0
info@redzet.lv

Ūdens » Jūra » Jūra ziemā

Rīgas Jūras līcis
Lasīt aprakstu
Rīgas Jūras līcis, Vidzemes jūrmala, Rīgas jūras līcis, Ziemas ainava, Ziema, Jūra

Rīgas Jūras līcis

Kods: U-015-12
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2012. gada 09. februārī, pie Skultes ostas
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
90 KB
S 2000 x 1333 px
1.77 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
5.9 MB
XL 4393 x 2928 px
37.19 x 24.79 cm / 300 dpi
6.92 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Vidzemes jūrmala atrodas Rīgas jūras līča austrumu piekrastē. Pieņemts uzskatīt, ka Vidzemes jūrmala sākas no Gaujas ietekas jūrā un iet līdz pat Igaunijas robežai.

Pie Gaujas ietekas jūrā vidzemes jūrmala ievērojama ar augstām kāpām un unikālajiem jomas ezeriem. Piemēram, vairākus kilometrus garā Lilastes kāpa sasniedz pat 20 metru augstumu, bet Balto kāpu Pabažos pie Inčupes ietekas jūrā uzskata par vienu no skaistākajām jūrmalas kāpām visā Latvijā.

Saulkrasti ir ievērojamākā vasaras atpūtas vieta Vidzemes jūrmalā.

Uz ziemeļiem no Salacgrīvas jūras krastā skatienu pievelk Lauču akmeņi – vieni no dižākajiem laukakmeņiem Latvijas jūras piekrastē. Lielais Lauču akmens, kas ir 4,3 m garš, 3,1 m plats un 3,1 m augsts, tiek dēvēts pat par Akmeņu karali!

 Pāris kilometru tālāk jau ir Dunte ar slavenā meļa barona fon Minhauzena muzeju. Vāczemē dzimušais un Krievijas armijā dienējušais leitnants Hieronīms Kārlis Frīdrihs fon Minhauzens esot salaulājies ar tiesneša un barona fon Duntena meitu Jakobīni un savas dzīves lieliskākos gadus pavadījis tieši Vidzemes jūrmalā.

 Uz ziemeļiem no Duntes, starp Tūju un Vitrupi, Vidzemes jūrmala ir īpaši skaista. Tas ir jūras noskalots krasta posms ar neparastiem laukakmeņu krāvumiem, zemes ragiem, smilšakmens klintīm un grotām. Visa šī Vidzemes akmeņainā jūrmala iekļauta dabas liegumā, kur ainaviski krāšņākās vietas ir Ķurmrags ar jūrā ieskalotu bāku un Veczemju klintis – līdz pat 6 m augsts, sarkana smilšakmens jūras stāvkrasts.

 Posmā starp Vitrupi un Salacgrīvu jūrā ietek skaistās upītes - Vitrupe un Svētupe, savukārt aiz Svētciema jūras piekraste atkal vietām izceļas ar vairākiem neparastiem akmens krāvumiem netālu no krasta – tās ir Svētciema un Krauju akmens saliņas. Bet pie ainaviski skaistās un Latvijā nozīmīgākās lašupes Salacas ietekas jūrā izaugusi rosīga ostas pilsēta Salacgrīva, kur jau kopš 5. gadsimta bijusi lībiešu apmetne.

  Ziemeļos no Salacgrīvas dabas draugus iepriecina lielākās randu jeb piejūras pļavas Latvijā, kas izceļas ar lielu bioloģisko daudzveidību un ir nozīmīga putnu ligzdošanas vieta. Randu pļavās ir iekārtotas īpašas dabas takas un putnu vērošanas tornis.

 Vidzemes jūrmalas pašos ziemeļos – tieši pie Latvijas un Igaunijas robežas - atrodas viena no klusākajām Latvijas mazpilsētām  Ainaži. 19. gadsimtā Ainažos tika nodibināta pirmā jūrskola Latvijā un pilsētiņa kļuva par nozīmīgu jūrniecības centru ar kuģu būvētavu, kur pārdesmit gados tika uzbūvēti pat 50 okeānu burinieki! Tagad Ainaži tūristu uzmanību piesaista ar savu savdabīgo pludmali un 100 – 300 metru platu randu pļavu joslu, vecajiem spīķeriem jeb tirdzniecības noliktavām, akmens molu, pa kuru reiz gāja šaursliežu dzelzceļš, un pirmo vēja ģeneratoru elektrostaciju Latvijā.

Rīgas Jūras līcis

Kods: U-015-12
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2012. gada 09. februārī, pie Skultes ostas
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
90 KB
S 2000 x 1333 px
1.77 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
5.9 MB
XL 4393 x 2928 px
37.19 x 24.79 cm / 300 dpi
6.92 MB
Bildes fragmenti:
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.