0
info@redzet.lv

Daba » Ainava » Parks

Kokneses dabas parksLazdukalns jeb tautā dēvētais Špakovska parks
Lasīt aprakstu
Kokneses dabas parks, Kokneses dabas parks, Kokneses parks, Kokneses pilsdrupas, Ziema, Kokneses novads

Kokneses dabas parks

Kods: V-095-12
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2012. gada 12. februārī, Koknesē
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
226 KB
S 2000 x 1333 px
2.49 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
7.63 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Starp atjaunoto muižas ansambli un Kokneses pilsdrupām atrodas Kokneses parks. Šī ir koknesiešu un pilsētas viesu iemīļota atpūtas vieta. Zem parka atrodas viduslaiku Kokneses drupas, kas glabā sevī senās Hanzas pilsētas laika liecības un stāstus par Kokneses agrāko varenību un nozīmīgajiem tirdzniecības ceļiem. Vēstures mīļotājus te iepriecinās parkā apskatāmie zviedru laiku riņķa krusti un čuguna lielgabali, Kokneses pilsdrupas, Otrā pasaules karā kritušo apbedījumi, kā arī piemiņas akmens “Pērses meitene”, kas uzstādīts Pērses krastā, netālu no vietas, kur līdz 1966. gadam atradās slavenais Pērses ūdenskritums.

Veidots1900. gadā pie Pērses ietekas Daugavā. Parka platība ir 18 ha. Ir saglabājusies mežaparka josla Pērses kreisajā krastā, centrālais masīvs, kā arī apstādījumi gar estrādi un II Pasaules karā kritušo kapiem. Sastopamas vairākas introducēto un aizsargājamo augu sugas.
www.mammadaba.lv

Koknese, ar Daugavas krastu, kas ir krāšņs jebkurā gadalaikā, ir nozīmīga kultūrvēsturiska vieta, kā arī ievērojams tūrisma centrs. Ciemiņus un tūristus īpaši saista plašais Kokneses parks ar reti sastopamajiem kokiem un savvaļas puķēm, ar senajām pilsdrupām, ar daudziem citiem vēstures un kultūras pieminekļiem.

1209.gadā bīskaps Alberts te lika bijušās senlatviešu koka pils vietā uzcelt mūra pili. Ziemeļu kara laikā, 1701.gadā, sakši atkāpjoties pili uzspridzina, un tā vairs netika atjaunota. Līdz 1966.gadam pilsdrupas atradās augstu kalnā, bet būvējot Pļaviņu HES ūdenskrātuvi, tās pamatus appludināja Daugavas un Pērses ūdeņi.
www.irlaiks.lv

Parks, kas veidots 1900. gadā pie Pērses ietekas Daugavā. Šī ir koknesiešu un pilsētas viesu iemīļota atpūtas vieta. Parkā atrodas viduslaiku Kokneses pilsdrupas, kas glabā sevī senās Hanzas pilsētas laika liecības un stāstus par Kokneses agrāko varenību un nozīmīgajiem tirdzniecības ceļiem. Parkā pie vidusskolas atrodas atjaunotā strūklaka „Fauna galva”, kas 20. gs. trīsdesmitajos gados atradās netālu no leģendārā appludinātā Pērses ūdenskrituma, kura vietu upes krastā iezīmē J. Zihmaņa akmens skulptūra „Pērses meitene”. Parkā atradīsiet koktēlnieku – brāļu Aigara un Ivara Rūrānu veidoto skulptūru „Pūcīte” un „Sams”, kā arī tēlnieka Ģ. Burvja veidoto 11 m augsto koka skulptūru „Mūžībai” un tējas namiņu – lapeni. Vēstures mīļotājus te iepriecinās parkā apskatāmie zviedru laiku riņķa krusti un čuguna lielgabali, Otrā pasaules karā kritušo apbedījumi.
turisms.wix.com

Kokneses dabas parks

Kods: V-095-12
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2012. gada 12. februārī, Koknesē
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
226 KB
S 2000 x 1333 px
2.49 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
7.63 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.