0
info@redzet.lv

Pilsēta » Pilsēta » Pilsēta naktī

Piemineklis Mārim Liepam, RīgaPie Laimas pulksteņa
Lasīt aprakstu
Laimas pulkstenis naktī, Laimas pulkstenis, Rīga (pilsēta)

Laimas pulkstenis naktī

Kods: R-161-14
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2014. gada 05. septembrī
PAR
BRĪVU
667 x 1000 px
72 dpi
154 KB
S 1333 x 2000 px
2.45 MB
M 1653 x 2480 px
14 x 21 cm / 300 dpi
L 2592 x 3888 px
22 x 33 cm / 300 dpi
7.66 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Laimas pulkstenis ir viens no zināmākajiem Rīgas simboliem, pie kura tikšanos norunā gan rīdzinieki, gan galvaspilsētas viesi. Laimas pulkstenis atrodas ļoti izdevīgā vietā, netālu no Brīvības pieminekļa, Latvijas Nacionālās operas, Bastejkalna.

Brīvības un Basteja bulvāra (tagad - Z.A.Meierovica bulvāra) krustojumā pie Kolonādes kioska, iepretim „Hotel de Rome” 1924. gadā uz vienkārša dzelzs konstrukcijas balsta uzstādīja pulksteni ar praktisku nolūku - ļaut rīdziniekiem ierasties darbā precīzi laikā.  30-to gadu sākumā četrskaldņu stabu papildināja šokolādes fabrikas „Riegert” reklāma, bet kopš 1936. gada pulksteņa balsta četras plaknes rotā uzraksti „Laima”. Pēc Otrā pasaules kara ilgus gadus pulkstenis tika izmantots kā politiskās informācijas stends. 1999. gadā to pilnībā rekonstruēja par AS "Laima" līdzekļiem. 2007. gada martā tika veikts kosmētiskais remonts, bet 2009. gadā atjaunoja sānu paneļus un pārkrāsoja pamatni. Laimas pulkstenis ir viens no Rīgas atpazīstamākajiem simboliem. Tā ir iecienīta  rīdzinieku un pilsētas viesu tikšanās vieta.
lv.wikipedia.org
www.laima.lv
www.rigaspieminekli.lv
stay.liveriga.com

 

"Laimas" vēsture

2015
„Laima” zīmols tiek pievienots uzņēmumam SIA “Orkla Confectionery and Snacks Latvija”, kas ir viens no vadošajiem konditorejas un uzkodu uzņēmumiem Baltijas valstīs, pārstāvot tādus vēsturiskos zīmolus kā Selga, Staburadze,  Ādažu īstie Čipsi,  The original Taffel snacks, Old Town Bakery, Pedro, Mammas, “Laimas” šokolādes muzejs.

2013
Tiek atklāts “Laimas” šokolādes muzejs.

2010
Pirmizrādi piedzīvo filma “Saldumu pilsēta”, kurā atspoguļota Latvijas saldumu ražotāju un “Laimas” vēsture kopš pašiem pirmsākumiem.

2005
Tiek atklāta Šokolādes istaba, kas kalpo par pamatu vēlākajam “Laimas” šokolādes muzejam.

1999
Tiek rekonstruēts zīmola „Laima” pulkstenis Rīgas centrā.

1998
Fabrika „Uzvara” tiek pievienota saldumu ražotājam „Laima”, un līdz ar to tādi produkti kā zefīrs un karameles iegūst jaunu zīmolu.

1980
„Laima”, līdzīgi kā citos īpašos notikumos, izdod speciālu saldumu izlasi par godu Olimpiskajām spēlēm Maskavā.

1959
Pieaugot pieprasījumam pēc saldumiem, tiek pabeigta Latvijas saldumu fabriku specializācija, uzņēmumam „Laima” koncentrējoties uz šokolādes izstrādājumu ražošanu, bet fabrikai „Uzvara”(iepriekš “Gēgingers) – karameļu, zefīru, pastilas un halvas ražošanu.

1958
„Laimā” ražo 169 dažādus saldumus, un to skaitā ietilpst konfektes Serenāde, Trifele, Sarkanā Magone, Vāverīte un Prozit.

1940
„Laima” tiek nacionalizēta, saldumu fabrikas „Gēgingers” vārds tiek nomainīts uz „Uzvara”

1938
Rīgā atrodas pieci „Laima” zīmola veikali, kamēr citās lielākajās Latvijas pilsētās veikalu kopskaits sasniedz 10. „Laima” saldumi tiek eksportēti uz ASV, Lielbritāniju. Āfriku, Franciju un Zviedriju.

1937
Latvijas valdība uzpērk AS “Rigerts” un “Laimas” akcijas un rūpnīcas apvieno, tāpēc pamatoti var teikt, ka mūsdienu “Laimas” šokolādes gatavošanas prasme sākusies 1870.gadā ar Rigerta fabrikas nodibināšanu.

„Laima” saldumu meistars, atzīstoties mīļotajai sievietei savās jūtās, rada oriģinālu konfekti, kurai tiek dots vārds „Serenāde”.

1936
„Lielais Pulkstenis” Rīgas centrā tiek izrotāts ar „Laima” logotipu, un kopš tā laika tas sabiedrībā ir zināms kā „Laima” pulkstenis.

Tiek pabeigta Staņislava Borbala projektētā „Laima” administrācijas ēka Miera un Palīdzības ielu stūrī.

1931
Saldumu ražotājs „Laima” ražo dažāda veida saldumus, tai skaitā – arī košļājamo gumiju.

1925
“Maķedonijas” dibinātāji izveido jaunu akciju sabiedrību ar nosaukumu “Laima”.

1924
Rīgas centrā tiek novietots centrālais pulkstenis, kas sākotnēji sabiedrībā bija zināms kā “Lielais pulkstenis”.

1921
Vairāki ebreju tirgotāji nodibina saldumu fabriku “Maķedonija”, kurā sākotnēji strādā tikai 4 darbinieki.  Fabrika atradās Rīgā, tagadējā Miera ielā (toreiz – Katrīnes iela). Uzņēmums strauji auga, paplašināja darbību, un 1930. gadā tajā strādāja jau 500 darbinieku.

1881
Tiek dibināta Gēgingera fabrika, kas ražo visu, sākot no šokolādes un beidzot ar zivju konserviem. Gēgingera fabrika kļuva par Rigerta fabrikas lielāko konkurentu.

1870
Rīgā, Zaļajā ielā 4 Teodors Rigerts atver pirmo šokolādes ražotni Latvijā. Gadu gaitā Rigerta fabrika kļuva par vienu no lielākajām saldumu ražotājām Baltijā un Krievijā.
www.laima.lv

Laimas pulkstenis naktī

Kods: R-161-14
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2014. gada 05. septembrī
PAR
BRĪVU
667 x 1000 px
72 dpi
154 KB
S 1333 x 2000 px
2.45 MB
M 1653 x 2480 px
14 x 21 cm / 300 dpi
L 2592 x 3888 px
22 x 33 cm / 300 dpi
7.66 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.