0
info@redzet.lv

Daba » Augi » Telpaugi

Pagarinātās hamedorejas augļi LU Botāniskajā dārzāDaudzziedu hoija LU Botāniskajā dārzā
Lasīt aprakstu
Klīvija LU Botāniskajā dārzā, Klīvija (Civija sp.), LU Botāniskais dārzs

Klīvija LU Botāniskajā dārzā

Kods: A-104-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 3. aprīlī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
136 KB
S 2000 x 1333 px
1.68 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
16.5 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Klīvijas ir tipiski Dienvidāfrikas pameža augi. Šajā tropu meža stāvā mitinās arī vairums augēdēju, tādēļ aizsardzībai pret tiem klīviju lapās izstrādājas toksiski ķīmiskie savienojumi.

Augs nosaukts angļu hercogienes Šarlotes Klīvijas vārdā. Hercogiene bija nākamās karalienes Viktorijas mājskolotāja un lela augu mīļotāja. Viņa pirmā sāka audzēt šos augus telpās, tādēļ 1828.gadā angļu botāniķis Džons Lindlejs jaunatklāto ģinti nosauca viņas vārdā.

Klīvija (Clivia). Līdz 1,5 m augsts lapains amariļļu (Amarillidaceae) dzimtas sīpolaugs ar „pušķī” sakārtotiem nokareniem zvanveida ziediem garu kātu galos. Populārākā suga – Clivia miniata. Atšķirībā no populārā amariļļu dimtas auga – hipeastra, klīvijas miera periodā lapas nezaudē un to tumšais cers ir zaļš cauru gadu. Viegli audzējams telpaugs, kas neprasa lielu uzmanību.

Ziedēšanas laiks: marts aprīlis vai no ziemas vidus līdz pavasarim, citā literatūrā – aprīlis – augusts. Ziemas sākumā, kad klīvija kādu laiku atpūtusies, iespējams sagaidīt otrreizēju ziedēšanu. Pēc noziedēšanas ziedkātiņ jānogriež, lai augs nezaudētu spēkus briedinot sēklas.

Izcelsme: Dienvidāfrikas kalnu ieleju mūžzaļajos mežos.

Augsne: Klīviju skanēm patīk daudz skābekļa, tāpēc zeme nedrīkst būt smaga. Ieteicams audzēt māla podos. Pamatā der veikalos nopērkamie augsnes maisījumi.

Klimats: Ziemā turēt gaišā, pat saulainā vietā. Vasarā var iznest dārzā kādā ēnainākā vietā (arī atstājot telpā). Nav ieteicams rasināt lapas.

Laistīšana: Pēc noziedēšanas klīvijām sākas miera periods – jāsamazina laistīšana un jāpārtrauc mēslot (laista tikai tad, kad lapas sāk vīst ar nelielu ūdens daudzumu). Biežāk laistiet (kad augsnes virskārta izžuvusi) un atsāciet mēslot ar vieglu mēslojumu, kolīdz parādās ziedkāti. Klīvijām nepatīk lieks mitrums.

Mēslošana: Ar fosforu bagāts mēslojums. Mēslojamo līdzekli atšķaida ½ no uz etiķetes ieteiktā daudzuma. Atceraties – mēslot labāk mazāk, nekā pardaudz.

Pārstādīšana, pavairošana. Šim telpaugam patīk „šaurība”, tāpēc nepārcentieties ar pārstādīšanu lielākos podos. Pavairo sadalot ceru kā arī ar sēklām.
www.telpaugi.wordpress.lv

Klīvija LU Botāniskajā dārzā

Kods: A-104-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 3. aprīlī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
136 KB
S 2000 x 1333 px
1.68 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
16.5 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.