0
info@redzet.lv

Pilsēta » Arhitektūra » Pilis, pilsdrupas, muižas

Bruknas muižas interjersSkulptūra Bruknas muižas dārzā
Lasīt aprakstu
Lauva pie Bruknas muižas ieejas kāpnēm, Bruknas muiža, Kalna svētību kopiena, Priesteris Andrejs Mediņš

Lauva pie Bruknas muižas ieejas kāpnēm

Kods: V-184-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 19. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
129 KB
S 2000 x 1333 px
1.57 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 5664 x 3776 px
47.96 x 31.97 cm / 300 dpi
12.5 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Bruknas vēsture
Gluži kā vīziju Bārbeles mežu ieloka piekalnē apmeklētāji ierauga Bruknas muižu. Tā atrodas vien 12 kilometru no Rīgas – Skaistkalnes šosejas un 20 kilometru no Bauskas. Bruknas muižas cēlēji un īpašnieki līdz 1920. gadam bija vācbaltu aristokrātu sena dzimta – baroni Korfi. Zemgalē un Kurzemē viņiem piederēja vairākas muižas, to vidū – apmēram 20 kilometrus no Bruknas esošā Skaistkalnes (Šenbergas) muiža. Bruknas muižas ansamblis tika uzbūvēts 18. gadsimta vidū, bet muižas pašreizējais veidols ir neoklasicisma stila pārbūve, kas tika veikta 19. gadsimtā. Bruknas kungu māja ideāli iekļaujas Zemgales rāmajā ainavā. Nama būvapjoms nav mainījies – tikai iekštelpas un parka zona.

Kalna svētību kopienai, piesaistot dažādu Eiropas Savienības un vietējo fondu līdzekļus, izdevās restaurēt ēkas fasādi un veikt citus infrastruktūras uzlabojumus. Vestibilā pie ieejas Bruknas Svētās Dievmātes kapelā uzmanību saista kopienas bijušā iedzīvotāja neparasts sienas gleznojums – senatnes un  tagadnes romantiska versija par Bruknas muižu.

Bruknas muižas dārzs
Bruknas muižas dārzs ir mākslas darbs. Tas ir veidots, lai neizskatītos pēc nevainojama, pārāk perfekta mākslas darba. Dārzs ir dzīvs un elpojošs. Tikai Bruknā var redzēt Eiropas dārzu pirmsākuma versiju – Renesanses dārzu. Tajā nav puķu un ziedošu krūmu, jo ar zemu dzīv- žogu norobežotajos bosketos aug kāposti, bietes, burkāni un garšaugi. To lapotne un krāsas rada interesantu saspēli no pavasara līdz pat vēlam rudenim. Šādus dārzus 15. – 16. gadsimtā Eiropas klosteru slēgtajos pagalmos veidoja mūki. Tikai vēlāk dārzeņu un aromātisko augu stādījumus nomainīja ziedi un krūmi. Bruknas Renesanses dārzu no citām funkcionālajām zonām norobežo dienziežu stādījumu kolekcija.

Dārza īpašie akcenti ir jaunā tēlnieka Sanda Aispura veidotās skulptūras. Dārza apakšējā terasē tiek veidots dzīvžoga labirints – meditācijas vieta. Siltajā sezonā Bruknas muižas apmeklētāji var baudīt rāmo ainavu, iekārtojoties uz ērtajiem dārza soliem.

Interjers Bruknas muižas kungu mājā
19. gadsimta pirmās puses vēsturiskajā celtnē – nebija saglabājies neviens vēsturiskais interjers. Kalna svētību kopienas dibinātājs Andrejs Mediņš, konsultējoties ar Latvijas vadošajiem mākslas zinātniekiem, izvēlējās alternatīvu risinājumu. Tika nolemts netiekties pēc autentiskuma, bet izmantot radošu pieeju. Ikviens Bruknas muižas publiskais interjers ir brīvprātīgo palīgu – mākslas studentu un citu entuziastu – veidots. Tie ir Latgales, Kurzemes, Rīgas jaunie mākslinieki un domubiedru grupas. Bruknas muižas bibliotēkas klasisko aprīkojumu izgatavojuši Rīgas Amatniecības vidusskolas diplomandi, Ēģiptes zāles griestus apgleznojuši Rēzeknes jaunie mākslinieki, bet jau vairākus gadus Bruknas muižas atdzimšanai sevi velta Latvijas Mākslas akadēmijas talantīgie absolventi Sandis un Brigita Aispuri. Sandis ir arī Bruknas baznīcas jeb Apustuļu kapelas interjera un eksterjera projekta autors. Viņš savu talantu jau studiju laikā apliecināja Saldus Svētā Pētera un Pāvila katoļu baznīcas interjera izveidē.
www.brukna.lv
brukna.lv

Bruknas muižas (vācu: Brucken) kungu māja atrodas Bauskas novada Dāviņu pagasta Bruknā Iecavas upes krastā. Līdz 1920. gada Latvijas agrārajai reformai muiža piederēja Korfu dzimtai.

Vēsture
Bruknas muižas kungu māja celta 18. gadsimta 3. ceturksnī un pārbūvēta 19. gadsimta 2. ceturksnī. Pēc Latvijas agrārās reformas muižas kungu mājā izvietoja pamatskolu. No 1927. līdz 1931. gadam tajā notika remontdarbi. Pēc skolas slēgšanas 1966. gadā ēku pielāgoja atsevišķu dzīvokļu iekārtošanai. Lielajā pils zālē izveidoja skatuvi un telpu kinomehāniķim.

Kopš 2001. gada muižā darbojas sabiedriska organizācija "Kalna svētību kopiena", kuras struktūra veidota pēc narkomānu atveseļošanas sistēmas "Cenacolo" parauga. Rehabilitācijā tiek izmantotas lūgšanas un darba terapija, nevis medikamenti. 

2011. gadā "Kalna svētību kopiena" veica Hipotēku un zemes bankas finansēto projektu "Renesanses dārza atjaunošana Bruknas muižā" un Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansēto projektu "Bruknas muižas vienkāršotās renovācijas pasākumi". 

Muižas ansamblis
Muižas kungu mājai ir divstāvu centrālā daļa, kam abās fasādēs piekļaujas plakani portaki ar joniskā ordera pilastriem. No tās izvirzās divi sānu korpusi. Līdz mūsdienām ir saglabājusies daļa no koka apdares, dažu logu aiļu slēģi un misiņa durvju viras ar ozolzīlītes gabinām. Autentiskas ir vītņu veida koka kāpnes, kas ved uz muižas otro stāvu.

Bruknas muižas ansamblis ietver arī divas klētis un kūti. Muižas parkā ierīkots renesanses dārzs. Pretim muižai atrodas Bruknas pilskalns. Bruknas Caunēnu kapos atrodas Korfu dzimtas kapliča.

Bruknas muižā ir iespējams izīrēt telpas banketiem un pasākumiem, katru gadu te notiek Renesanses svētki un mākslas plenēri.
lv.wikipedia.org

Lauva pie Bruknas muižas ieejas kāpnēm

Kods: V-184-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 19. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
129 KB
S 2000 x 1333 px
1.57 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 5664 x 3776 px
47.96 x 31.97 cm / 300 dpi
12.5 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.