0
info@redzet.lv

Pilsēta » Arhitektūra » Skaista, interesanta arhitektūra

Saules akmensSaules akmens (bez preses nama)
Lasīt aprakstu
Saules akmens, Swedbank Centrālā ēka, Balasta dambis 1a, Rīga, Balsata dambis, Rīga, Rīga (pilsēta), Augstceltnes

Saules akmens

Kods: R-BalastaDamb1a-07-14
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2014. gada 01. augustā
PAR
BRĪVU
667 x 1000 px
72 dpi
161 KB
S 1333 x 2000 px
2.06 MB
M 1653 x 2480 px
14 x 21 cm / 300 dpi
L 2592 x 3888 px
22 x 33 cm / 300 dpi
7.1 MB
XL 3628 x 5442 px
30.72 x 46.08 cm / 300 dpi
11.5 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
 Saules akmens
Swedbank Centrālā ēka 
Valsts      Latvija, Rīga
 Adrese Balasta dambis 1a, LV-1048
 Apkaime  Ķīpsala
 Statuss Pabeigts
 Celtniecība  2002-2004
 Pamatakmens   2003. gada 14. februārī
 Atvērts  2004. gada 17. novembrī
 Pielietojums Swedbank Latvijas filiāles centrālā ēka
 Tehniskais raksturojums  
 Antena, spice  122,78 m
 Jumts  91 m
 Stāvu skaits 29+2
 Platība  29 908 m²
 Liftu skaits  9
 Izmaksas  20 miljoni Ls
 Celtniecība  
 Arhitekti Viktors Valgums
Alvis Zlaugotnis
 Arhitektu biroji Zenico Projekts
Tectum
 Projekta vadītājs  Vineta Verika
 Būvnieks  Merks
 Īpašnieks  A/S Hansabanka
 Ārējā saite  swedbank.lv

Saules akmens (Swedbank Centrālā ēka) ir biroju augstceltne Pārdaugavā, Ķīpsalas apkaimē, Balasta dambī 1a. Ēka ir 27 stāvus augsta (26 stāvi + viens tehniskais stāvs), un augstceltnes augstums ir 122,78 metri, kas padara to par augstāko ēku Rīgā un otru augstāko Baltijas valstīs, 27 stāva augstums ir 91 m. Ēkas arhitekti ir Viktors Valgums (arhitektu birojs „Zenico Projekts”) un Alvis Zlaugotnis (arhitektu birojs „Tectum”). Augstceltnes būvniecība tika uzsākta 2003. gada 14. februārī ar pamatakmens ielikšanu. Ekspluatācijā ēka tika nodota 2004. gada 17. novembrī. Ar šo augstceltni Rīgā tika aizsākta moderno augstceltņu celtniecība. Ēkā atrodas Swedbank centrālais birojs.

Stāvu funkcionālā risinājuma pamatā ir plānojums ar centrālo kodolu vidū un darba telpām ap to. Šāds risinājums paver lielisku skatu no iekštelpām uz Vecrīgu, Pārdaugavu un ostu. Pēc ēkas kompozicionālās uzbūves torņa daļā lietoti divi fasāžu konstruktīvie risinājumi ar uzsvērtu horizontālu dalījumu slīpā augstuma fasādes daļā – stiklojums no grīdas līdz griestiem, cilindriskā torņa daļā – stiklotās fasādes sistēma.

Ēkas apkārtnē apmēram 2 ha platībā tiek veidota visai sabiedrībai pieejama zaļā zona ar atpūtas vietām un pieeju Daugavas krastam. Ir nostiprināta Āgenskalna līča krasta līnija. Zaļās zonas teritorijā tiek veidoti atstarojošie baseini dažādos līmeņos, kuros spoguļosies fasādes stiklojums un apkārtējā vide, tādējādi sasaistot ēku ar ūdens virsmas vizējumu un atstarojot Vecrīgas panorāmu. Diennakts tumšajā laikā ēku iezīmēs fasādes apgaismojums.

 

Fakti par augstceltni
Ēkas augstums ir 122,78 metri (spices augšgals)
Stāvu skaits: 27 virszemes stāvi, 2 pazemes līmeņi.
286 pāļi, iedzīšanas dziļums līdz 27 metriem.
Kopējā platība: 29 908 m²
Autonovietnes platība: 6735 m²
Stāvu platības: vidējā 756 m²
Darbavietas: 1100
Autostāvvietas: 400
Liftu kopējā kravnesība: 14 500 kg
Metāla konstrukcijas: 100 tonnas
Betons: 14 000 m³
Stikls: 13 000 m²
Elektrības kabeļi: 500 km
Caurules: 50 km
Nodarbināto celtnieku skaits: 300
Iesaistītie projektētāji, konsultanti: 80
Augstākais būvniecībā izmantotais ceļamkrāns: 128,5 metri.

lv.wikipedia.org
www.swedbank.lv

 

