0
info@redzet.lv

Ūdens » Upes » Upes, līči

Valātas parka daļa KazdangāGājēju tilts pār Tebru Aizputē
Lasīt aprakstu
Tebras upe Aizputē, Tebra, Aizpute, Ainava

Tebras upe Aizputē

Kods: U-163-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 23. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
264 KB
S 2000 x 1333 px
2.99 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
24.1 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
 Tebra
 Izteka     Podnieku ezers
 Ieteka  Saka
 Caurteces valstis  Latvija
 Garums  69 km
 Iztekas augstums  93,8 m
 Ietekas augstums  0,2 m
 Kritums  93 m
 Gada notece  0,18 km³
 Baseina platība 584,6 km²
 Galvenās pietekas  Alokste

Tebra ir Sakas labā satekupe Aizputes un Pāvilostas novados. Iztek no Podnieku ezera Kalvenes pagastā. Upes tecējuma lielākā daļa atrodas Rietumkursas augstienē (Bandavas pauguraine un Apriķu līdzenums), lejtece Piejūras zemienē. Upes vidustecē izteikta ieleja, kas sasniedz 10 - 20 m dziļumu. Daudz dīķu. Aizputē ierīkota ūdenskrātuve (Dzirnavdīķis). Saplūstot ar Durbi izveido Sakas upi.

Lielākās apdzīvotās vietas krastos: Aizpute, Štakeldanga, Apriķi. Upi šķērso autoceļš P112.

Pietekas

Kreisās:
Karalanka
Metupīte
Grāpste
Jēkabvalks
Belzēju valks
Kāvūžu valks
Teņņu valks
  km

6
17
8
8

9
  Labās:
Lāču upe
Laža
Alokste
Sarkanvalks
Steigutu valks
Āžu valks
Diņa urga
  km

16
44

6

lv.wikipedia.org

Tebra jau izsenis ir bijusi dzīva transporta artērija. Pa to liellaivās no Sakas ostas piegādātas preces Aizputes bruņinieku pilij, pludināti koki, bet par šīs apkārtnes saistību ar Gaujas lībiešiem liecina vietvārdi: Turaidas, Orgas un Lankas. 20. gadsimta sākumā Tebras tecējumu regulēja 3 iespaidīgas ūdensdzirnavas, vienīgās no kurām saglabājušās Aizputē. Līdz padomju okupācijai ap Tebru vienmēr kūsājusi dzīve. PSRS laikos Tebras lejtece tika iekļauta slēgtajā pierobežas zonā un upe tika pilnībā aizmirsta. Tā aizauga, izveidojās straumi pilnībā nosprostojoši koku sastrēgumi. Situācija strauji mainījās ap 2000. gadu, kad Tebru no jauna atklāja ūdenstūristi. Šobrīd Tebra ir viena no iecienītākajām Rietumkurzemes laivojamajām upēm.
www.upesoga.lv


Visu sezonu laivojamais Tebras posms sākas Alokstes upē Apriķos, upes kopējais kritums līdz satekai ar Durbi ir 17.3m. Posmā no Apriķiem līdz Saļienas ūdensdzirnavām (18km, kritums 11.1m) upes plūdums straujš, dibenu klāj grants un akmeņi, bet kilometru garš posms pie Akmeņkalnu mājām ir ar vairākām dolomītu rumbiņām. Šeit jāuzmanās no upes gultnē maluzvejnieku sadzītiem armatūras stieņiem. Pēc Saļienas dzirnavām upes plūdums kļūst ievērojami rāmāks, lai gan augstā ūdenī tieši šajā posmā nepieredzējušākiem laivotājiem gadās pa ķibelei nespējot laivu izgrozīt 90 grādu līkumos. Labā krasta nometnes vieta (21.0km) aiz „Rasaiņu” mājām no upes ir labi pamanāma – krasts zemi nolaidens un smilšains, šajā vietā upes vidū ir saliņa. Dzelzbetona tilts (13km) ir labs orientieris un iespējama evakuācijas vieta neparedzētos gadījumos. Pēc tilta straume praktiski apstājas un pēdējie 5km pirms satekas ar Durbi dūšīgi jāairē caur Latvijai raksturīgu baltalkšņu audzi. Baudāmākas ainavas sākas Sakā: piejūras apbūve, muižas parks, osta. Ērta brauciena beigšanas vieta ir aiz labā krasta jahtu ostas. Tepat arī Pāvilostas novada muzejs un atjaunotais krodziņš „Āķagals”.
www.campo.laivas.lv

Tebras upe Aizputē

Kods: U-163-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 23. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
264 KB
S 2000 x 1333 px
2.99 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
24.1 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.