0
info@redzet.lv

Daba » Sēnes

Ķieģeļsarkano sērsēņu ģimeneĶieģeļsarkanās sērsēnes
Lasīt aprakstu
Raibā tauriņpiepe, Raibā tauriņpiepe (Trametes versicolor), Piepes

Raibā tauriņpiepe

Kods: A-231-18-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2018. gada 1. oktobrī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
260 KB
S 2000 x 1333 px
2.47 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
9.37 MB
XL 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
22.5 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

 

Viengadīga piepe, jauna diezgan elastīga, arī vecumā ne tik sīksta kā citas tauriņpiepes, tādēļ saglabājas īsāku laiku. Aug daudzskaitlīgās ciešās grupās pārsvarā uz nedzīvas lapukoku koksnes. Izceļas ar daudzkrāsainām koncentriskām zonām uz augļķermeņa virspuses, kuru ietonēšanā liela loma ir aļģēm; krāsu "paletes" dažādām šo piepju grupām var būt ļoti atšķirīgas. Augļķermeņa apakšpusi klāj pasīkas poras. Sastopama ļoti bieži.

Augļķermeņa augšpuses krāsu gamma raibajai tauriņpiepei mēdz būt patiesa raiba un daudzveidīga. Augļķermeņa apakšpusi raibajai tauriņpiepei, tāpat kā citām tauriņpiepēm, klāj pasīkas poras. Poru slāņa virsma ir gluda.
www.senes.lv

 

Ir tāda interesanta sēne, kuru izmanto arī onkoloģisku saslimšanu profilaksei, taču par to runā reti, biežāk tiek pieminēti zemes tauki un bērzu čaga. Taču šī sēne, kas ir sastopama arī Latvijā un tās izmantošanas pieredze nāk no tālajiem Austrumiem.

Šīs piepes augļķermeni ir daudzgadīgs. Izmēros tā ir vidēji 3-5 cm garumā un 5-9cm platumā. Piepes forma var būt vēdekļa veidīga vai apaļas formas. Šī sēne ir uzskatāma par sēdošu, ar sānu pieaug pie koka. Bieži ir redzams, ka raibā tauriņpiepe pie pamatnes saaug kopā ar citām sugas māsām.

Uz tausti šī sēne ir ļoti maiga un zīdaina. Virsma sēnēm ir viļņota un tai ir dažādas nokrāsas. Sēnes virspuse mainās no pūkainas uz kaili segtu. Raibās tauriņpiepes nokrāsas var būt dažādas- pelēcīgas, dzeltenīgas, zilganas un brūnganas. Sēnes maliņas ir gaišākas, kā sēnes viducis. Bieži sēnes pamatne ir ar zaļganu nokrāsu. Kad sēne tiek izžāvēta, tā iegūst baltu nokrāsu. Atcerieties, ka raibā tauriņpiepe nebūs lielāka par 10cm diametrā. Šīs sēnes mīkstums patīkami smaržo.

Der zināt, ka šī sēne nav ēdama, to sagatavo tikai un vienīgi ārstnieciskiem nolūkiem. Ievākšanu uzsāk ar augustu vai septembri. Jaunos sēnes augļķermeņus ar asu nazi nogriež no koka, attīra no gružiem un liek žāvēties krāsnīs, nepārsniedzot 50-60C. Izžāvētās sēnes samaļ pulverī. Šo iegūto pulveri pako slēgtā traukā, kas neļauj piekļūt ne mitrumam, ne skābeklim un trauks tiek sterilizēts.

Sēnes augļķermeņi satur daudz bioloģiski aktīvo polisaharpeptīdus, polisaharīdus, glukānus, glikoproteīnus, triterpēnus, polinepiesātinātās taukskābes, B grupas vitamīnus, kā arī D3, F, H, C un citus, aminoskābes un mikroelementus- mangāns, dzelzs, hroms, cinks, bors, varš, kālijs, kalcijs, kobalts.

Ārstnieciskā nozīme
Pētot raibās tauriņpiepes ķīmisko sastāvu ir noteikts, ka tā satur esenciālās polinepiesātinātās taukskābes. Tieši tāpēc šī sēne ir ieteicama aknu problēmu ārstēšanā un tās darbības regulēšanā. Tāpat tā ir lieliks līdzeklis nierakmeņu slimības profilaksei.

Raibās tauriņpiepes polisaharīdi palīdz normalizēt vielmaiņas procesus un hormonālo fonu. Āzijā šī sēne ir populāra un tā tiek plaši pielietota dažādu hormonālu problēmu ārstēšanai.

Hitīna šķiedra, kas atrasta raibajā tauriņpiepē, ir ar absorbējošām īpašībām- spēj attīrīt zarnu traktu. Tāpat arī piepe tiek izmantota zarnu mikrofloras sakārtošanai.

Sēnē ir antibiotiskas un pretonkoloģijas vielas, kuras spēj pastiprināt imūnsistēmu, iedarboties kā pretvīrusu un baktēriju līdzeklis.

Ķīnā šī raibā tauriņpiepe izsenis tiek pielietoti dažādu ļaundabīgo audzēju ārstēšanā. No tās pagatavo novārījumu.

Tautas medicīnā Āzijā to izmanto lai ārstētu neskaitāmas plaušu, zarnu, nieru, urīna pūšļa un aknu slimības. Šim nolūkam var sagatavot no šīs sēnes izvilkumu.

Japānā un Ķīnā šīs sēnes pielieto hipertonijas, cukura diabēta, trombozes un reimatisma ārstēšanai. Tāpat arī tiek gatavota speciāla ziede vietējai izmantošanai.

Lai pagatavotu raibās tauriņpiepes spirta/šņabja uzlējumu, izmantojam šādu recepti: 30gr. svaigu sēņu uz 500ml alkohola. Notur ledusskapī 14 dienas. Lieto pa 1-2 tējkarotēm 20 minūtes pirms ēšanas. Lietošanas kurs 30 dienas un tad ievērojam 14 dienu pārtraukumu. Maksimāli šādus kursus var atkārtot 3 reizes, tad nepieciešams lielāks pārtraukums. Kursu nosaka pēc slimības smaguma pakāpes.

Novārījumu var sagatavot, 1l ūdens pievienojot 4 ēdamkarotes sēnes pulvera. Vāra aptuveni 1h, taču nepieļauj ūdens vārīšanos. Lieto pa 1-3 ēdamkarotēm pirms ēšanas.

Nav ieteicams lietot
Šīs sēnes klīniskie novērojumi praktiski nav pieejami, līdz ar to tiešas blaknes nosaukt nav iespējams. Protams, no šī līdzekļa vajadzētu atturēties grūtniecības un laktācijas laikā. Tāpat ar to nevajadzētu ārstēt bērnus.

Lietojot, raibo tauriņpiepi kādas konkrētas slimības ārstēšanai, tomēr konsultējieties ar savu ārstējošo ārstu.
agrikitis.mozello.lv

Raibā tauriņpiepe

Kods: A-231-18-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2018. gada 1. oktobrī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
260 KB
S 2000 x 1333 px
2.47 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
9.37 MB
XL 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
22.5 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.