0
info@redzet.lv

Pilsēta » Pilsēta » Pieminekļi, skulptūras, vides objekti

Skulptūras MežaparkāSkulptūras Mežaparkā
Lasīt aprakstu
Skulptūras Mežaparkā, Mežaparks, Rīga (pilsēta), Skulptūra

Skulptūras Mežaparkā

Kods: V-157-11
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2011. gada 07. jūlijā, Rīgā, Mežaparkā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
251 KB
S 2000 x 1333 px
3.17 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
10.1 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Mežaparks

Pilsēta     Rīga
Priekšpilsēta    Ziemeļu rajons
Pilsētas daļas    Saules dārzs
Platība    11,821 km²
Iedzīvotāju skaits    4 529 (2010)

Mežaparks ir Rīgas pilsētas apkaime Ziemeļu rajonā, kurā ietilpst Rīgas pilsētas daļa Saules dārzs. Mežaparka apkaime atrodas nedaudz uz ZA no Rīgas centrālās daļas Ķīšezera krastā. Pa sauszemi tā robežojas ar Čiekurkalna, Brasas, Sarkandaugavas un Mīlgrāvja apkaimēm, bet pa ūdeni tai ir robežas ar Jaunciema apkaimi Ķīšezera pretējā krastā. Mežaparka apkaimes robežas ir Ķīšezers, Ķīšezera iela, Gaujas iela, dzelzceļš, Tilta iela, Viestura prospekts un robežas līnija gar Mežaparku.
lv.wikipedia.org


 

Līdz pat 19. gs. vidum Mežaparka rajonā dzīvoja zemnieki, kas Rīgai piegādāja savu produkciju. Tā bija arī pilsētnieku iemēļota atpūtas vieta vasarās. Atzīmējot Rīgas 700 gadu jubileju, Mežaparku (tolaik Ķeizarmežu) nolēma izveidot par sabiedrisku pilsētas parku un daļu no tā apbūvēt ar vasarnīcām. Villu kolonijas celtniecība, kuras iniciators bija toreiz galvenais Rīgas pilsētas inženieris Gustavs Ādolfs Agte, sākās 1902. gadā. Galvenos būvdarbus veica 20. gadsimta sākumā nodibinātā Rīgas namu būves sabiedrība. Mežaparks bija viens no pirmajiem 20. gs. sākuma populārās dārzpilsētas paraugiem cariskajā Krievijā.

Latvijas Neatkarības gados Mežaparka apbūve turpinājās, tika uzcelti vairāki simti savrupmāju. Situācija Mežaparkā krasi mainījās pēc 2. Pasaules kara, kad lepnās savrupmājas tika denacionalizētas un pēc tam daudzas ēkas tika atstātas novārtā.

20. gs. 90. gados ēkas tika atgrieztas to likumīgajiem mantiniekiem un Mežaparks ir izveidojies par vienu no prestižākajiem pilsētas rajoniem. Netālu no kuģīša piestātnes iekārtotas vairākas piknika vietas.

Mežaparkā atrodas arī viena no pilsētnieku iemīļotākajām atpūtas vietām – Rīgas Zooloģiskais dārzs, kas ir vecākais Ziemeļeiropā. Tieši Mežaparkā atrodas Dziesmu svētku Lielā estrāde, kas reizi četros gados kļūst par mājvietu vienam no vērienīgākajiem notikumiem kultūras dzīvē – Dziesmu svētkiem.

Pats Mežaparks ir kļuvis par populāru riteņbraukšanas un skrituļošanas vietu, te var arī izīrēt skrituļslidas. Plašajā teritorijā izveidoti spēļu laukumi ar atrakcijām dažādu vecumu bērniem. Brīvdienās notiek dažādi tirdziņi, sevišķi iecienīti ir vietējo eko-veselīgās zemnieku produkcijas „Slow Food” tirdziņi.

Ziemā parkā ir iespēja par brīvu baudīt distanču slēpošanas priekus divās slēpošanas trasēs.

Uz Mežaparku no Rīgas centra ērti var nokļūt ar divriteni pa veloceliņu vai 11. tramvaju no Rīgas centra.
www.latvia.travel

Skulptūras Mežaparkā

Kods: V-157-11
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2011. gada 07. jūlijā, Rīgā, Mežaparkā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
251 KB
S 2000 x 1333 px
3.17 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
10.1 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.