0
info@redzet.lv

Dzīvnieki » Dzīvā radība » Tauriņi

Rāceņu baltenisAprasojis tauriņš
Lasīt aprakstu
Lielais nātru raibenis, Lielais nātru raibenis (Vanessa atalanta), Raibeņi, Tauriņi, Kukaiņi

Lielais nātru raibenis

Kods: D-285-10
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2010. gada 14. septembrī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
234 KB
S 2000 x 1334 px
2.57 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3259 x 2173 px
27.59 x 18.4 cm / 300 dpi
5.96 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Lielais nātru raibenis (Vanessa atalanta) ir viens no Eiropas faunas košākajiem dienas tauriņiem. Spārnu plētums 55-63 mm. Lielā nātru raibeņa divkrāsainie, neskaitāmiem zarotiem izaugumiem klātie kāpuri vasaras pirmajā pusē atrodami satītās nātru lapās. Pieauguša kāpura garums ir aptuveni 40 mm. Kūniņas karājas, ar ķermeņa pakaļgalu piestiprinājušās pie zāļu stiebriem vai dažādiem priekšmetiem. Tauriņi izšķiļas vasaras otrajā pusē. Lielo nātru raibeni uz ziediem var redzēt reti. Priekšroku tas dod iztecējušai, rūgstošai koku sulai, viņu piesaista arī saspiesti augļi. Lielais nātru raibenis mēdz veikt tālus pārlidojumus; pašreiz šī suga izplatīta uz sauszemes gandrīz visā pasaulē. Populācijas nepārtraukti sajaucas, tādēļ tik plašā teritorijā neveidojas ģeogrāfiskās formas.

Latvijā lielais nātru raibenis ir parasta suga. Katru gadu vasaras vidū novērojami tā ieceļojumi no dienvidu rajoniem, dažreiz lielā skaitā, tādēļ tauriņu skaits dažādos gados ir atšķirīgs. Zinātnieki noskaidrojuši, ka Centrālajā Eiropā tieši ceļojošajiem īpatņiem ir izšķiroša nozīme sugas saglabāšanā. Dažreiz Latvijā konstatēti arī lielā nātru raibeņa ziemošanas gadījumi.

latvijasdaba.lv

To, ka tauriņi lieliski lido, redzējis ikviens. Tiešām, dažiem tauriņiem, piemēram, sfingiem, lidošanas ātrums var sasniegt pat 60 km stundā! Tauriņš var nolidot vairāk nekā divus tūkstošus kilometru? Latvijā sastopamas gandrīz 200 tauriņu sugas, kas īstenībā nemaz nepieder pie mūsu faunas. Šie tauriņi šeit atlido regulāri vai nejauši, pārvarot no dažiem simtiem līdz pat vairākiem tūkstošiem kilometru!

Dažu tauriņu dzīvesveids ir līdzīgs gājputnu ieradumiem. Klasiskie piemēri – lielais nātru raibenis jeb admirālis (Vanessa atalanta) un dadžu raibenis (Cynthia cardui): katru gadu vasaras vidū šie tauriņi lielos baros atlido pie mums no ziemošanas rajoniem – Dienvideiropas un Ziemeļāfrikas. Pēc pārošanās un olu dēšanas tauriņi aiziet bojā, un tur neko nevar darīt – tauriņu mūžs ir īss, un viņi vairojas tikai vienreiz mūžā. Kad kāpuri izaug lieli, tie iekūņojas, un vasaras beigās no kūniņām izšķiļas jaunie tauriņi. Īsu brīdi vasaras beigās tie palidinās pa dzimto vietu, bet rudenī šie raibspārņi atkal dodas uz dienvidiem pārlaist ziemu. Nākamajā gadā viss atkārtojas.

videsvestis.lv

Lielais nātru raibenis

Kods: D-285-10
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2010. gada 14. septembrī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
234 KB
S 2000 x 1334 px
2.57 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3259 x 2173 px
27.59 x 18.4 cm / 300 dpi
5.96 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.