0
info@redzet.lv

Daba » Augi » Savvaļas augi, puķes

Birztalas veronikaZiemzaļā kosa
Lasīt aprakstu
Pūslīšu grīslis, Pūslīšu grīslis (Carex vesicaria), Grīšļi

Pūslīšu grīslis

Kods: A-317-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 24. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
175 KB
S 2000 x 1333 px
1.86 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 5710 x 3806 px
48.34 x 32.22 cm / 300 dpi
16.7 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Pūslīšu grīslis - Carex vesicaria L.

Pūslīšu grīslis - angliski: bladder- Sedge; vāciski: Blasen-Segge; zviedru: blåsstarr; igauņu: põistarn; lietuviešu: pūslėtoji viksva; krievu: осока пузырчатая

APRAKSTS:
Daudzgadīgs, vidējs vai liels (ga 40-110 cm) grīšļu dzimtas lakstaugs. Dažādvārpu grīšļu grupas suga, kam sievišķie ziedi ar 3 drīksnām un augļa pūslītis ar skaidri nodalītu, divzobainu knābīti. Augs dzeltenzaļš. Stublājs stāvs, raupjš, trīsšķautņains. Lapas diezgan platas (pl 0.6-0.8 cm), mīkstas, plakanas, vidusdzīsla iegremdēta šaurā renesveida padziļinājumā. Lapu garums bieži pārsniedz ziedkopu. Lapu makstis sarkanīgas, šķeldrainas. Vīrišķās vārpiņas 1-3, stublāja galotnē. Sievišķās vārpiņas 1-3, nokarenas, retāk stāvas, atrodas zem vīrišķajām vārpiņām. Pūslītis spīdīgs, dzeltenzaļš, no vārpiņas ass atstāv slīpi. Segplēksne gaiši dzeltenbrūna, ar gari nosmailotu galu, mazliet īsāka nekā pūslītis. Pūslītis pakāpeniski pāriet divzobainā knābītī. Augļu gatavības laikā sievišķā vārpiņa (pataustot) mīksta, čaugana. Zied maijā un jūnija sākumā.

IZPLATĪBA:
Mainīga izskata, galvenokārt Eirāzijā, izklaidus arī Ziemeļamerikas rietumdaļā sastopama suga, kā ietvaros nodala daudzus zemākus taksonus.

Latvijā bieži visā teritorijā.

BIOTOPI:
Dažāda lieluma grupas (nereti arī monodominantas audzes) zāļu purvos un mitrās pļavās, mitros krūmājos un visdažādāko ūdenstilpju krastos. Raksturīga suga augu sabiedrībās applūstošās piekrastēs un aizaugošos seklūdeņos: Cl. Phragmitetea, All. Magnocaricion.

ĪPAŠAS NORĀDES:
Līdzīgs vairākiem citiem dažādvārpu grupas grīšļiem, sevišķi uzpūstajam (C. rostrata) un knābja (C. rhynchophysa) grīslim. Augs dzeltenzaļš (nevis zilganzaļš vai koši zaļš). Lapas nav tipiski renesveida, nav stīvas, platākas nekā uzpūstajam, bet šaurākas nekā knābja grīslim. Sievišķo ziedu vārpiņas atšķirībā no uzpūstā grīšļa parasti nokarenas. Pūslīši atšķirībā no knābja grīšļa nav perpendikulāri pret vārpiņas asi. Pūslītis pāriet knābītī pakāpeniski (nevis pēkšņi). Augļu gatavības laikā (pataustīt!) sievišķā vārpiņa mīksta, čaugana.
www.latvijasdaba.lv

Pūslīšu grīslis

Kods: A-317-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 24. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
175 KB
S 2000 x 1333 px
1.86 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 5710 x 3806 px
48.34 x 32.22 cm / 300 dpi
16.7 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.