0
info@redzet.lv

Daba » Augi » Savvaļas augi, puķes

Ilggadīgā mārpuķītePļavas zāles
Lasīt aprakstu
Makstainā spilve, Makstainā spilve (Eriophorum vaginatum), Purva augi, Spilve (Eriophorum)

Makstainā spilve

Kods: A-0108-08
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2008. gada 27. aprīlī
PAR
BRĪVU
667 x 1000 px
72 dpi
187 KB
S 1333 x 2000 px
3.05 MB
M 1580 x 2370 px
13.38 x 20.07 cm / 300 dpi
3.8 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Makstainā spilve - Eriophorum vaginatum L.

Makstainā spilve - angliski: hare’s-tail Cottongrass; vāciski: Scheidiges Wollgras; zviedru: tuvull; igauņu: tupp-villpea; lietuviešu: kupstinis švylys; krievu: пушица влагалищная

Apraksts:
Daudzgadīgs, vidējs (ga 20-70 cm) grīšļu dzimtas lakstaugs. Veido ceru. Stublāju daudz, tie stāvi un gludi. Piezemes lapas lineāras, šauras, īsākas nekā stublājs. Makstis iesārtas, šķeldrainas. Lapas uz stublāja reducētas uzpūstās makstīs. Stublāja galotnē viena (ga 1-3 cm) vārpiņa. Divdzimumu ziedi segplēkšņu žāklēs. Zieda segplēksne smaila, pelēcīga. Apziedni veido pavedienveidīgi matiņi, divdzimumu ziedā putekšņlapas un drīksnas pa 3. Pie augļa - riekstiņa - gari (ap 2 cm), balti lidmatiņi, kas veidojas no apziedņa. Zied aprīļa beigās un maijā.

Izplatība:
Plaši ziemeļu puslodē polam tuvos apvidos sastopama suga.

Latvijā bieži visā teritorijā.

Biotopi:
Dažāda lieluma grupas (vietām monodominantas audzes) sūnu, retāk pārejas purvos, purvainos priežu mežos un pārpurvotos ezeru krastos. Raksturīga suga augu sabiedrībās sūnu purvos: Cl. Oxycocco-Sphagnetea, O. Sphagnetalia magellanici un pārpurvotos priežu mežos (Cl. Vaccinio-Piceetea, All. Dicrano-Pinion, Ass. Vaccinio uliginosi-Pinetum).

Īpašas norādes:
Vienīgā spilvju suga Latvijā ar 1 stāvu galotnes vārpiņu (nevis vārpiņas vairākas, nokarenas).
www.latvijasdaba.lv


Grīšļu dzimtai pieder daudzgadīgi, viengadīgi, retāk divgadīgi lakstaugi ar trīsšķautnainu, cilindrisku vai plakanu stublāju. Ziedi sīki, viendzimumu vai divdzimumu, sausu, ādainu segplēkšņu žāklēs vārpiņās, kas savukārt veido ķekarveidīgas, galviņveidīgas vai citādas saliktās ziedkopas. Galvenokārt mitru pļavu, zāļu purvu, ūdeņu un to krastmalu augi, retāk sastopami sausos biotopos.

Spilvēm (Eriophorum) apziednis sastāv no daudziem pavedienveidīgiem matiņiem, kas, auglim nogatavojoties, stipri pieaug garumā un veido balto lidpūku no kā augi dabūjuši arī savu latvisko nosaukumu.

No spilvēm sūnu un pārejas purvos bieži sastopama makstainā spilve (Eriophorum vaginatum). Tā aug ciešos ceros. Stublāji līdz 70 cm gari. Ziedu vārpiņa viena, stublāja galā. Zied IV, V.
latvijas.daba.lv

Makstainā spilve

Kods: A-0108-08
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2008. gada 27. aprīlī
PAR
BRĪVU
667 x 1000 px
72 dpi
187 KB
S 1333 x 2000 px
3.05 MB
M 1580 x 2370 px
13.38 x 20.07 cm / 300 dpi
3.8 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.