī
Lasīt aprakstu
Triatlona sacensības Ventspilī, Triatlons, Sportists, Skriešana

Triatlona sacensības Ventspilī

Kods: DA-108-07
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2007. gada 28. jūlijā, Ventspilī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
187 KB
S 2000 x 1333 px
1.97 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 2723 x 1815 px
23.05 x 15.37 cm / 300 dpi
3.19 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Triatlons ir sporta daudzcīņas sacensības, kurās dalībnieki vienu pēc otras veic dažāda garuma peldēšanas, riteņbraukšanas un skriešanas distances. Par triatlona sacensību uzvarētāju kļūst tas sportists, kas visātrāk pieveic distanci un uzrāda labāko kopējo laiku, ieskaitot pārejas (tranzīta zonas no angļu "transition") no vienas sporta disciplīnas uz nākamo.

Pēc triatlona vēsturnieka, Ironman Hawaii čempiona Skota Tinleja (Scott Tinley) datiem, triatlona saknes veidojušās sacensībās, kuras norisinājās 1920.—1930. gados Francijā ar nosaukumu La Course des Debrouillards (burtiskais tulkojums: "Neatlaidīgo sacīkste"). Mūsdienās šīs sacensības norisinās katru gadu Francijā pie Joinville le Pont netālu no Meulan un Poissy.

1943. gada raksts par Les Trois Sports (trīs sporta sacensības) Ročelle pilsētā informē par sacensībām distancē, kas sastāvēja no trīs daļām: kanāla šķērsošana (200 m), sacensības ar velosipēdiem (10 km) apkārt Ročelle un Laleu parkam un skriešanas (1200 m) pa Andre-Barbeau stadionu. Līdz ar to var sacīt, ka mūsdienu triatlona koncepcija ir radusies tieši tad.

Sākot ar 1930. gadu vidu, informācijas par triatlonu faktiski nav līdz pat 1974. gadam, kad netālu no Sandjego līča Dienvidkalifornijā (ASV) dažādu sporta veidu sportistu domubiedru grupiņa izveidoja klubu un sāka kopā trenēties. Viņu vidū bija skrējēji, peldētāji un velosipēdisti, un drīz vien kopīgi treniņi pārvērtās par neoficiālām sacīkstēm. Pirmais Džeka Džonstoina (Jack Johnstone) un Dona Sanāna (Don Shanahan) plānotais un organizētais triatlons Mission Bay notika 1974. gada 25. septembrī, kurā piedalījās 46 atlēti. Šis datums arī tad tiek atzīmēts kā mūsdienu īsā triatlona dzimšanas diena.

Pirmās sacensības klasiskā triatlona distancē (3,86 km peldēšana, 180,2 km riteņbraukšana un 42,2 km skriešana) norisinājās Havaju salās Hawaii Iron Man Triathlon, kuru ideja radās sacensību Oahu Perimeter Relay (skriešanas komandu sacensības) uzvarētāju apbalvošanas laikā 1977. gadā.

Dalībnieku vidū bija daudzi skriešanas kluba Mid-Pacific Road Runners un peldēšanas kluba Waikiki Swim Club dalībnieki, kas ilgi strīdējās, kādi atlēti fiziski ir visizturīgākie: skrējēji vai peldētāji. Sakarā ar to, viens no atlētiem, jūras kājnieks Džons Kollins (John Collin) norādīja uz žurnāla Sports Illustrated rakstu, kurā tika minēts, ka leģendārajam beļģu riteņbraucējam Edijam Merksam bija reģistrēts visaugstākais "maksimālais skābekļa patēriņš" rādītājs starp visiem atlētiem, kuriem jelkad noteikts šis rādītājs, līdz ar to tieši riteņbraucējus uzskatīja par fiziski visspēcīgākajiem un izturīgākajiem sportistiem.

Pats Kolinss un viņa sieva Džudi vairs nebija nekādi iesācēji triatlonā, viņi piedalījās 1974.—1975. gadā kluba San Diego Track Club, kas Mission Bay (Kalifornija) organizētajās sacensībās, kā arī Optimist Sports Fiesta Triathlon sacensībās Kolorādo. Šajās sacensībās piedalījās arī citi militārie atlēti, tāpēc viņi piekrita Kolinsa piedāvājumam atrisināt šo strīdu sacensību trasē, kurā tiktu apvienotas trīs sacensības garajās distancēs: sacensības peldēšanā atklātajā ūdenī Waikiki Roughwater Swim (2,4 jūdzes / 3,862 km), sacensības ar velosipēdiem Around-Oahu Bike Race (115 jūdzes; parasti notiek divās dienās) un maratons Honolulu (26,219 jūdzes / 42,195 km).

Līdz tai dienai velosacīkstes notika divās dienās, tāpēc velodistance tika saīsināta par 3 jūdzēm, lai tā sāktos peldēšanas finiša vietā un beigtos maratona startā. Pirms starta katrs sacensību dalībnieks saņēma lapiņas ar pāris noteikumu punktiem un nelielu distances aprakstu, kā arī ar uzrakstu pēdējā lapā: "Nopeldi 2,4 jūdzes! Velosacīkste 112 jūdzes! Noskrien 26,2 jūdzes! Lepojies ar paveikto visu atlikušo dzīvi!". Par godu vienam no vietējiem skrējējam, kurš bija kļuvis slavens ar saviem nogurdinošajiem treniņiem, Kolinss sacīja, ka "lai arī kurš būtu pirmais, mēs viņu nosauksim par Iron Man (dzelzs vīru)". Un 1978. gada 18. februāra agrā rītā sacensībās piedalījās 15 vīru, no kuriem distanci beidza 12, bet vispasaules slavu kā pirmais Iron Man ieguva Gordons Hallers (Gordon Haller), kas distanci veica 11 stundās, 46 minūtēs un 58 sekundēs.

Mūsdienās neskaitāmas triatlona sacensības dažādās distancēs norisinās pa visu pasauli. Standarta "olimpisko distanci" (1,5 km/40 km/10 km) izveidoja triatlona sacensību direktors Džims Kerls (Jim Curl) 1980. gadu vidū pēc tam, kad viņš un viņa biznesa partneris Karls Tomas (Carl Tomas) veiksmīgi organizēja lielo Amerikas triatlona sēriju (USTS) no 1982. līdz 1997. gadam. USTS sacīkstes sniedza lielu ieguldījumu triatlona popularizēšanai un attīstībai gan ASV, gan visā pasaulē. Sacensības Hawaii Ironman Triathlon pašlaik skaitās kā pasaules čempionāts klasiskajā triatlona distancē (3,8 km/180 km/42,2 km), kurām kvalificēšanās noris sacensību sērijā, kas tiek rīkotas visā pasaulē visa gada garumā un kuras arī tiek sauktas par Ironman Triathlon. Ironman Triathlon ir World Triathlon Corporation (WTC) piederošs zīmols. Triatlona sacensības ar Ironman un Ironman 70.3 nosaukumiem tiek rīkotas visā pasaulē jau vairāk kā 30 gadus — kopumā vairāk kā 50 sacensības gadā, kurās piedalās vairāk kā 90 000 dalībnieku.

Triatlona sacensības Ventspilī

Kods: DA-108-07
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2007. gada 28. jūlijā, Ventspilī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
187 KB
S 2000 x 1333 px
1.97 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 2723 x 1815 px
23.05 x 15.37 cm / 300 dpi
3.19 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.