0
info@redzet.lv

Dzīvnieki » Mājdzīvnieki » Zirgi

PonijsMājas ēzelis
Lasīt aprakstu
Mājas ēzelis, Mājas ēzelis (Equus asinus), Ēzelis

Mājas ēzelis

Kods: D-0399-08
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2008. gada 24. septembrī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
264 KB
S 2000 x 1334 px
3.08 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3496 x 2331 px
29.6 x 19.74 cm / 300 dpi
7.8 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Mājas ēzelis (Latīņu val. – Equus asinus; Angļu val. – Domestic Ass; Krievu val. – Осел домашний) ir zirgu dzimtas (Equidae) zirgu ģints (Equus) ēzeļu apakšģints (Asinus) viena no sugām. Pastāv uzskats, ka tas ir cēlies no Āfrikas savvaļas ēzeļa (Equus afracanus). Skarbo dzīves apstākļu ietekmē ēzelis izveidojies par ļoti spēcīgu un izturīgu dzīvnieku, kas veic lielus attālumus, nesdams smagas kravas, turklāt patērē maz barības un ūdens.

Dažādās ēzeļu sugas savā starpā var krustot, tomēr tādi pēcnācēji ir neauglīgi. Populārs ir zirga un mājas ēzeļa hibrīds, ko sauc par mūli.
Mājas ēzelis tika pieradināts apmēram 3 000 gadus pirms mūsu ēras Ēģiptē. Ir avoti, kuros minēts 6 000 g.p.m.ē. Katrā ziņā tas ir noticis tajā pašā laikā, kad tika pieradināts zirgs. Mājas ēzelis kļuva populārs kā darba dzīvnieks un strauji izplatījās visā pasaulē. Arī mūsu dienās ēzelis daudzās valstīs nav zaudējis savu lomu saimnieciskajā dzīvē un to skaits turpina pieaugt.

Ēzeļu izmērs skaustā var būt dažāds, tas ir robežās no 90 cm līdz 140 cm. Vīrišķā dzimuma ēzeļi parasti ir lielāki nekākā ēzeļmātes. Spāņu Andalūzijas ēzeļa šķirnes dzīvnieki var sasniegt pat 160 cm skaustā.

Ēzeļa dabiskā vide ir tuksnesis, tā iespaidā ēzelim ir izveidojušās īpatnējas zirgu dzimtai īpašības. Atšķirībā no zirgiem, kas dzīvo ciešos baros, ēzeļu bars ganās diezgan izklaidus. Ēzeļiem ir skaļa balss, kuru tie izmanto, lai viens ar otru sazinātos plašā teritorijā. Ēzeļa saucienu var dzirdēt pat 3 kilometru attālumā. Ēzeļiem ir lielas ausis, un tie var uztvert skaņas no daudz lielākiem attālumiem, nekā citi zirgi. Ja ēzelim draud briesmas, tad tas sevi aizstāvēs ar spēcīgu pakaļkāju spērienu, kā arī ar kodieniem un priekškāju sitieniem.
Ēzeļiem ir ietiepīga un spītīga dzīvnieka slava, kas neatbilst patiesībai. Šis stereotips ir izveidojies tādēļ, ka cilvēki bieži nesaprot un pārprot ēzeļa augsti attīstīto pašaizsardzības instinktu. Ir ļoti grūti piespiest ar spēku vai varu ēzeli kaut ko izdarīt, ja tas uzskatīs, ka pieprasītais uzdevums ir bīstams viņa dzīvībai. Ja cilvēks izprot šo ēzeļa rakstura šķautni, tad viņš ātri atklāj, ka tas ir inteliģents, uzmanīgs, draudzīgs, rotaļīgs un kārs mācīties dzīvnieks. Ēzeļus bieži tur kopā ar zirgiem vai ponijiem, jo tiek uzskatīts, ka tie nomierina nervozus zirgus. Ja ēzelis ir bijis pazīstams ar ķēvi un tās kumeļu, tad pēc tam, kad kumeļš ir atšķirts no mātes, tas nepatīkamās situācijās meklē glābiņu pie ēzeļa.

Ja kāds cilvēks iegūst ēzeļa uzticību, tad viņš iegūst lojālu un ļoti atsaucīgu draugu. Tādēļ valstīs, kurās ēzelis ir bijis populārs darba dzīvnieks, mainoties saimnieciskajai dzīvei, ēzelis joprojām tiek audzēts un turēts kā mājas mīlulis.

lv.wikipedia.org

Mājas ēzelis

Kods: D-0399-08
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2008. gada 24. septembrī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
264 KB
S 2000 x 1334 px
3.08 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3496 x 2331 px
29.6 x 19.74 cm / 300 dpi
7.8 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.