0
info@redzet.lv

Dzīvnieki » Putni » Zvirbuļveidīgo kārta

Čurkste taisa ligzduStrazds (Anglijā)
Lasīt aprakstu
Svilpis, Svilpis jeb sarkankrūtītis (Pyrrhula pyrrhula), Putni

Svilpis

Kods: D-017-18
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2018. gada 15. aprīlī
PAR
BRĪVU
1000 x 657 px
72 dpi
119 KB
S 2000 x 1314 px
1.74 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 2940 x 1932 px
24.89 x 16.36 cm / 300 dpi
3.56 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
 Svilpis jeb sarkankrūtītis (Pyrrhula pyrrhula)
Klasifikācija 
Valsts Dzīvnieki (Animalia)
Tips Hordaiņi (Chordata)
Klase Putni (Aves)
Kārta Zvirbuļveidīgie (Passeriformes)
Dzimta Žubīšu dzimta (Fringillidae)
Ģints Svilpji (Pyrrhula)
Suga Svilpis (P. pyrrhula)

Svilpis jeb sarkankrūtītis (Latīņu v. – pyrrhula pyrrhula; Angļu v. – bullfinch; Vācu v. – Gimpel; Krievu v. - снегирь) ir neliels, pie zvirbuļveidīgo kārtas un žubīšu dzimtas piederošs putns — dziedātājputns. Kā liecina putna latviskie nosaukumi, citu vidū tas izceļas gan ar savu dziedāšanas (jeb pareizāk būtu sacīt — svilpošanas) prasmi, gan ārējo izskatu. Izšķir 10 svilpja pasugas, bet Latvijā mājo Pyrrhula pyrrhula pyrrhula.

 

Lai arī putniņš ir augumā neliels, svilpim jeb sarkankrūtītim ir drukna un masīva galva bez uzskatāma kakla, kādēļ arī varbūt to angļu valodādēvē par “bullfinch” jeb “buļļ-žubīti”. Putna augšējā ķermeņa daļa ir pelēka, turpretim “cepurīte”, seja, mazais, līkais, platais knābis un lidspalvas ir melnā krāsā; svilpja rumpis ir balts. Putna spārni lidojumā labi izceļas. Putnu tēviņiem ķermeņa apakšdaļa ir sārtā krāsā, mātītēm un jaunajiem putnēniem — pelēki dzeltenbrūnā.

Neuzmācīgā putniņa dziesma skan līdzīgi aprautu svilpju skaņām.

NB! Nesajaukt ar sarkanrīklīti, kas ir Mušķērāju dzimtas dziedātājputns.

Izplatība:
Svilpis izplatīts no Rietumeiropas pāri Āzijas mērenā klimata teritorijai līdz pat Kamčatkai. Tādēļ arī putna angliskais nosaukums skanEirāzijasvilpis. Pārsvarā svilpis ziemo ligzdošanas teritorijā, tomēr vairums tālāk ziemeļos mītošo putnu veic ceļojumus tuvāk dienvidiem. Latvijā svilpis jeb sarkankrūtītis bieži sastopams. Ja ziemā no Latvijas svilpis aizceļo uz dienvidu pusi, šurp savukārt atlido citi svilpji no ziemeļu reģioniem. Ārpus vairošanās sezonaspavasara svilpji neuzturas lielos baros, bet redzami pa pārim vai nelielās grupās.

Ligzdošanas vietas:
Svilpim patīk jauktu koku meži ar eglājiem, arī parki un dārzi. Ligzdošanai tas vislabprātāk izvēlēsies kādu krūmāju vai koku un ligzdā, ko būs uzbūvējis dažas pēdas no zemes, iedēs 4-7 oliņas.

Barošanās:
Zvirbuļveidīgais putniņš barojas lielākoties no sēklām un augļu koku pumpuriem, tādēļ dažkārt iekoptos augļu dārzos var kļūt par kaitēkli. Labprātāk gan putns dos priekšroku nātru, skābeņu un kazeņu, kā arī ligustra, bērza un oša sēklām, bet ja to aptrūksies — tad meklēs pumpurus.

Ziemā svilpis dažkārt neatteiksies paviesoties arī mākslīgi ierīkotās barotavās.
lv.wikipedia.org

Svilpis (pyrrhula pyrrhula)

Tēviņam krūtis un vēders sarkans, mātītei – sārti brūnganpelēcīgs. Jauniem putniem sākumā naav melna galvas virsa. Sastop dažādu tipu mežos, mežmalās, sevišķi vietās ar egļu jaunaudzēm, zemā vairāk apdzīvotās vietās (arī pilsētās), krūmājos. Samērā bieži. Ligzdo visbiežāk egļu jaunaudzēs. Ligzda no zariņiem, sūnām, izklājumā saknītes, zīdītāju vilna. 4-7 olas. Daļējs nometnieks.

Jaunie putni līdzīgi mātītei. Latvijā sastopams bieži, visu gadu. Ligzdu vij mātīte. Pāri veido uz sezonu. Perē tikai mātīte, bet perēšanas laikā mātīti baro tēviņš. Ir graudēdājs. No ogām izēd tikai sēklas, turklāt katru sēklu, ar mēli piepalīdzot, izloba no sēklapvalka. Mazuļus baro ar kukaiņiem, kāpuriem, pusgatavām lakstaugu sēklām.
gatisvil.wordpress.com

Svilpis

Kods: D-017-18
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2018. gada 15. aprīlī
PAR
BRĪVU
1000 x 657 px
72 dpi
119 KB
S 2000 x 1314 px
1.74 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 2940 x 1932 px
24.89 x 16.36 cm / 300 dpi
3.56 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.