0
info@redzet.lv

Daba » Augi » Dārza puķes

Baltās sniegpulkstenītesSpuldzeņu (pūslīšu) nikandra
Lasīt aprakstu
Mežrozīšu augļi, Rožu dzimta, Rožu augļi, Roze (Rosa)

Mežrozīšu augļi

Kods: A-179-18-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2018. gada 1. oktobrī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
92 KB
S 2000 x 1333 px
1.07 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
5.10 MB
XL 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
14.0 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Rožu dzimta 
 Valsts     Augi (Plantae)
 Tips  Segsēkļi (Magnoliophyta)
 Klase Divdīgļlapji (Magnoliopsida)
 Rinda  Rožu rinda (Rosales)
 Dzimta  Rožu dzimta (Rosaceae)

Rožu dzimta (Rosaceae) ir vidēji liela divdīgļlapju klases augu dzimta. Dzimtā ietilpst apmēram 2830 sugas 95 ģintīs. Izplatītākās ģintis ir plūmes (430), rasaskrēsliņi (270), pīlādži (260), vilkābeles (260), klintenes (260) un avenes (250). Dzimtas augi ir sastopami visā pasaulē, taču biežāk — ziemeļu puslodē. Rožu dzimtas augi biežāk ir koki un krūmi, retāk lakstaugi. Latvijā ir aptuveni 125 sugas, tā ir trešā lielākā augu dzimta Latvijas florā. Tiem ir piecas kauslapas un piecas vainaglapas. Starp populārākajiem dzimtas kultūraugiem ir ābeles, plūmes, ķirši, avenes, rozes, spirejas un aprikozes.
lv.wikipedia.org


Rožu dzimta (Rosaceae). Pārsvarā daudzgadīgu lakstaugu, kā arī vasarzaļu koku un krūmu dzimta. Lapām raksturīgas pielapes. Kauslapas un vainaglapas 5 vai 4 (reti skaits cits). Ziedgultne plakana, daudzām sugām labi attīstīta. Augļi sausi vai sulīgi, nereti veidojas no paplašinātās ziedgultnes. Liela dzimta (ap 3370 sugas, ieskaitot sīksugas), kas savu izplatības maksimumu sasniedz ziemeļu puslodes mērenā klimata joslā.

Latvijā ap 125 sugas, trešā lielākā augu dzimta Latvijas florā. Dzimtā pārsvarā ietilpst diezgan parasti atklātās vietās (pļavās), retāk mežos sastopami augi. Adventīvu (ievazātu) vai dārzbēgļu sugu salīdzinoši maz. Raksturīga hibridizācijas tieksme. Daudzās ģintīs (rasaskrēsliņi, spirejas, vilkābeles, rozes, retēji) sugas savstarpēji grūti nodalāmas.
www.latvijasdaba.lv

Rožu dzimtas augi biežāk ir koki un krūmi, retāk lakstaugi. Rožu dzimta ir viena no krāšņākajām, izplatītākajām un daudzveidīgākajām divdīgļlapju klases dzimtām.
 Tā apvieno rožu, ābeļu, plūmju un spireju apakšdzimtas, pavisam ap 3000 sugu.
 Vairums augu ir mūžzaļi vai vasarzaļi daudzgadīgi koki un krūmi, retāk tie ir viengadīgi vai daudzgadīgi lakstaugi.
 Lapas var būt vienkāršas un arī saliktas, ar pielapēm. Pie stumbra tās ievietotas pamīšus, retāk pretēji.
 Ziedi parasti divdzimumu, ar divkāršu, dažkārt arī vienkāršu apziedni, Apziedņa lapas pa 5, dažreiz arī pa 3 vai 4 gredzenā. Putekšņlapu parasti ir daudz (ziedu formulās to apzīmē ar bezgalības zīmi ∞). Dzimtai raksturīgas pazīme ir paplašināta ziedgultne.
 Zieda formula ir Ca5Co5A1-∞G1-∞.
 Ziedi var būt pa vienam vai sakopoti pārveidotās ziedkopās. Ziedus apputeksnē kukaiņi. Augļi ir ābols vai kaulenis, kā arī someņu, sēkleņu, kauleņu vai riekstiņu kopauglis. Starp rožu dzimtas augiem ir daudz krāšņumaugu un augļaugu.

Rozes – augi, kā vārdā nosaukta visa dzimta. Tie ir krāšņumaugi, kas priecē ikvienu un vienlīdz labi izskatās gan Jāņu vainagā, gan greznā vāzē. Rozes aug savvaļā, un apstādījumos, parkos un istabas priekšā.
 Visas rozes ir vasarzaļi krūmi ar vairāk vai mazāk dzeloņainiem dzinumiem. Lapas uz stumbra sakārtotas pamīšus un ir nepāri plūksnaini saliktas, ar pielapēm. Zieda uzbūve līdzīga cietiem rožu dzimtas augiem.
 Zieda formula Ca5Co5A∞G∞.
 Rožu zied krāsa ir atšķirīga katrai sugai.

Pie rožu dzimtas vēl pieder bumbieres, vilkābeles, ievas, pīlādži, korintes, kā arī citzemju augi – mandeles, aprikozes, persiki u.c. Arī ogu krūmi – avenes un zemenes - īpaši plaši izplatīti rožu dzimtas augi. Dārzos audzē visdažādākās zemeņu šķirnes, bet savvaļā aug meža zemenes.

Rožu dzimtas augi ir vērtīgi ārstniecības augi. Rožu dzimtas augi ir ne tikai galvenie augļaugi, ko pie mums lieto uzturā, bet arī vērtīgi un plaši pazīstami ārstniecības augi. Ārstniecībā izmanto rasaskrēsliņus, savvaļas rožu ziedus un augļus, retēju sakneņus pīlādžu, aroniju un vilkābeļu augļus.
raksti.daba.lv

Mežrozīšu augļi

Kods: A-179-18-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2018. gada 1. oktobrī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
92 KB
S 2000 x 1333 px
1.07 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
5.10 MB
XL 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
14.0 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.