0
info@redzet.lv

Pilsēta » Pilsēta » Pieminekļi, skulptūras, vides objekti

Koka skulptūra Ieriķu dzirnavāsSniegavīrs Dobelē
Lasīt aprakstu
piemiņas akmens mūzikas folkloristam Voldemāram Stelbergam, Folklorists Voldemārs Stelbergs, Piemiņas zīme

piemiņas akmens mūzikas folkloristam Voldemāram Stelbergam

Kods: V-109-12
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2012. gada 16. februārī, Ieriķos
PAR
BRĪVU
667 x 1000 px
72 dpi
163 KB
S 1333 x 2000 px
1.72 MB
M 1653 x 2480 px
14 x 21 cm / 300 dpi
L 1728 x 2592 px
14.63 x 21.95 cm / 300 dpi
2.59 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Spīguļo, saulīt! Voldemāra Stelberga piemiņai
Šie vārdi un latviskā ornamenta saules zīme rotā piemiņas akmeni mūzikas folkloristam Voldemāram Stelbergam pie Ieriķu pamatskolas.

Piemiņas akmeni no Mārsnēnu pagasta atveda un veidoja tēlnieks Voldemārs Koltovs.

V. Stelbergs dzimis 1891. gada 12. martā Drabešu pagasta "Tauriņos" Spāres muižas kalpa ģimenē. Bija uzcēlis arī savu māju "Upmaļus" Ieriķos, taču tā nodega otrā pasaules kara beigās, vācu armijai atkāpjoties. No dzīves folklorists aizgājis 48 gadu vecumā 1939. gada 24. aprīlī sirdstriekas dēļ, būdams Liepas pagastā pie drauga tēlnieka Augusta Jullas. Uz turieni viņš bija devies ar nolūku krāt tautas gara bagātības. Apglabāts Ķempju kapos, kur atdusas arī viņa vecāki un divas māsas. Piemiņas plāksnīte pie kapa atjaunota 2001. gadā.

"Kā tautas melodiju pierakstītājs minams tūlīt aiz Jurjānu Andreja, Emiļa Melngaiļa un Andreja Krūmiņa. V. Stelberga manuskripts, kas satur 2630 folkloras vienību no Cēsu apkārtnes, pieder pie vērtīgākajiem latviešu folkloras krātuves arhīva vākumiem." (No R. Lietiņas raksta "Spīguļo, saulīt!" 2000. g. 13. marta "Druvā")

Komponists un tautas mūzikas pētnieks Jēkabs Graubiņš, atceroties V. Stelbergu, sakarā ar viņa aiziešanu rakstu krājumā "Raksti un Māksla" 1940. g. 5. nr. rakstīja : "Viņa nāve ir liels zaudējums. Rakstu un mākslas kameras tautas gara mantu sekcijai, kuras uzdevumā nelaiķis apceļoja Vidzemes vidieni, vākdams tautas dziesmu un deju melodijas, uzzīmēdams etnogrāfisko, bibliogrāfisko un citu retumu atrašanās vietas... tautu senatni un tās lieciniekus ne vien ļoti labi izprata un mīlēja, ar vērīgu aci un ausi mācēja saskatīt un saklausīt, bet arī ar pratēja roku - fiksēt notīs un zīmējumos,... ar lielu akurātību, nozīmēja uz pūra lādēm, skapjiem, krēsliem, tīnēm, villainēm un citur sastopamos nacionālos rakstus, fiksēja vecu ēku arhitektoniskās īpatnības. "

 Ar draudzīgu un vienkāršu valodu pratis pamudināt veco mantu īpašniekus izrādīt senlietas un atcerēties retus novada vārdus, izteicienus, parunas. Par folklorista V. Stelberga prasmi kontaktēties ar cilvēkiem stāstīja arī viņa pazinēja, tagad liepēniete Anna Kļaviņa, kas šobaltdien atceras no sarunām viņa tēlaino valodu un bagāto iztēli.

Ar savu raženo devumu Latvijas un īpaši Vidzemes kultūrvēsturē Voldemārs Stelbergs ir pelnījis, lai tiktu ierakstīts "Vidusvidzemnieku biogrāfiskās vārdnīcas" papildinājumā.

piemiņas akmens mūzikas folkloristam Voldemāram Stelbergam

Kods: V-109-12
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2012. gada 16. februārī, Ieriķos
PAR
BRĪVU
667 x 1000 px
72 dpi
163 KB
S 1333 x 2000 px
1.72 MB
M 1653 x 2480 px
14 x 21 cm / 300 dpi
L 1728 x 2592 px
14.63 x 21.95 cm / 300 dpi
2.59 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.