0
info@redzet.lv

Dzīvnieki » Putni » Zvirbuļveidīgo kārta

ZaļžubīteMelnais erickiņš (jaunais putns)
Lasīt aprakstu
Mājas zvirbulis, Mājas zvirbulis (Passer domesticus), Zvirbuļi, Zvirbuļveidīgie, Putni

Mājas zvirbulis

Kods: D-128-10
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2010. gada 25. aprīlī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
172 KB
S 2000 x 1334 px
1.79 MB
M 2480 x 1654 px
21 x 14 cm / 300 dpi
2.21 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Mājas zvirbulis (Passer domesticus) 
Klasifikācija 
Valsts Dzīvnieki (Animalia)
Tips Hordaiņi (Chordata)
Klase Putni (Aves)
Kārta Zvirbuļveidīgie (Passeriformes)
Dzimta Zvirbuļu dzimta (Passeridae)
Ģints Zvirbuļi (Passer)
Suga Mājas zvirbulis (P. domesticus)

Mājas zvirbulis (latīņu: Passer domesticus; angļu: House Sparrow; vācu: Haussperling; krievu: Домовый воробей)

Mājas zvirbulis (Passer domesticus) ir mazs, brūnganpelēks zvirbuļveidīgo kārtas, zvirbuļu dzimtas putns; nometnieks un kosmopolīts — viens no pazīstamākajiem un biežāk sastopamajiem pilsētas putniem Latvijā. Saskaņā ar 2009. gada pētījumiem ligzdojošo pāru skaits, salīdzinot ar2006. gadu, palielinās.

Izskats un raksturojums: Mājas zvirbulis ir neliela līdz vidēja liela auguma putns; tā garums ir aptuveni 14-15 cm, bet masa nepārsniedz 30 g. Zvirbuļa apspalvojums variē, atkarībā no dzimuma. Tēviņam ir brūna mugura, kas klāta ar tumšām svītrām, pelēcīgs vēders un galvas virspuse ar gaišiem “vaidziņiem”. Arī mātītei mugura tumši svītrota, bet tās apspalvojums nav tik krāšņs. Zvirbuļu mazuļi ir brūnīgāki. Zvirbulis ir skaļš un sabiedrisks putns. Ligzdo zvirbuļi parasti nelielās kolonijās, bet rudeņos un ziemās pulcējas baros.

Izplatība: Zvirbulis sastopams gandrīz visā pasaulē vietās, kur mīt cilvēki. Sevišķi daudz to ir ASV, savukārt dažviet Eiropā tā skaits sarūk. Nīderlandē, piemēram, mājas zvirbulis skaitās apdraudēts putns. Iekštelpā tas ligzdu izbūvēs sienas iedobumā, pažobelē vai bēniņos, bet dabā sameklēs koka dobumu vai krūmāju. Dažkārt zvirbulis var būt tik nekaunīgs, ka vai nu ieņems jau cita putna ierīkotu ligzdu, vai arī uzbūvēs tai pa virsu savējo, pat ja tajā jau būs “apdzīvota”. Zvirbulis parasti vienā reizē izdēj 5-6oliņas.

Latvijā zvirbulis sastopams visā teritorijā augu gadu. Mājas zvirbulis mitinās pilsētās un apdzīvotās vietās, tomēr cilvēka klātbūtnē tas būs uzmanīgs un veikls. Ārpus pilsētām sastopams fermās, kūtīs un staļļos, kur var viegli atrast barību un arī ligzdošanas vietu. Iekštelpā tas ligzdu izbūvēs sienas iedobumā, pažobelē vai bēniņos, bet dabā sameklēs koka dobumu vai krūmāju. Dažkārt zvirbulis var būt tik nekaunīgs, ka vai nu ieņems jau cita putna ierīkotu ligzdu, vai arī uzbūvēs tai pa virsu savējo, pat ja tajā jau būs “apdzīvota”. Zvirbulis parasti vienā reizē izdēj 5-6 oliņas. No visiem putniem, zvirbulim ir visīsākais inkubācijas periods jeb laiks, kamēr dīglis attīstās olā — 10-12 dienas. Vienā vasarā zvirbuļu mātīte var pagūt izdēt 25 olas.

lv.wikipedia.org

Mājas zvirbulis

Kods: D-128-10
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2010. gada 25. aprīlī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
172 KB
S 2000 x 1334 px
1.79 MB
M 2480 x 1654 px
21 x 14 cm / 300 dpi
2.21 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.