Swedbank Centrālā Ēka

Spilgtākā jaunceltne 2004. gadā
Daugavas kreisā krasta saistošākā iezīme pēdējā laikā ir Swedbank topošā biroju ēka, kuru raksturo augstums un slaidais siluets. Augšuptiekšanās iespaidu rada nelielais mājas sašaurinājums, palielinoties stāvu skaitam, kā arī slīpais fasādes risinājums, kas vizuāli atgādina buru, un to noslēdzošā spice. Fasādes stiklojums un vides iekārtojuma elementi vizuāli saista ēku ar Daugavas ūdens virsmu, tādējādi to iesaistot apkārtnē. Bankas jaunā ēka iezīmē Daugavas kreisā krasta jauno apveidu, un simboliskā līmenī - arī Latvijas veiksmīgo ekonomisko attīstību.

Būvniecības risinājumi
Swedbank Jaunā ēka ir jauns būvniecības kvalitātes apliecinājums, pirmo reizi neatkarīgās Latvijas laikā ceļot 29 stāvu (26 virszemes stāvi, 2 pazemes līmeņi un nulles stāvs) ēku 120,5 metru augstumā. Tāpat pirmo reizi Latvijā ēkas fasādes apdarē tik lielā platībā izmantota stiklota virsma, kas izbūvēta ar Fulton alumīnija fasādes sistēmu. Gan stikli, gan fasādes sistēma ir jaunākās paaudzes būvniecības risinājumi savā kategorijā. Kombinācijā ar stiklotām fasāžu sistēmām izmantotas arī keramisko paneļu fasāžu apdares sistēmas. Ēka balstās uz 286 pāļiem, kuri iedzīti līdz 27 metru dziļumam, aizsniedzot dolomīta slāni - tas ir apmēram septiņu stāvu dziļumā zem zemes. Visā ēkas augstumā to balsta 15 kolonnas 85 cm diametrā, kā arī 9 papildkolonnas 60 cm diametrā.

Ēkas būvniecībā izmantoti gan ārvalstu, gan Latvijā ražoti materiāli: Fulton sistēma no Kanādas, stikli no ASV kompānijas Sunguard, savukārt metāla konstrukcijas ražotas Latvijas uzņēmumā Arcus IK.

Ēkas galvenais būvuzņēmējs ir SIA "Merks", projekta vadītāja - Vineta Verika.

Arhitektoniskais risinājums
Ēkas arhitektonisko veidolu noteica tās atrašanās vieta, tāpēc būtiskākais ēkas projektā ir siluets. To raksturo vieglums, dinamika un caurspīdīgums. Stiklotās fasādes risinājums veidots tā, ka dažos rakursos ēka ir pilnībā caurskatāma - to var dēvēt par caurspīdīgāko ēku Baltijā. Arī stiklu tonējums un zaļajā zonā iekārtotie baseini uzsvērs gaišumu un vieglumu. Projekta dinamiku pastiprina tas, ka, aplūkojot ēku no dažādiem skatu punktiem vairākās vietās, tā izskatās atšķirīga - to var ieraudzīt ikkreiz kā no jauna.

Objekta būvapjoms sastāv no divām daļām - 26 virszemes stāvu augstceltnes, kur izvietotas biroju, konferenču, atpūtas, sabiedriskās ēdināšanas un tehniskās telpas, kā arī autonovoietnes divos stāvos paralēli Krišjāņa Valdemāra ielai.

Stāvu funkcionālā risinājuma pamatā ir plānojums ar centrālo kodolu vidū un darba telpām ap to. Šāds risinājums maksimāli nodrošina skatu no iekštelpām uz Vecrīgu, Pārdaugavu un ostu.

Izejot no ēkas apjoma kompozicionālās uzbūves, torņa daļā pielietoti divi fasāžu konstruktīvie risinājumi ar uzsvērtu horizontālu dalījumu slīpā augstuma fasādes daļā - stiklojums no grīdas līdz griestiem, cilindriskā torņa daļā - stiklotās fasādes sistēma.

Diennakts tumšajā laikā ēka iezīmēsies uz Daugavas kreisā krasta fona ar fasādes apgaismojumu, kuru veidos ārējais apgaismojums un iekšējo dežūrgaismu kompozīcija.

Ēkas arhitekti ir Viktors Valgums (arhitektu birojs "Zenico Projekts") un Alvis Zlaugotnis (arhitektu birojs "Tectum").
www.swedbank.lv

Saules akmens

Kods: R-BalastaDamb1a-07-14
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2014. gada 01. augustā
PAR
BRĪVU
667 x 1000 px
72 dpi
161 KB
S 1333 x 2000 px
2.06 MB
M 1653 x 2480 px
14 x 21 cm / 300 dpi
L 2592 x 3888 px
22 x 33 cm / 300 dpi
7.1 MB
XL 3628 x 5442 px
30.72 x 46.08 cm / 300 dpi
11.5 MB
Bildes fragmenti:
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.