0
info@redzet.lv

Daba » Augi » Savvaļas augi, puķes

Trejkrāsu vijolīteMilzu sprigane
Lasīt aprakstu
Suņu roze, Suņu roze (Rosa canina)

Suņu roze

Kods: A-0129-08
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2007. gada 31. augustā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
139 KB
S 2000 x 1334 px
1.9 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 2557 x 1705 px
21.65 x 14.44 cm / 300 dpi
2.91 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Suņu roze (Rosa canina) ir vidēji liels (ga 1.5-4 m) rožu dzimtas krūms. Pieder rožu grupai, kam kauslapas ar sānu piedevām, bet lapas pilnīgi kailas vai apmatots tikai kāts un dzīslojums. Krūms stāvs, zari un jaunie dzinumi stāvi, izlocīti vai lokveida. Miza brūna, uz jaunajiem dzinumiem zaļgana. Dzeloņi uz stumbra spēcīgi, slaidi, mazliet noliekti. Pielapes šauras. Lapas nepāra plūksnaini saliktas no 5 vai 7 iegareni ovālām vai lancetiskām lapiņām (ga 2-4 cm, pl 1-2 cm). Lapas zaļas, diezgan plānas, spīdīgas, bez apmatojuma, lapiņu gals nosmailots, mala asi zāģzobaina (dažreiz vēl papildus ir sekundāri zobiņi), ziedi ļoti gaiši sārti (R.c. ssp. canina). Citai pasugai (R.c. ssp. virens (Wahlenb.) Šmite) lapas tumšzaļas, kailas, spīdīgas, malas zobojums dziļi zāģzobains, uz lapām nav ne dziedzeru, ne matiņu, lapas ilgi nenobirst, ziedi spilgti rozā. Ziedi zaru galos pa vienam vai vairāki kopā. Nektārija disks plats. Ziedkāts vismaz augļa garumā vai garāks. Kauslapas gan veselas (no zieda 5 kauslapām parasti 2 no 5), gan plūksnainas (ar sānu piedevām), apmēram vainaga garumā vai īsākas. Abām pasugām atšķiras kauslapu saglabāšanās pie augļa: R.c. ssp. canina kauslapas pēc ziedēšanas atliecas, ātri nokrīt, bet R.c. ssp. virens kauslapas stāvas, vismaz daļēji saglabājas pie gatava augļa. Zieda pl 3.5-6 cm. Auglis - riekstiņu kopauglis ar sulīgu augļsedzi - iegarens (ga 1-2 cm), gatavs tumši sarkans. Augļa kāts kails. Zied jūnijā un jūlijā.

Izplatība: Eiropā plaši sastopama, mainīga izskata suga, virzienā uz kontinenta austrumiem un ziemeļaustrumiem retāka, netipiskāka. Baltijas austrumu piekrastē galvenokārt sastopama pasuga R.c. ssp. virens, kuru daļa autoru uzskata par tuvāku vogēzu rozei (R. vosagiaca) vai iekļauj vēl plašākā sugā Rosa dumalis Bechst.
Latvijā retumis un nevienmērīgi sastopama suga; R.c. ssp. canina pārsvarā valsts rietumdaļā.

Biotopi: Atsevišķi eksemplāri un nelielas grupas krūmājos, mežmalās un dažādos atklātos biotopos.

Īpašas norādes: Savstarpēji abas suņu rozes pasugas, vogēzu roze (R. vosagiaca) un potcelmu roze (R. subcanina) ir ļoti līdzīgas un diezgan grūti atšķiramas. Nosakot uzmanība jāpievērš kauslapām pie augļa, zieda krāsas intensitātei, lapas malas zobojumam, lapu krāsai un spīdumam, arī nektārija diska platumam un dziedzeru esamībai (sk. sugu aprakstus).

latvijasdaba.lv

Suņu roze

Kods: A-0129-08
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2007. gada 31. augustā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
139 KB
S 2000 x 1334 px
1.9 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 2557 x 1705 px
21.65 x 14.44 cm / 300 dpi
2.91 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.