0
info@redzet.lv

Dzīvnieki » Dzīvā radība » Kukaiņi

KrabjzirneklisAprasojusi mārīte uz zāles stiebra
Lasīt aprakstu
Krabjzirneklis, Parastais krabjzirneklis (Misumena vatia), Zirnekļi (Araneae)

Krabjzirneklis

Kods: D-095-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 8. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
111 KB
S 2000 x 1333 px
1.63 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 5399 x 3599 px
45.71 x 30.47 cm / 300 dpi
13.0 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Parastais krabjzirneklis - Misumena vatia (Clerck, 1757) (Misumena citrea, Thomisus viridis)

Parastais krabjzirneklis - angliski: goldenrod crab spider; vāciski: Veränderliche Krabbspinne, Gelbe Krabbspinne; zviedru: blomkrabbspindel; igauņu: krabiämblik; lietuviešu: geltonasis žiedvoris; krievu: желтый паук-бокоход, мизумена косолапая

Apraksts:
Neliels vai vidēja lieluma zirneklis (ga 0,5-1,2 cm), mātītes manāmi lielākas. Raksturīga zirnekļiem neparasti spilgta zaļgandzeltena krāsa, kas variē no blāvi dzeltenbaltas līdz ļoti spilgti zaļgandzeltenai. Krāsa pielāgojas to ziedu (augu) krāsai, uz kuriem parastais krabjzirneklis medī. Noskaidrots, ka šīs pārmaiņas regulē īpašs pigments, kas atrodas zirnekļa ķermenī un spēj pārvietoties dažādos šūnu slāņu līmeņos; pilnīga krāsojuma nomaiņa starp baltu-dzeltenu aizņem no nedēļas līdz pusotrai. Raksturīgs saplacināts ķermenis, galvkrūtis manāmi mazākas nekā pilnīgi noapaļotais bumbierveida vēders. Pēc pilnīgi noapaļotajām galvkrūtīm un vēdera šī suga atšķirama no izskatā līdzīgā, bet Latvijā reti sastopamā stūrainā spīļzirnekļa (Thomisus onustus), kam galvkrūšu un vēdera aizmugurējie stūri ar skaidri redzamiem izciļņiem. Kā visi krabjzirnekļi, pārvietojas sāniski, kā arī pirmie divi ejkāju pāri gari, saliekti, atgādina spīles. Ķeramtīklus neveido, upuriem - dažādiem kukaiņiem, kuri putekšņus un nektāru vācot, apmeklē ziedus - uzglūn paslēpies zieda apmalē vai zem zieda. Latvijā un citur mūsu reģiona kaimiņvalstīs visbiežāk uzturas uz dažādiem kurvjziežiem. Medī dienas gaišajā laikā. Olu kokonu mātīte paslēpj zālē. Jaunie zirnekļi izšķiļas tā paša gada vasaras beigās un ziemo uz zemes, palienot zem kāda priekšmeta. Pieauguši tie kļūst tikai nākamā gada pavasarī - ap maiju-jūniju.

Izplatība:
Plaši ziemeļu puslodē Z Amerikā un Eirāzijā sastopams krabjzirnekļu dzimtas zirneklis. Latvijā diezgan bieži visā teritorijā.
www.latvijasdaba.lv

Krabjzirneklis

Kods: D-095-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 8. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
111 KB
S 2000 x 1333 px
1.63 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 5399 x 3599 px
45.71 x 30.47 cm / 300 dpi
13.0 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.